Rüya Tabirleri Ansiklopedisi

A'dan Z'ye Rüya Tabirleri

Rüyada Tekne Görmek

Teknenin rüyada görülmesi rüya sahibine; sıkıntılarından kurtulacağı rahat bir dönemi müjdelemektedir. Rüya sahibin beklediği kadar olmasa da bir kazanç elde edeceği ve rızkının hiçbir zaman kesilmeyeceğine işarettir. Rüyada görülen tekne üç şeyi temsil etmektedir; iş, para ve başarı.

Genel olarak olumlu ve müjdeli tabirlere sahiptir. Tabi ki rüyanın görüldüğü duruma göre farklı yorumları bulunmaktadır. Rüyada görülen tekne, bazı yorumcular tarafından rüya sahibinin bir yakını ile ilgili mutlu bir haber alacağına işaret eder. Rüyada tekne görmek ile ilgili farklı yorumlar şu şekildedir;

  • Rüyada tekne yıkadığının görülmesi; rüya sahibinin yakın zamanda bir düğüne davet edileceğine işaret eder.
  • Rüyada tekne tamir etmek; rüya sahibi damat ya da gelin ise aile büyüklerinden büyük yardımlar alacağına delalettir.
  • Rüya hamur teknesi görmek; rüya sahibinin rızkının artacağına ve bol olacağına işarettir.
  • Rüyada teknede hamur yoğurmak; rüya sahibinin kazancını arttırmak için farklı bir işe gireceği şeklinde yorumlanır.

Rüyada Tekneye Bindiğinin Görülmesi Ne Anlama Gelir?

Rüyada tekneye binmek pek hayırlı yorumlara sahip değildir. Rüyasında bir tekneye gördüğünü gören kimse zorluklarla karşılaşacağı bir döneme girecektir. Rüya tabircileri bu rüyayı, rüya sahibinin karşına çıkacak zorlu engellere rivayet etmektedir. Rüya sahibinin kendini iyi hissetmek ve bu zorlukları atlatmak için çabalayacağına ve sonunda başarılı olacağına işaret eder.

Rüyada tekneye binmenin psikolojik yorumu ise; rüya sahibinin bir denizci ya da denizle alakalı bir işle uğraşan bir kimse olabileceği şeklindedir. Bu tarz bir işle uğraşan kimsenin rüyasında tekne görmesi oldukça normaldir. Bazen ise bu rüya, rüya sahibinin bilinçaltında oldukça romantik kimse olduğu ya da denizde bir tatil ettiği şeklinde yorumlamaktadır.

Rüyada Tekne Satın Aldığının Görülmesi Ne Anlama Gelir?

Rüyada tekne satın almak, rüya sahibine çok bir güzel bir geleceği müjdelemektedir. Rüyasında tekne aldığını gören kişilerin kısmetinin açılacağı ve şansının döneceğine dair yorumlar bulunmaktadır. Rüya sahibi bekar ise; âşık olacağı bir kimse ile tanışacağına işaret eder. Rüyasında tekne satın aldığını gören kimsenin evlilik hayali var ise, bu hayalinin gerçek olacağına işaret eder.

Rüyada Tekne Kullandığının Görülmesi Ne Anlama Gelir?

Rüyada tekne kullanmak; rüya sahibinin kendi kaderini çizeceğine ve hayatının kontrolünü eline alacağına işarettir. Rüya sahibinin hayatında her işini tek başına yapacağına ve işlerini hayırlı bir şekilde tamamlayacağına rivayettir. Bu rüyanın psikolojik yorumu ise; rüya sahibinin liderlik duygusunun geliştiği bir döneme işaret etmektedir.

Rüyada Teknenin Battığının Görülmesi Ne Anlama Gelir?

Rüyada teknenin battığını görmek; rüya sahibinin sevdiği kimse tarafından kötü sözler duyacağına işaret etmektedir. Bazı yorumcular bu rüyayı, rüya sahibinin yeni bir işe gireceği ya da yeni bir şehre taşınacağı şeklinde yorumlamaktadır. Bu rüya, rüya sahibine zorluklar karşısında her daim dik durması gerektiği mesajını vermektedir. Bu sayede hayatı boyunca hep başarılı bir hayat müjdesi vermektedir.

Rüyada batan tekne görmek; rüya sahibinin almış olduğu bir borcu sıkıntısız bir şekilde ödeyeceğine işaret eder. Bazı yorumcular bu rüyayı, rüya sahibinin parmakla gösterilecek ve saygı duyulacak bir kişi olacağı şeklinde yorumlamaktadır.

Rüyada Batmış Olan Bir Tekne Görülmesi Ne Anlama Gelir?

Rüyada batmış tekne görmek ise rüya sahibinin uzun süre bir hastalıkla mücadele edeceğine işarettir. Rüyada tekneyle battığını görmek;

  • Rüya sahibinin sevdiği kişilerle mutlu döneme gireceğine,
  • Rüya sahibinin ağlayan gözlerinin güleceğine,
  • Rüya sahibi hasta ise iyileşeceğine,
  • Rüya sahibinin elinin darlıktan kurtulacağına,
  • Rüya sahibinin işlerinin istediği gibi gideceğine,
  • Ferah bir döneme gireceğine işaret eder.

