Rüya Tabirleri Ansiklopedisi

A'dan Z'ye Rüya Tabirleri

Rüyada Leopar Görmek

Rüya aleminde leopar görmek insafsız, merhametsiz ve dişli bir düşmana işaret eder ki rüya sahibinin mücadele edeceği bir düşmandır. Rüyada bazen nefsin yansıması olarak da bazı yırtıcı hayvanlar görülebilmektedir.

Ünlü rüya yorumcusu alimlerden İmam Nablusi (r.a) ve İbn-i Sirin (r.a) rüyaların yorumunun rüyanın cinsine, kişiye, zamana ve uyku şekline göre değişebileceğini belirtmişlerdir. Bu yüzden görülen rüyanın detaylarıyla birlikte değerlendirilmesi doğru yorumu bulmaya yardımcı olacaktır.

Rüyada leopar görmek çoğunlukla iş hayatındaki zorlu rakiplerle tabir olunmuştur. Bu rakipler ticarette uzmanlaşmış kimselerden oluşabilir. Rüya sahibi, rakiplerinin gücünden dolayı daha fazla çalışmak zorunda kalabilir.

Rüyada görülen leopar bazen de sağlam arkadaşlıklara, çevresinde itibar sahibi olmaya, güç, kuvvet, makam ve mevkie işaret eder.

Rüyada leopar görmenin tabirleri çoğunlukla rakip veya düşmana çıkar. Çok önemli sırları olan rüya sahibinin rakipleri tarafından bu sırlar keşfedilerek işlerinin altüst olacağına yorulur. Etrafında işine göz diken güçlü ve tuttuğunu koparan düşmanlar olduğuna işarettir.

Rüyada leopar kovalaması iş hayatında art niyetli kişilerle mücadeleye işaret ederken rüyada siyah leopar görmek geçmişte yaşanılan sıkıntılardan kurtulup hayırlı kazançlar ve büyük başarılara işarettir.

Rüyada Evde Leopar Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada evde leopar görmek hırslı ve azimli olan rüya sahibinin yaptığı işte zirveye ulaşmak için hiçbir şeyden taviz vermeyeceğine delalet eder.

Aynı zamanda evde leopar görmek rüya sahibinin gözü elindekilerden daha fazlasında, aza kanaat etmediği için elindekileri de kaybedip muhtaç duruma düşeceğine işaret eder.

Rüyasında evde leopar gören bir kimse için iş hayatında arkasındaki desteği kaybedeceği ve zarar edeceğine bu yüzden hayal kırıklıkları yaşayacağına işaret eder denmiştir.

Bazen evde leopar görmek zararların define, tövbelerin kabulüne, maddi-manevi rahata ermeye, dargınların barışmasına veya kafanın rahatlamasına da çıkabilir.

Rüyasında evde leopar gören kişinin anne ya da babasının hastalığına ve rüya sahibinin bununla uğraşacağına da yorulmuştur.

Rüyada Yavru Leopar Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada leopar yavrusu görmek küçük çaplı rakiplere ve bu rakiplerin baskısına işaret eder. Ayrıca yapılacak küçük çaplı yatırımlar sayesinde gelecekte zengin olunmaya ve şöhrete de işaret eder.

Rüya aleminde görülen leopar yavrusu, sıkıntı yaşanan konuların çözüme kavuşacağına, aile içindeki tartışmaların sona ereceğine, gelecek güzel dönemde faydalı ve bereketli işler yapılacağına da işaret eder.

Rüyada görülen leopar yavrusu bazen de kötü giden işlerin çok büyük bir destekle kurtarılmasına ve problemlerin çözülmesine tabir edilir. Sağlanan destek nedeniyle dostluk pekişeceği de söylenmiştir.

Yavru leopar rüyası, evde bereketin artacağı, evlatların da hayırlı ve hürmetkar olacakları anlamına da gelir.

Rüyada leopar yavrusu görmenin bir başka anlamı ise uzun bir müddet boyunca türlü şansızlık ve uğursuzluklarla boğuşulacağına ve işlerinden zarar edeceğine çıkar.

Bu rüyanın bir diğer anlamında ise insanlar tarafından sevilen biri olarak her zaman destek göreceğine, bir akrabasının zor zamanında ona yardım elini uzatacağına ve göstereceği azim sayesinde iş dünyasında yükseleceğine işaret olduğu söylenmiştir.

Rüyada Leopar Deseni Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada leopar deseni görmek de iş hayatındaki mücadele edilen rakiplere çıkar. Güçlü, sınır tanımayan, zorlu rakiplerle ticaret yapılacağına işaret eder.

Hayatın zorlukları içerisinde mücadele edip hayırlı sonuçlar almayı beceren kimselere de yorumlanan leopar deseni rüyası, zorlu uğraşılar içine girip bundan zevk alma anlamına da gelir. Rüyada leopar desenli nesneler görmenin de farklı manaları vardır.

