Rüya Tabirleri Ansiklopedisi

A'dan Z'ye Rüya Tabirleri

Rüyada Tehlil görmek

Genel Bilinen: 'La ilahe illallah' - Allah'tan başka ilah yoktur- sözünü söylemek üzüntü ve kederden kurtulmaya, çektiği musibetin ecrine ermeye, kelime-i şehadetle ölmeye delalet eder.


Molla Cami: Bir kimse rüyada "Lailahe illallah" dediğini görse, kelime-i şahadetle ölür. Eğer bir musibette ise bunun ecrini görür. Üzüntü ve kederde ise bunlardan kurtulur ve ferahlığa kavuşur.


Ruyalarda.net: Bir kimsenin rüyasında "Lâilâhe illallah" dediğini görmesi; o kimsenin son nefesinde son söz olarak kelime-i şehâdet getirerek vefat edeceğine, eğer başında bir musibet varsa bunun mükâfaatını göreceğine, eğer keder ve üzüntü içinde ise bunlardan kurtulacağına işaret eder.


Nablusi: Rüyada tehlil, hidayettir. Bir kimse rüyada «Laila-he İllallah» dediğini görse, kelime-i şahadetle ölür. Eğer bir musibette ise bunun ecrini görür. Üzüntü ve kederde ise bunlardan halas olur ve ferahlığa kavuşur.


Seyyid Süleyman: Rüyasında "La ilahe İllallah" dediğini gören, kısa zamanda rahata kavuşur, sıkıntıdan kurtulur. Hayatını Kelime-i Şehadet getirerek tamamlar.