Rüyada Tekneyle Gezdiğinin Görülmesi Ne Anlama Gelir?

Rüyada tekneyle gezmek; rüya sahibinin borçları varsa ödeneceğine, bekar ise evleneceğine işarettir. Bazı yorumcular bu rüyayı, rüya sahibinin hayatında yolunda gitmeyen şeylerin düzeleceği fakat sıkıntılarının devam edeceği şeklinde yorumlamaktadır. Rüya sahibinin yaşadığı tecrübelerden sonra daha dikkatli şekilde hareket edeceğine işarettir. Bu sayede hayatında bazı şeylerin daha çabuk düzeleceği ve mutlu olacağı şeklinde yorumlanır.

Rüyada Denizde Tekneye Binildiğinin Görülmesi Ne Anlama Gelir?

Rüyada denizde tekneye binmek; rüya sahibinin çeşitli ve büyük sorunlar yaşayacağına işarettir. Rüya sahibinin bu sorunları halletmek için çok çabalayacağı ve sıkıntı çekeceği fakat sonunda çabalarının karşılığını alacağı şeklinde yorumlanmaktadır. Bu rüya, rüya sahibine çok büyük mutluluklar ve rahat bir dönem müjdelemektedir.

Rüyada Beyaz Tekne Görülmesi Ne Anlama Gelir?

Rüyada beyaz tekne görmek; rüya sahibine çok hayırlı ve güzel sonuçlar elde edeceği bir işi müjdelemektedir. Bu rüya, rüya sahibine büyük mutluluk getirecek, şanslı bir dönemi işaret eder. Bazı yorumcular bu rüyayı, rüya sahibinin kendini zor toparlayacağı, kötü bir döneme gireceği şeklinde yorumlamaktadır.

Rüyada Hız Teknesi Görülmesi Ne Anlama Gelir?

Rüyada hız teknesi görmek; rüya sahibinin vicdan azabı yaşayacağı bir döneme işaret etmektedir. Rüya sahibinin düşeceği kötü durumları simgeleyen bu rüya, rüya sahibinin gerçeğin ortaya çıkmasıyla temize çıkacağı bir döneme delalettir. Rüya sahibine haksızlık yapan kimselerin, ondan özür dileceği şeklinde yorumlanır.

Rüyada Eski Bir Tekneye Binilmesi Ne Anlama Gelir?

Rüyada eski tekneye binmek; rüya sahibinin maddi ve manevi büyük zararlara uğrayacağına işaret eder. Bazı yorumcular bu rüyayı, rüya sahibinin büyük emekler vererek, uğraştığı bir işten istediği sonucu alamayacağı şeklinde yorumlamaktadır. Bazen de bu rüya, rüya sahibinin yakın bir arkadaşıyla seyahate çıkacağı ve seyahat sonrası büyük yankı uyandıracak bir iş yapacakları şeklinde yorumlanır.

Rüyada Tekne Gezisi Görülmesi Ne Anlama Gelir?

Rüyada tekne gezisi görmek; rüya sahibi gerçek hayatta yeni bir işe adım atacak ise dikkatli olması şeklinde yorumlanır. Rüya sahibinin özgürlüğünü kaybedeceği şeklinde de yorumlanmaktadır. Bu rüya, rüya sahibine üzüleceği ve büyük zorluklar yaşayacağı fakat inancını ve ibadetini kaybetmeyeceği bir dönemi işaret eder.

Rüya sahibi evli ise; rüya sahibinin evinde büyük bir mutluluk yaşayacağına işaret eder. Rüya sahibinin eşinin onu çok mutlu edecek bir şeyler yapacağını müjdeler. Rüya sahibinin hanesinde normalden daha fazla bereket olacağı şeklinde yorumlanır.

Rüya sahibi kendi işine sahip ise; iş ortaklığı yapacağı bazı kimseler yüzünden hayal kırıklığı yaşayacağına işaret eder. Yanlış adımlar atılması sonucunda rüya sahibine büyük bir maddi zararlara gireceği bir dönemi delalet eder. Bazı yorumcular ise bu rüyayı çok daha olumlu şekilde yorumlamaktadır. Rüya sahibinin işleri ile ilgili dileklerine kavuşacağına işaret eder. Emek ve sermayesinin boşa gitmeyeceğine delalettir.

Rüyada Teknede Yemek Yenilmesi Ne Anlama Gelir?

Rüyada teknede yemek yemek; rüya sahibi evli ise eşinden gizli işler yapacağına ve gizli işlerinin ortaya çıkacağına işaret eder. Bazı yorumcular bu rüyayı, rüya sahibinin kuracağı yeni bir hayat şeklinde yorumlamaktadır. Rüya sahibi işsiz ise; sürekli olarak yeni insanlarla tanışacağı, hayırlı bir işe sahip olacağına delalet eder.