Rüya Tabirleri Ansiklopedisi

A'dan Z'ye Rüya Tabirleri

Rüyada Mevtanın Ağlaması Görmek

Mevtanın ağladığını görmek rüya tabirlerinde ne olursa olsun olumsuz yorumlanan ve görülmesi son derece sakıncalı olan rüyalar arasında yer alıyor. Yaşamını sürdürenler ve ölenler arasında bir bağlantı kurulması, özellikle de duygusal bir etkiyle birbirlerinden haberdar olmaları, rüyanın çok sakıncalı olmasına yol açıyor. Rüyada ölünün ağlaması İslami durumlar göz önünde bulundurulduğunda, bağırarak ve küfre girerek ağlandığı taktirde hem maddi hem de manevi zarar yaşanacağına delalettir. İmamı Caferi-i Sadık Hz. tarafından yapılan yoruma göre, sevgi duyulan bir ölünün ağlaması durumunda mutsuz bir gelecekle karşılaşılacağına yorumlanır.

Rüyada Ölünün Ağladığını Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada ölünün ağladığını görmek Diyanet tarafından yapılan yorumlara göre, özellikle de ölünün rüyalarınızda sürekli ağlamasının maddi kayıpla karşılaşılacağına yoruluyor. Her zaman için buluştuğunuz ve görüştüğünüz bir tanıdığınızın ölmesi, mezarının başına sizin gitmeniz halinde bağırmaya başlaması pişmanlık duyacağınız durumlara yol açacağınıza delalettir. Doğru kararlar almamak ve çevrenizdeki insanları olumsuz etkilemek nedeniyle hem kendiniz hem de tanıdıklarınız için bir problem olarak görülmeye başlayabilirsiniz. Sevilen bir isimken bir anda iftira veya dedikodu nedeniyle sevilmeyen bir isim haline gelebileceğinize delalet edilir. Rüyada bir ölünün bağırmaya başlaması ve sürekli olarak gülmeye başlayacağınıza delalettir.

Mevtanın Ağladığını Görmek Ne Anlama Gelir?

İmam Nablusi Hz. tarafından yapılan yoruma göre ise bir ölünün cenazesinin görülmesi, cenazenin defin işleminden yıllar geçmesine rağmen çığlıkların devam ettiğine şahit olunması şerdir. Hayırlı bir durum olarak görülmeyen ölünün bağırma süreci, eğer size olduğunu biliyorsanız hatalarınızdan en kısa süre içerisinde vazgeçmeniz için bir uyarı olarak da algılamanız gereken durumdur. Rüyada ölen birinin ağladığını görmek Diyanet tarafından yorumlanırken ağlamasının şiddetine dikkat ediliyor. Ölü eğer sessiz bir şekilde sadece hıçkırıkları duyulduğu için ağladığı anlaşılıyorsa, size hakkını helal edecek ve pişmanlık duymanıza neden olmayacaktır.

Sık Görülen rüyalardan, Rüyada Ağlamak neye işarettir? İslami kaynaklardan anlamını okuyabilirsiniz.

Ölünün Hıçkırarak Ağladığını Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada ölünün sarılıp ağlaması ise mezar başında olabileceği gibi, farklı bir yerde birden karşınıza çıkarak sarılma durumunda da karşılaşıldığında hayra yorulacaktır. Eğer ölü karşınıza son haliyle veya genç haliyle çıkarak size karşı şefkatli bir şekilde davranıyorsa, bu durumda ölünün sizden yana hakkının helal olduğu ve size karşı bir küslüğünün bulunmadığı yorumlanır.

Ölünün Bağırarak Ağladığını Görmek Ne Anlama Gelir?

İmam Gazali Hz. tarafından ölülerin bir insana rüyalarında dahi rahat vermemesi ise, o kişi tarafından çok büyük günahların işlendiğini ve tövbe edilmesi gerektiğine işaret eder. Hayatında her yaptığı hareketin günah olduğunu bilmesine rağmen yapmaya devam eden kişiler tarafından ölülerin hıçkıra hıçkıra ağladığının görülmesi, tövbeye ve düzgün bir insan olmaya yapılan çağrıdır.

Rüyada ölmüş annenin sarılıp ağlaması bir anneyle evladının mutlu olması, annenin çocuklarından yana gururlu ve mutlu olduğunun işareti olarak görülür. Annenin huzursuz bir şekilde mezarında bulunmaması, çocuklarını rüyalarında ziyaret etmeye başlaması, çocuğun da annesine karşı bir pişmanlık hissetmeden yaşamaya devam edebileceğine delalet olur.

Mevtanın Ağladığını Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada ölünün ağlaması Diyadinnet bünyesinde yapılan yorumda da aynı şekilde, mevtanın ağlamasının şer olduğuna ve maddi kayıp yaşanacağına işaret olduğu belirtiliyor. Maddi kaybın sadece o ana kadar biriktirilen para için değil, gelecekte kazanılacak paranın kaybedilmesi dahi bu şer rüyada vurgulanıyor.

Ölünün Ağlaması görmenin tabiri için, Rüyada Ölünün Ağlaması neye işarettir? Dini Kaynaklardan Alimlerin yorumunu okuyabilirsiniz.

Ses Çıkararak Ağlayan Ölüler Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada ölünün ağlaması İmam Nablusi tarafından genel olarak hayra yorulmayan, ölülerin mutsuz görülmesinin ve huzursuz görülmesinin şer olduğuna yorulan bir durumu bulunuyor. Ses çıkaran ve her şeye tepki göstermeye başlayan ölülerin insanlar tarafından rahatsız edilmesi ve istemedikleri şeylerin yapılmaya başlanması nedeniyle mutsuz oldukları yorumlanır.

Ölülerin Bağırarak Ağladığını Görmek Ne Anlama Gelir?

Ölmüş olan birinin rüyada ağladığını görmek yapılan yorumların rivayetlere göre çok önemli bir kısmında, bağırma durumu bulunduğu taktirde olumsuz yorumlanıyor. Çünkü ölülerin sinirli olması veya bir duruma sesle tepki vermeye başlaması, üzgün olduklarını belirtmesi de yakınlarının pişmanlık duymaya ve rahat edememesine neden olacaktır. İbn-i Sirin Hz. yorumunda da annenin ve babanın başta olmak üzere tüm tanıdıkların sadece mezar içerisinde değil, mezar dışında da sizden yana mutlu olmaları hayra yorulabilecek bir rüyadır.