Rüya Tabirleri Ansiklopedisi

A'dan Z'ye Rüya Tabirleri

Rüyada Mor Kedi Görmek

Rüyada mor kedi görülmesi iş hayatında büyük ve önemli bir atılım yapılacağını gösteriyor. Özellikle iş hayatında sıkıntıların sona ereceği, kişinin artık kendi işini kuracağı ya da başkasının işinde aranılan kişi olacağı belirtiliyor. Câferi Sâdık (r.a) demiştir ki; rüyasında kim ki mor bir kedi görürse tüm işleri rast gidecek, Allah tarafından ödüllendirilecektir. Rüyada kedi görmek rüyayı görenin cinsiyetinden kedinin rüyada ne yaptığına kadar anlamda farklılıklara vesile olur. O nedenle rüyaların detaylı bir şekilde anlatılması, anlamlarının tam anlaşılabilmesi için çok önemlidir.

Rüyada Mor Kedi Görüp Korkup Kaçmak

Pek çok kişi rüyasında kedi görüyor ancak kedinin tam olarak nasıl davrandığı rüyanın anlamına etki ediyor. Rüyada kedi görmek diyanet tarafından incelendiğinde Allah yoluna girildiğini, doğru yolda olduğunu anlatmak istiyor. Aynı zamanda eğer ki rüyada mor bir kedi görüp korkan kişi kadın ise kocasından fiziki şiddet göreceği anlamına geliyor. Eğer ki bunu gören kişi erkek ise kişinin işinde büyük bir zarar edeceği, maddi anlamda büyük sıkıntıya gireceği bilinmelidir.

Rüyada Bir Sürü Mor Kedi Görmek

Rüyanızda sadece 1 adet değil, birden fazla mor kedi görüyorsanız kısmetinizin çok fazla açılacağı anlamına geliyor. Rüyada bir sürü kedi görmek iyi bir anlamdadır. Eğer ki bu rüyayı erkek gördüyse birden fazla iş teklifi alacağı ve bu tekliflerden büyük kar elde edeceği anlaşılıyor. Eğer ki rüyayı kadın gördüyse kadının birden fazla kısmeti olacağı, içinden de en hayırlı olanını seçeceği anlatılıyor.

Sık Görülen rüyalardan, Rüyada Kedi Görmek neye işarettir? İslami kaynaklardan anlamını okuyabilirsiniz.

Rüyada Mor Kedi Yavrusu Görmek

Rüyada küçük yavru kediler görmek hayra alamettir. Dini açıdan işlenecek küçük sevaplara işaret ederken psikolojik olarak değerlendirildiğinde kişinin sorunlarından kurtulacağına, artık daha rahat yaşam koşullarına sahip olacağına yorulabilir. Rüyada yavru kedi görmek kötüye yorulmaz. Aksine iyiye yorulmaktadır. Çünkü yavru kedi demek, yeni bir iş, yeni umut anlamına gelmektedir. Rüya sahibi erkekse yeni bir işe başlayacak, kadın ise yeni bir ilişkiye atılacak.

Rüyada Evde Mor Kedi Görmek

Rüyada ev içerisinde mor kedi görmek ev halkının maddi anlamda güçleneceğine dalalet eder. Rüyada evde kedi görmek hanedeki kişilerin çok iyi işler bulacağının, işinde yükseleceğinin ve çok yüklü paraların haneye gireceğini gösterir. Eğer ki rüyayı gören kişi erkekse ve bir kız kardeşi varsa kız kardeşinin evleneceğini belirtir. Eğer ki kişi kadınsa o zaman kısmetlerinde artış olacağı, sözleneceği ifade edilir.

Rüyada Mor Kediye Zarar Vermek

Rüyada kedi görmenin anlamı genel olarak iyidir. Ancak kediye zarar vermenin anlamı pek iyi değildir. Rüyada mor bir kediye zarar verdiğini gören erkek kişi işinde büyük bir yanlış yapacaktır. İşinde yükselme imkanını kötüye kullanacaktır ve mevki düşüşü yaşayacaktır. Eğer ki bunu yapan bir kadın ise kadının evliliğinde bir sorun olacağı anlaşılacaktır. Rüyada kedi görüp korkarak uyanmak çok istenen bir şeyin olacağını, hiçbir problem çıkmadığı için de şaşılacağını ifade etmektedir.

Kedi Tırmalaması görmenin tabiri için, Rüyada Kedi Tırmalaması neye işarettir? Dini Kaynaklardan Alimlerin yorumunu okuyabilirsiniz.

Rüyada Mor Kedinin Tırmaladığını Görmek

Rüyasında kedinin kendine saldırdığını gören kişinin rüyasını iyiye yormak mümkün değildir. Rüyada üzerine kedi atıldığını görmek çevreden bir iftiraya uğranacağını gösterir. Çevredeki kişilerin kişi hakkında kötü konuştuğuna dalalet eder. Kişi kadın ise iftiraya uğrayacağı, erkek ise çevresi ile kavga edeceği anlamı çıkarılmalıdır. Diyanet tarafından yorumlandığında Allah’ın isteklerini yerine getirmekte eksiklik olduğu anlaşılmaktadır.

Rüyada Mor Kediyi Doyurmak

Rüyasında kedi gören kişi iyilik bulacaktır. Eğer ki rüyada kedi görülüyor ve bir de o kedi doyuruluyorsa size iyilik yapacak olan kişiye destek vereceğiniz anlamına gelmektedir. Rüyayı gören kişi erkekse çok yüklü miktarda bir para alacak ve bu parayı da gelecek için en iyi şekilde değerlendirecek. Eğer ki kediyi doyuran kadınsa mükemmel bir evlilik yapacak, çok güzel çocukları olacak anlamına gelmektedir. Rüyada mor kedi doyurmak geleceğe güzel yatırımlar yapmak anlamına gelir. O nedenle rüyasında kedi gören ve ona yardım eden kimseler hayatları boyunca güzellikler ile karşı karşıya kalır. Rüya tabirleri dini ve psikolojik olarak ikiye ayrılır. O nedenle gördüğünüz rüyayı yorumlatırken iki türden yararlanmak, daha doğru bir yorum alabilmeniz açısından önemli bir konudur.