Rüya Tabirleri Ansiklopedisi

A'dan Z'ye Rüya Tabirleri

Rüyada Makyaj Yapmak Görmek

Rüyada makyaj yapmak, kadın için hayır erkek için şer demektir. Ruj sürdüğünü gören kadın için ağzından çıkacak olan sözler ile bir şeyleri değiştirme ve alt üst etme gibi ihtimaller söz konusudur. Bununla birlikte rüyada makyaj yapmak erkekler için kötü, sıkıcı ve boğucu günlerin geçici süre ile de olsa kapıya dayandığını işaret eder.

Rüyada Makyaj Yapmak İslami Anlamı

Rüyada makyaj malzemelerini düşürdüğünü veya dağıttığını gören kimse için ise sıkıntı bulutları yakında dağılacak ve birbiri ardınca iyi haberler gelecektir. Cafer-i Sadık (r.a) demiştir ki: Rüyada birtakım makyaj malzemeleri ile karşısındaki kişinin suratını boyayan kimse için yardım ve hayır dolu günler yakındır. Bunun dışında kazanç, bir kazadan sağ salim çıkma ve yeni bir işe atılma gibi anlamları da mevcuttur.

Rüyada Makyaj Malzemesi Görmek

Rüyada makyaj malzemesi görmek alınan yeni kararlar ile birlikte hayatın tamamen değişeceğine işaret eder. Bazı tabirlere göre şehir ve ülke değişimine, bazı tabirlere göre ise ev değiştirmeye delalettir.

Rüyada Makyaj Çantası Görmek

Rüyada makyaj çantası görmek yeni bir haber ile birlikte mekan değiştirmeye ve uzun bir yolculuğa çıkmaya işaret eder. İmam Nablusi (r.a) buyuruyor ki: Rüyada görülen makyaj çantası siyah ise para ile ilgili bir haber gelecek demektir. Eğer söz konusu olan çanta beyaz renginde ise uzak bir akrabadan bir yardım eli uzanacağına işaret eder.

Rüyada Makyaj Yapıp Aynaya Bakmak

Rüyada makyaj yapıp aynaya bakmak geçmişle yüzleşmeye ve arınmaya delalettir. Bununla birlikte aynaya baktığında başka bir insanın yüzünü gören kimse için açık kapıdan gelecek olan bir düşman söz konusudur. Bu düşmanın eve çok sık girip çıkan sinsi bir arkadaş olma ihtimali de mevcuttur. Yüzünü su ile yıkayıp aynaya bakan kimse için ise hayırlı haberler yakında kendisine ulaşacaktır.

Rüyada Makyaj Silmek

Rüyada makyaj silmek yapılan bir iftiranın ardından temize çıkmaya, aklanmaya delalettir. Yöneltilen suçlamaların karşısında suçsuzluğunu ispat etmek, düşük bir pozisyondan yüksek bir mertebeye çıkmak, yeni bir eve ya da ofise taşınmak gibi çoklu anlamları mevcuttur. İbni Sirin (r.a.) buyuruyor ki: Rüyada makyajını silen kadın bekarsa evlenir, evliyse yeni bir çocuğun sahibi olur.

Rüyada Makyaj Temizlemek

Rüyada makyaj temizlemek geçmişin yüklü mazisinden kurtulmak ve rahata ermek anlamına gelir. Rüyayı gören kişinin bir muradı varsa gerçekleşecektir. Aynı zamanda yüzde hiçbir iz kalmayana kadar makyajını temizlediğini gören kadın bereketli bir kazanca yönelik adımlarını sıklaştıracaktır. Bu eve bol miktarda bir paranın gireceğini ve hayırlı iş kapılarının açılmasına olanak tanıyacağına da işaret eder.

Rüyada Makyajlı Birini Görmek

Rüyada makyajlı birini görmek yeni bir arkadaşlığa yelken açacağının en büyük işaretidir. Rüyada makyajlı birini görüp makyajını düzeltmek ise bir dostu yaptığı hatadan geri döndürme çabalarının sonuç vereceğini gösterir. Birçok tabire göre makyaj yeni bir yapılanmanın ve yeni haberlerin müjdecisi konumundadır.