Rüya Tabirleri Ansiklopedisi

A'dan Z'ye Rüya Tabirleri

Rüyada Sokak görmek

Genel Bilinen: Sokaklar birtakım meslek ve işlere, hayatın devamı için gerekli olan unsurlara; Sokak aralarında dolaşıp duran bir kimse görmek hayır ehli, şerden sakınan öğüt ehli birine, Anayoldan ayrılarak sokağa girmek doğru hareket etmemeye, olumsuz bir şahitlikte bulunmaya; yemini bozmaya ya da birtakım keffaretlere; Sokakta insanlarla yürümek hayatın akışına kendini kaptırmaya, kalabalık psikolojisiyle hareket etmeye, İnsanların yürüdüğü istikametin tersine sokakta yürüdüğünü görmek salih kimseler için kurtuluşa, günahkar için sapıklığa, Karanlık bir sokakta tek başına yürümek üzüntü ve kedere, yanlı eğilimlere delalet eder.


Ruyalarda.net: Bir kimsenin rüyasında bir sokağa girdiğini görmesi; o kimsenin doğru hareket etmediğine ve haktan ayrılarak bir şahitlikte bulunacağına delalet eder. Bir kimsenin rüyasında bir sokakta durup dinlendiğini görmesi; o kimsenin birisi ile gizli bir iş yapma konusunda anlaşmaya vardığına, kişinin bilmediği bir sokakta bulunduğunu görmesi; o kimsenin birisinin sırrını öğrenmeye çalıştığına yorumlanır.


Nablusi: Rüyada sokağa girdiğini gören kimsenin doğru hareket etmeyerek hak'tan ayrılarak bir şahitlikte bulunmasına delalet eder. Bazen de bu rüya, yeminini bozmaya ve muhtelif kefaletlere delalet eder. Sokaklar san'atça birtakım meslek ve yollara da delalet eder.