Rüya Tabirleri Ansiklopedisi

A'dan Z'ye Rüya Tabirleri

Rüyada Misvak görmek

Genel Bilinen: Dişlerini misvakla temizlediğini görmek sünnet-i seniyyeye uymaya, akrabalara iyilik edip, onların sıkıntılarına katlanmaya, Misvak kullanırken dişlerinin kanadığını görmek günahlardan kurtulmya yahut halkın gıybetini yapmaya, Misvak yahut diş fırçası kuullanmak lüzumsuz söz söylemekten kaçınmaya, borcu ödemeye, günahlardan temizlenmeye, sözünü yerine getirmeye, kişiyi Allah'a -c.c.- yaklaştıracak amellere, küfürden so a İslam'a, kadının hamileliğine, eşler arasındaki sevgi ve yakınlığa yahut bekar kadının evlenmesine delalet eder.


Diyanet: Bir kimsenin rüyasında misvak kullandığını görmesi; o kimsenin misvakı kullandığı nisbette Hz. Peygamber (a.s.)'ın sünnetine bağlı kalacağına, yakınlarına iyilik edeceğine, onların külfet ve meşakkatlarına katlanacağına delalet eder.Bir kimsenin rüyasında ağzına misvak koyduğunu görmesi; o kimsenin sünnete uyacağına, kişinin rüyasında dişlerini misvakla temizlerken kanadığını görmesi; o kimsenin günahlarından kurtulacağına işaret eder.Bir kimsenin rüyasında misvak kullandığını görmesi; o kimsenin kendisini Allah'a yaklaştıracak ameller işleyeceğine yorumlanır.


Nablusi: Bir kimse rüyada misvak kullandığını görse, misvak kullandığı, onunla dişlerini temizlediği miktarca, Resulullah (S.A. V.)'ın sünnet-i seniyesini yaşamaya ve akrabasına iyilik etmeye ve onların külfet ve meşakkatlarına tahammül etmeye delalet eder. İnsan pisliğiyle misvaklandığını gören kimse, dişlerini haram mal ile meşgul eder.
Misvak olarak ağzına koyduğunu gören kimse, sünnet-i seniyye-ye uyar. Misvak kullanarak dişlerinin kanadığını gören kimse, günahlardan halas olur. Bazan da bu rüya günahları biriktirmeye, aile halkına eziyet etmeye ve onların mallarını almaya delalet eder. Misvak kullandığı zaman dişlerinden kan aktığım gören kimse, halkı gıybet eder.
Misvak kullanmak, sözden kaçınmaya, bazan günahtan temizlenmeye, küfürden sonra İslama, borcu ödemeye, bazan da kişiyi Allah-u Teala Hazretlerine (C.C.) yaklaştıracak amele Ve va'dini yerine getirmeye, bazan da zevcenin hamileliğine ve bekar kadının evlenmesine delalet eder.


Seyyid Süleyman: Bu rüya, hayır ve menfaattir. Misvak tuttuğunu gören, ailesine ve dostlarına cömert davranır.