Rüya Tabirleri Ansiklopedisi

A'dan Z'ye Rüya Tabirleri

Rüyada Şamarlamak görmek

Molla Cami: Rüyada şamarlamak, gafletten ikaz etmek ve menfaattir.Kadının rüyada el ayasıyla yüzüne vurması,çocuk doğurmaktan ümidi kesildikten so a erkek çocuk doğuracağına işarettir.Bazen şamar vurmak vurulan yerde hastalık olmasına işarettir.Bir kimsenin rüyada bir insanın kendisini veya o kimsenin bir insanı Şamarladığını görmesi, o kimsenin vurulan kimseyi gafletten ikaz etmesine işarettir.


Ruyalarda.net: Bir kimsenin rüyasında bir başkasına bir şamarı attığını görmesi, o kimsenin şamar attığı kimseye bir yardımda bulunacağına işaret eder. Bir kimsenin rüyasında bir başkasından şamar yediğini görmesi; o kimsenin şamar yediği şahıstan yardım göreceğine yorumlanır.


Nablusi: Rüyada şamarlamak, gafletten ikaz etmek ve menfaattir. Kadının rüyada el ayasıyla yüzüne vurması: «Onu çok bilgin bir oğulla müjdelediler. Bunun üzerine (İbrahim'in) zevcesi (Sare) bir feryad içinde yönelip (elini) yüzüne vurdu. «Ben» doğurmaz bir kocakarı (yım)» dedi. (Sure-i Zariyat, ayet 28-29) mealindeki ayet-i Celile işaretince ha-yızdan ve çocuk doğurmaktan ümidi kesildikten sonra erkek çocukları müjdeye delalet eder.
Rüyada şamarlamak, vuran kimse tarafından kendisi için günah, suç ve cinayet yapmamış kimse hakkında zulümdür. Bazen şamar vurmak vurulan yerde hastalık olmasına delalet eder.
Bir kimsenin rüyada bir insan kendisine veya o kimse bir insanı ı şamarladığını görmesi, o kimsenin vurulan kimseyi gafletten ikaz etmesine delalet eder.