Rüya Tabirleri Ansiklopedisi

A'dan Z'ye Rüya Tabirleri

Rüyada Terlik Görmek

Rüyada terliğin görülmesi genellikle kişilerin gezilecek bir yere gitmesi anlamına gelmektedir. Bir diğer yorum da ise kişilerin yeni yerleri keşfederek, bu yerlerin hayatlarına önemli yönlendirmeler yapacağı bildirilmiştir. Bu kişiler bu yerlerde evlilik yapabilir ya da yeni bir işe girişebilirler. Burada rüyanın yorumlanmasında en önemli nokta, terliğin şekli, rengi ve sahip olduğu diğer unsurlardır. Bu unsurlar rüyanın anlamının da farklılaşması anlamına gelmektedir. Bu nedenle rüya yorumlaması yapılırken mutlak suretle rüyanın içerdiği diğer sembollerin okuması yapılmalıdır. Aksi takdirde rüya yorumlarının yanlış yorumlanması muhtemeldir

Rüyada Siyah Terlik Görmek

Rüyada siyah terlik görmek rüya sahibi kişinin hayatında yaşayacağı olumsuzlukların bir habercisi olarak yorumlanmıştır. Bu olumsuzluklar genellikle kişilerin iş hayatlarında ya da aşk hayatlarında yaşanır. Rüya sahibi kişiler uzun zamandır üzerinde çalıştıkları iş projelerinden bekledikleri sonuçları alamayabilirler. Bu projeler onlara çok uzun zaman önce verilmiş olup, onlardan daha yüksek konumda bulunan kişiler, rüya sahibi kişilerden önemli beklentiler içerisinde olabilirler.

Bununla birlikte; aşk hayatlarında olumsuzluklar ile karşılaşacak olan kişiler de partnerleri ile kısa bir dönem için küsebilirler. Küsmelerindeki ana sebep genellikle kıskançlık, dedikodu ve çevrede onların mutluluğunu istemeyen diğer insanlardır.

Bazı alimler siyah terlik görmenin olumlu anlamlara gelebileceğini de belirtmişlerdir. Örneğin siyah terlik gören kişiler kısa süre içerisinde bekledikleri haberi sevdiği kimselerden alabilirler. Bu haberler genellikle kişilerin iş ya da okulları ile ilgili olan haberlerdir.

 • Çalışan kişiler iş hayatlarında bazı önemli işlere imzalarını atabilirler.
 • Okul okuyan kişiler sınavlarda yüksek notlar alarak arkadaşları arasından sıyrılabilirler.

Rüyada Beyaz Terlik Giymek

Rüyada beyaz terlik giymek düşmanla barışılacağının ve çevre ile olan uyumun bir işaretedir. Rüya sahibi kişiler uzun zamandır çevrelerinde bulunan bir kimse ile küslük içerisinde olabilirler. Bu rüya görüldükten sonra küslükler kısa süre içerisinde son bulacaktır. Kişiler bu rüyadan sonra çevreleri ile daha iyi uyum sağladıklarını fark edeceklerdir. Bu he çevrelerindeki insanlar hem de hayvanlar gibi diğer canlıları kapsayan bir durum olacaktır. Bu nedenle de rüya sahibi kişiler, yakın zamanda yeni bir evcil hayvan sahiplenme gibi bir işe bile girişebilirler. Ya da sokakta yer alan kedi ve köpekleri düzenli olarak besleyebilirler. Bu rüya;

 • Çevredeki insanlarla hoş sohbetler edileceğine,
 • İnsanlara yardım etme duygusunun genişleyeceğine,
 • İnsanlara ve hayvanlara karşı merhamet duyulacağına bir işaret olarak görülmektedir.

Rüyada Başkasının Terlik Giydiğini Görmek

Rüyada başkasının terlik giydiğini görmek rüya sahibi kişinin başkaları tarafından yönlendirildiğinin bir işaretidir. Bu yönlendirmeler terliğin şekline göre farklı şekillerde yorumlanır.

 • Terlik koyu renkli ise, rüya sahibi kişi başkaları tarafından olumsuz yönde yönlendiriliyordur. Bu kişiler onların kötülüğünü isteyen art niyetli kimselerdir.
 • Terlik açık renkli ise, rüya sahibi kişi çevresindeki insanlara güvenebilir. Çünkü bu kişiler onların iyiliğini istiyorlardır. Bu onların genellikle ailesinden olan ya da aile gibi çok uzun yıllardan beri tanıdıklar kişiler olarak karşımıza çıkmaktadır.

Rüyada Yırtık Terlik Görmek

Rüyada yırtık terlik görmek kişinin manevi ve hatta maddi manada bazı sıkıntılara göğüs germesi gerektiği şeklinde yorumlanmıştır. Bu sıkıntılara göğüs germek zor olsa da, İslam alimlerinin yorumlarına göre, kısa sürede engellerin aşılması mümkün olacaktır. Bu sıkıntılar hem iş hayatında hem de aile hayatında yaşanabilen sıkıntılardır.

