Rüya Tabirleri Ansiklopedisi

A'dan Z'ye Rüya Tabirleri

Rüyada Su Dolabı görmek

Genel Bilinen: Kuyu ve nehirlerden su almak için kurulan döner dolap hareket halinde görülürse ticaret ve yolculuğa, durgun ve kırık halde görülürse geçimde durgunluğa yahut yolculuğu iptal etmeye, Bu dolap, malın bekçisine de delalet eder.


Nablusi: Rüyada görülen su dolabı, malın bekçisidir. Bazı tabirciler, dolap dolaşır bir halde bulunursa, yolculuğa, eğer kırılmış yahut durmuş bir halde olursa geçimin durgunluğuna ve yolculuğun iptaline delalet eder, dediler. Bazdan da, ticaretin iyi gitmesine, durumun yolculuğa dönmesine delalet eder, dediler. Eğer dolabın döndüğü zaman neşe verici güzel sesleri varsa, haberlere yahut rüya sahibinin işiteceği Kur'ana delalet eder.
Su dolaplarının sesleri rüyada onu işiten kimse için ağlama ve bağırmadır, özellikle ıstırap veren ve rahatsız eden bir sesi varsa. İp ve iplik bükülen dolap, temiz rızık ve bekar için evlenmek ve güzel bir hayattır.
Rüyada su ile dönen ve ses çıkaran su dolabını görmek, insanların mallarını meşakkat ve mihnet içinde koruyan hizmetçiye delalet eder. Su ile dönen dolaplar, ticaretin canlılığına durumların değişmesine ve yolculuğa delalet eder.