Rüya Tabirleri Ansiklopedisi

A'dan Z'ye Rüya Tabirleri

Rüyada Mutluluktan Ağlamak Görmek

Rüyada sevinçten ağlamak, güzel haberlerin geleceğine yorumlanır. Sevindirici bu haberlerin hane içerisine de huzur katacağına delalet eder. Aynı zamanda rüya sahibinin güven veren birisi olduğuna işaret etmekte. Genel olarak sözünü yerine getiren bir kimse olduğunu bildirir. Sevinçten kaynaklı olarak ağladığını gören rüya sahibi, özel hayatında son derece şanslıdır. Nitekim aşk hayatında mutlu olacağına yorumlanır. Bunların dışında;

 • Değerli yatırımlara yer verileceği şeklinde anlam kazanmakta.
 • Gelirin bir hayli artış göstereceğine yorumlanır.
 • Kederli günlerin geride kaldığına ve huzurlu bir hayatın başladığına delalettir.

Rüyada Mutluluktan Bağırarak Ağlamak Ne Demek?

Direk olarak rüya sahibinin karakterine yönelik yorumlara yer verilir. Rüyada sevinçten bağırarak ağlamak, kişinin çevresinden gelen yorumlara kapalı olduğuna yorumlanıyor. Özellikle de yeni bir iş ya da aşkla alakalı olarak sunulan yorumları kabul etmediği şeklinde ifade edilir. Rüya sahibinin sadece kendi düşüncülerini temel alarak hareket ettiği bildirilir. Kısacası rüyayı gören kişinin son derece despot bir karaktere sahip olduğuna işaret etmektedir.

Rüyada Mutluluktan Gözyaşı Dökmek Neye İşaret Ediyor?

Rüyada sevinçten sesli ağlamak, çekilen tüm dertlerin son bulacağına işaret etmektedir. Rüya sahibinin sıkıntılı günlerden kurtulacağını müjdeler. Bunun devamında aile hayatında ki mutlulukların da habercisi niteliğindedir. Sıkıntılı günlerin son bulması ile beraber hane içerisinde mutlu günler baş gösterecektir. Hatta üst üste olacak şekilde sevindirici haber alacağına da alamettir. Haberler karşısında kişinin ve hanesinin mutlu olacağına yorumlanır.

Sık Görülen rüyalardan, Rüyada Ağlamak neye işarettir? İslami kaynaklardan anlamını okuyabilirsiniz.

Rüyada Mutluluktan Şükretmek Ne Anlama Geliyor?

Rüyada şükrederek ağlamak, kazançlı günleri işaret etmektedir. Yeni bir iş hayatına geçiş yapılacağına delalettir. Kişinin yeni iş imkanlarını değerlendirmesi ve kazançlı çıkması şeklinde yorumlanır. Hayırlara vesile olan rüyalar arasında olduğu açıktır. Devamında özlem duyduğu bir kişi ile yakın zamanda görüşeceği şeklinde de anlam kazanmaktadır. Kavuşmayı simgeleyen rüya, hane içerisine de sevinçli haberlerin geleceğine yorumlanmaktadır.

Rüyada Mutluluktan Ağlamak Psikolojik Yorumu

İslami ya da diğer yorumlardan ziyade psikolojik değerlendirmelere de geçilebilir. Rüyada sevinçten ağlayan birini görmek psikolojik olarak beklenti içerisinde olduğunuzu bildirir. Bunun akabinde büyük haberler alınacağına ve rahatlamaya işaret etmektedir. Rüya sahibinin alacağı haberler neticesinde yaşama sevinci ile dolacağına yorumlanır.

Rüyada Sevinçten Ağlamanın Diyanet Yorumu

Rüyada sevinçten ağlamak ihya kapsamında da değerlendirmeye alınabilir. Örneğin bu konuda İmamı Nablusi (r.a) diyor ki; günahlardan dolayı pişmanlık duyma şeklinde ifade edilir. Beraberinde kişinin üzüntülü günlerin akabinde huzurlu günlere kavuşacağına yorumlanır. Muhtaç olan kimselere yardım elinin uzatılacağı şeklinde de anlam kazanmaktadır. Helal malın elde edileceğine de yorumlanıyor. Kazançların artış göstermesi ve hane içerisinde huzurlu bir geleceğin hazırlanması şeklinde bildirilir.

Ağlayan Yeni Doğmuş Bebek görmenin tabiri için, Rüyada Ağlayan Yeni Doğmuş Bebek Görmek neye işarettir? Dini Kaynaklardan Alimlerin yorumunu okuyabilirsiniz.

Rüyada Mutluluktan Hıçkırarak Ağlamak Ne Anlama Geliyor?

Rüya sahibinin çevresinden gelen yorumlara kapalı bir kişilik olduğunu bildirir. Mutluluktan kaynaklı olarak rüyada ağlamak farklı şekilde yorumlanır. Ancak hıçkırarak ağlamak direk olarak rüya sahibi üzerinden psikolojik yorumlara sahiptir. Öncelikle despot bir karakter ve tüm düşüncelere kapalı bir yapıya sahip olduğunuzu gösterir. Bunların dışında;

 • Ailesi tarafından uyarılmasına rağmen kişinin yanlış kararlar alacağına delalettir.
 • Hatalı kararların haneye dahi huzurluk vereceğine yorumlanır.
 • Rüya sahibinin destek alarak pişmanlık duyduğu durumlardan uzaklaşması şeklinde de anlam kazanmakta.
 • Kişinin pişmanlıkla alakalı olarak dua edeceğine de yorumlanır.

Rüyada Sevinçten Ağlamak ve Sonra Gülmek Ne Demek?

Rüyada ağlamak diyanet tarafından hayra yorumlanır. Ancak detaylara inerek rüya yorumlarına göz atmanız faydalı olacaktır. Örneğin sevinçten ağlamak farklı bir şekilde anlam kazanıyor. Ya da mutluluktan ağlamak ve devamında gülmek ne demek öğrenebilirsiniz. Rüyada önce ağlamak ve sonrasında gülmek, rahat bir ömre sahip olacağınıza işaret eder. Hatta rüya sahibinin alacağı güzel haberler neticesinde sevinçten ağlayacak seviyeye geleceğine yorumlanır. Alınacak olan güzel haberler haneyi de mutlu edecektir. Nitekim hem kişiye hem de haneye yorumlanan hayırlı rüyalar arasındadır. Bunların dışında;

 • Mutluluktan sessiz sessiz ağlamak, mülk sahibi olacağınıza işaret eder.
 • Sevinçten şoka girmek ise maddi sorunların kısa sürede son bulacağına yorumlanır.
 • Rüyada mutluluktan çok fazla gözyaşı dökmek, istediğiniz birşeyi elde edeceğiniz anlamına geliyor.
 • Mutluluktan başkasının ağladığını görmek ise müjdeli bir haber alacağınıza delalet eder.