Kişiler aileden sevdikleri bir kimse ile önemli bir konu hakkında tartışma verebilir. Bu da her iki tarafın da istemedikleri şeyleri söylemelerine ve birbirlerinin kalplerini kırmalarına sebep olur.

İş hayatında çok çalışmalarına karşılık, yinede istedikleri sonucu elde etmede zorlanabilirler. Bu durum da rüya sahibi kişilerin pes etmelerine ve verdikleri sözleri yerine getirmemelerine sebep olabilecektir. Bu durum iş hayatında önemli bazı kimseler ile tartışmalara kadar giden bir durum olacaktır.

Rüyada Başkasının Terliğini Giymek

Rüyada başkasının terliğini giymek kişilerin kendi hayatlarında yeterince söz sahibi olmadığının bir göstergesidir. Bu kişiler hayatları ile ilgili aldıkları kararları hep başkalarına bırakan kişiler olabilir. Bu nedenle de kimi zaman yanlış yönlendirdiklerinde hayatlarındaki insanlar ile araları kolayca açılabilir. Rüya sahibi kişiler bu rüyadan sonra, hayatlarında alacakları kararları biraz daha kendi başlarına almaya çalışacaklardır.

Rüyada Kahverengi Terlik Giymek

Rüyada kahverengi terlik giymek rüya sahibi kişilerin özellikle iş hayatlarında zenginlik, başarı, terfi, ödül ve yüksek mevkii alacaklarına bir işaret olarak görülmektedir. Bu kişiler gördükleri rüyadan sonra, yer aldıkları projeleri sonuçlandırmak için çok çalışmaya başlayacaklar ve projelerine verdikleri emeklerin de karşılıklarını alacaklardır. Bir diğer İslam aliminin yorumuna göre ise, bu rüya, kişinin çevresinde olan düşmanların bir habercisi olduğundan kişilerin daha dikkatli olmaları gerekmetedir.

Rüyada Mavi Terlik Görmek

Rüyada mavi terlik görmek kişinin huzuru günler geçireceğinin bir sembolüdür. Bu rüya yorumlanırken yalnızca terliğin rengine bakılmaz. Genellikle terliğin sahip olduğu şekil, eskilik ve yenilik durumu da rüyanın farklı anlamlara gelmesine neden olur.

 • Mavi terlik eğer yeni ise rüya sahibi kişiler yeni bir işe adım atacak ve yaptıkları işte çok mutlu olacaklardır.
 • Mavi terlik eğer eski bir terlik ise, rüya sahibi kişiler eskiden beri var olan bazı konulara çözüm getireceklerdir.

Rüyada Beyaz Topuklu Terlik Görmek

Rüyada beyaz topuklu terlik görmek rüya sahibi kişilerin hayatlarındaki bir kadının onlara zarar vereceği şeklinde yorumlanmıştır. Bu zarar hem maddi hem de manevi anlamda olabilir. Söz konusu kadın, rüya sahibi kişinin parasını almak için onu dolandırabilir. Ya da rüya sahibi kişilere psikolojik olarak baskı yaparak onları rahatsız edebilir. Bu kadın rüya sahibinin hayatında yeni yer eden ya da henüz tam olarak tanınmayan bir kişi olabilir.

Rüyada Siyah Yırtık Terlik Görmek

Rüyada siyah yırtık terlik görmek pek çok farklı manası olan rüyalardan bir tanesidir. Genellikle bu rüya olumsuz olarak yorumlanan rüyalar arasında yer alsa da, rüyanın içeriğine göre kimi zaman olumlu manalara da sahip olabilir. Siyah terlik görülmesi genellikle kişilerin düşmanları tarafından büyük bir yenilgiye uğratılacaklarının bir göstergesidir. Rüya sahibi kişiler aldıkları yenilgi yüzünden evden bile çıkmak istemeyecek duruma gelebileceklerdir. Bununla beraber;

 • Eğer yırtığın üzeri kapatılmış ise, rüya sahibi kişiler aldıkları yenilgilerden ve başarısızlıklardan çok kısa süre içerisinde toparlanacaklardır.
 • Yırtığın üzeri açıksa bu durum genellikle kötüye işarettir. Bu kişiler aldıkları darbelerden kolay kolay yeniden güçlü hale gelmekte zorlanabilirler.

Rüyada Siyah Terlik Hediye Almak

Rüyada siyah terlik hediye almak kişilerin aldıkları yüzünden başının belaya gireceği anlamına gelmektedir. Bu kişiler aldıkları hediye yüzünden karşı tarafı incitebilir ve onlar ile araları açılabilir. Eğer rüyayı gören kişi kadınsa, aşk hayatlarında bir takım olumsuz gelişmeler yaşanabilir. Bu durumlar;

 • Sevdiği kişi ile arasının açılması,
 • Değer verdikleri insanlar ile nedensiz sürtüşmeler yaşanması,
 • Sevdiği kimse tarafından kişinin kalbinin kırılması,
 • Kişinin çevresine olan güven duygusunun zedelenmesi olarak özetlenebilir.