Rüya Tabirleri Ansiklopedisi

A'dan Z'ye Rüya Tabirleri

Rüyada Yaltaklık Etmek görmek

Molla Cami: Dünya metaından bir şey için bir insana yaltaklık etmesi,istenmeyen ve makbul olmayan bir rüyadır.Kendisinde olan ilmi öğrenmek için başkasının kendisine yaltaklık ettiğini gören kimsenin şerefe nail olmasına, dindeki doğruluğuna ve istediği şeye kavuşmasına işarettir. Denilmiştir ki, yaltakçılık adetinden olan kimseni üyada yaltakçılığı kötü değildir. Ancak adetinde yaltakçılık olmayan kimsenin rüyası ise zillet ve hakarete işarettir.Tanıdığı bir kadın kendisine yaltakçılık etmesi, düşmandan emin olmasına işarettir. Rüyada yaltakçılık ve yağcılık, cömertliğe, takvaya ve sadaka vermeye işarettir.


Nablusi: Dünya metamdan bir şey için bir insana yaltaklık etmesi, istenmeyen ve makbul olmayan bir rüyadır. Kendisinde olan ilmi öğrenmek için başkasının kendisine yaltaklık ettiğini gören kimsenin şerefe nail olmasına, dindeki doğruluğuna ve istediği şeye kavuşmasma delalet eder.
Denilmiştir ki, yaltakçılık adetinden olan kimsenin rüyada yaltakçılığı kötü değildir. Ancak adetinde yaltakçılık olmayan kimsenin rüyası ise zillet ve hakarete delalet eder.
Tanıdığı bir kadın kendisine yaltakçılık etmesi, düşmandan emin olmasına delalet eder.
Rüyada yaltakçılık ve yağcılık, cömertliğe, takvaya ve sadaka vermeye işarettir.