  • Rüyada leopar desenli elbise görmek rüya sahibinin mutluluğunun artacağına ve prestij sahibi olmaya işaret eder.
  • Rüyada leopar desenli kürk görmek aile içerisinde mutlu ve huzurlu zamanların geleceğine tabir olunur.
  • Rüyada leopar desenli ayakkabı görmek, rüya sahibinin yakınlarından sağlık sorunları yaşayan birinin iyileşeceğine, bir başka tabirde de rüya sahibinin yakın bir dostundan ihanet göreceğine ve işle ilgili bir türlü telafi edilemeyen zararlar yaşanacağına işarettir. Bazen de rüyada leopar deseni görmek yaşam standartlarının yükselerek insanların dikkatini çekmeye işarettir.
  • Rüyada leopar desenli yılan görmek rüya sahibinin söz sahibi biri olarak insanları yönlendireceğine ve hayatta murat ettiği şeylerin gerçekleşeceğine işaret eder.
  • Rüyada leopar desenli kedi görmek kediyle ilgili rüya tabirinin konusu olmakla beraber hizmetçiye, yardımcıya veya eşe işaret edebilir.

Rüyada Leopar Öldürmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada leopar öldürmek düşmanlardan, rakiplerden kurtulmaya veya onlara karşı zafer kazanmaya işaret eder. Bir işte başarılı olacağına dair bir müjde rüyasıdır. Önüne çıkan engelleri aşma anlamına gelir.

Bazen de rüyada leopar öldürmek iş dünyasında rakiplerine üstünlük sağlayarak şöhretinin artmasına veya başarılı kimselerle iş ortaklığına ve yatırımlara tabir olunur.

Rüyada ölü leopar görmek ise; çıkan iş fırsatlarını olumlu olarak değerlendirileceği anlamına gelir. Leoparı öldüren rüya sahibi ise, iş için karşısına çıkan engellerin üstesinden tek başına geleceği yorumu yapılır. İş konusunda şanslı ve kazançlı bir döneme girildiği birden çok iş kapısının açıldığı anlamlarına da gelir.

Rüyada leopar öldürdüğünü görmek hasımları karşısında kazanılacak zafere işaret eder. Kendisine art niyet besleyen kişilerden kurtulacağına önüne çıkan engelleri başarıyla geçeceğine işaret eder. Bazen de nefsinin kötü isteklerini bastırabileceği anlamına gelebilir.

Rüyada Leopar Saldırısına Uğramak Ne Demektir?

Rüyada leopar saldırısı görmek düşman ve rakiplerden gelecek kötülüğe ve bunlardan dolayı sıkıntılar çekmeye yorumlanır. Leopar saldırısı ayrıca dost ve sevdiklerinin kaybına ve yalnız kalmaya işaret eder. İşlerde yaşanacak olumsuzluklar ile maddi-manevi zararlara ve yaptıklarının yerinde sayacağına, gelişmeyeceğine de işaret eder.

Rüyada leopar saldırısına uğramak umulmayan yerden maddi-manevi destek görmeye ve yapılan çalışmalardan kazançlar elde edileceğine işarettir. Ayrıca anne babaya sevgiyle ve ilgiyle davranmakla ahiret kazancı anlamlarına da gelir. Mutluluk ve başarı elde etme, atılacak adımlarla çok kazançlı sonuçlar alma manaları da bulunmaktadır.

Leopar saldırısına uğramak hayal edilen şeylerin gerçekleşmeyeceğine, bundan dolayı üzüntü duyulacağına yorulmaktadır.

Rüyada Kavga Eden Leopar Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada iki leoparın kavga ettiğinin görülmesi, aşk hayatında yaşanacak tartışma ve kavgalara işaret eder. Bununla birlikte sevdiğinden görülen ihanet ve küçük düşürücü hareketlerle de yorumlanmıştır. Büyük kavgalar ve tartışmalar yaşanacağına dair bir uyarı rüyasıdır.

Rüyada Kafeste Leopar Görmek Ne Anlama Gelir?

Kafeste görülen leopar etrafında bulunan düşmanlarının rüya sahibine bir zarar veremeyeceği anlamına gelir. Bu rüya bir hayvanat bahçesinde görülüyorsa düşmanların hamlelerine karşı önceden sezilip önlem alınacağına ve düşmanların kötü emellerini gerçekleştirmelerinin önüne geçileceğine işarettir.

Rüyada Uyumuş Leopar Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada uyuyan leopar görmek düşmanlarla yapılacak barışa ve uzlaşmaya işarettir. Girilen sulh döneminin bozulma ihtimaline binaen rüya sahibi temkinli olmalıdır. Düşmanlardan veya sıkıntılardan tamamen kurtuldum düşüncesi rüya sahibinin gafil avlanmasına neden olabilir.

Rüyada görülen sessiz ve uysal bir leopar da düşmanlarla yapılacak ateşkes ve huzurlu bir döneme girileceğine işarettir.

Rüyada Leoparın Isırması Ne Anlama Gelir?

Rüyada leopar ısırması rüya sahibinden güçlü veya üstün bir kişinin rüya sahibine zarar vereceğine işarettir. Amirin ezmesi anlamına ve iş yaşamında başarısızlığa uğrama anlamlarına da gelir.

Rüyada leoparın rüya sahibinin kafasını ısırdığını görmesi sağlığının bozulacağına, elini ısırması ise çalıştığı işle alakalı bir sıkıntı çekeceğine işaret olur.

Rüyada Leopar Sevmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada leopar sevmek rüyayı gören kişinin şöhretinden ve kazançlarından dolayı kıskanılmaya başlayacağına işarettir.

Rüyada leopar beslemek sıkıntıların giderileceğine ana-baba duası alarak daha iyi hallere geçileceğine işarettir.