Rüya Tabirleri Ansiklopedisi

A'dan Z'ye Rüya Tabirleri

Rüyada Minare Görmek

Rüyada Minare görmek, İslami anlamı ile hayırlı olay ve gelişmelere tabir edilir. Rüyada minare gören kimse, aile, iş ve sosyal yaşantısında yüzünü güldürecek, mutluluk verici durumlara delalet eder. Rüyada minare görmek, kişinin, karşısına çıkacak, hayırlı kısmet’lere de delalet eder.

Rüyada Minare Görmek İslami Anlamı

Cafer-i Sadık (ra) demiştir ki; rüyada minare görmek, insanın temiz kalpliliği, iyiliği, ahlakı ve dini inançları ile yorumlanır. Bazı yorumculara göre, rüyada minare görmek, rızık kapısı, nasip ve kısmet olarak değerlendirilir.

Rüyada Minareye Çıkmak

Rüyada minareye çıkmak, rüya sahibinin mertebe sahibi olacağına, mevkisinin artacağına, yükseliş yaşamaya tabir edilir. Diğer yorumu ile bu rüya, Allah katında güzel, hayırlı işler yapmak ile de yorumlanır.

Rüyada Minareden Düşmek

Rüyada minareden düşmek, rüya sahibinin aile, iş ya da sosyal yaşantısında bir takım sorunlar yaşayacağına, tatsızlıklara delalet eder. Yapılan hatalar neticesinde yaşanacak can sıkıcı durumlara da tabir edilir. Kişinin korku ve endişeleri yüzünden üzüntü duyduğu anlamına da gelir.

Rüyada Minare Yapmak

Rüyada minare yapmak, hayırlara vesile eder. İmam Nablusi (r.a.) demiştir ki; bu rüya, kişinin maneviyatının iyi olacağına, Allah yolundan aydınlatacağına işaret eder. Diğer bir yorumu ile bu rüya, rüya sahibinin doğruluğu sayesinde dileklerinin gerçekleşeceğine yorumlanır.

Rüyada Minare Yıkılması

Rüyada minare yıkılması, iş ve ticari hayatta bazı sıkıntılı durumların yaşanacağına, varsa ortaklıkların bozulacağına, yatırımlardan isteneni elde edememeye tabir edilir. Bazı yorumculara göre ise bu rüya, kişinin ilişkilerinde yaşanacak sonlanmalar, ayrılık ya da küskünlüklere delalet eder.

Rüyada Minare Tamir Etmek

Rüyada minare tamir etmek, rüya sahibinin, hayatının her alanında yaşanan yanlışları, ters giden işleri düzelteceğine, tabiri caizse her şeyi yoluna koyacağına delalet eder. Aynı zamanda kişinin, günahlarından dolayı tövbe edeceğine, ibadetlerine yöneleceğine de tabir edilir. Yapılan tüm hataların telafi edileceğine, yanlışlardan dönüleceğine de yorumlanır.

Rüyada Minarede Ezan Okumak

Rüyada minarede ezan okumak, çok hayırlı bir rüyadır. Allah, kişinin dualarını kabul eder. Kirmani (ra) buyurmuştur ki; bu rüya, hacca gitmeye delalet eder. Kişinin, ibadetlerine olan bağlılığına, inançlarının kuvvetliliğine tabir edilir. Duyulacak güzel haberlere, sürpriz gelişmelere yorumlanır.

Rüyada Çifte Minare Görmek

Rüyada çifte minare görmek, kişinin huzurlu, mutlu ve ferah zamanlar yaşayacağına tabir edilir. Diğer bir yorumu ile bu rüya, kişinin çok istediği şeylerin gerçekleşeceğine, dualarının kabul olacağına da yorumlanır. Helal rızık, para ve mal ile de tabir edilir. Özel hayatta yaşanacak mutluluk verici gelişmeler anlamına gelir.

Rüyada Yeşil Minare Görmek

Rüyada yeşil minare görmek, murada ermeye, çok mutlu olmaya, istenilene ulaşmaya delalet eder. İş ve kariyer hayatında emeklerin karşılığını almaya, başarı sağlamaya ve zafer elde etmeye değerlendirilir. Diğer bir yorumu ise kişinin, esenlik ve ferah içinde yaşayacağı anlamına gelir. Bu rüyayı gören kişi, bekar ise evlilik ile tabir edilir. Evli kimseler için ise eşler arasındaki sevgi bağının artacağına yorumlanır.