Rüya Tabirleri Ansiklopedisi

A'dan Z'ye Rüya Tabirleri

Rüyada Kurtçuk Görmek

Rüyada Kurtçuk görmek, yararlanmak isteyen, sırtından geçinmek isteyen halk deyimiyle asalak insanlara yorumlanmaktadır. Rüyada kurtçuk kustuğunu görmek, çevresinde boş boş dolaşan ve kedisinden yararlanmak isteyen bir takım kişilerin başına iş açma ihtimaline karşı uyarı niteliği taşıyan bir rüyadır. Rüyada kurtçuk tükürmek, rüya sahibinin en yakınındakilere dikkat etmesi gerekmektedir bu bazen çalışılan ortam olabilirken bazen de aile bireylerinden biri olarak kabul görmektedir.

Rüyada Kurtçuk Görmek İslami Anlamı

Rüyada Kurtçuk görmek, İslam alimleri bu rüyayı çoğu zaman hastalık ile yorumlamaktadırlar. Rüyada kurtçuk yağdığını görmek, vücutta ya da herhangi bir uzuvda meydana gelecek yara, sıkıntı ya da psikolojik sorunlar olarak yorumlanır. Cafer-i Sadık(r.a) tarafından rüyada görülen kurtçuk hastalık, sıkıntı ya da musibet olarak yorumlanmaktadır. Rüyada görülen kurtçuklar, sağlığı kaybetmekle, büyük sıkıntılar yaşamakla veya mal varlığının bir takım kimseler yüzünden elinden uçup gitmesiyle yorumlanır. Genel anlamda iyiye yorulan rüyalar arasında kabul edilmez.

Rüyada Kurtçuk Temizlemek

Rüyada kurtçuk temizlemek çevresinde bulunan asalak insanlardan kurtulmaya, onları yok saymaya ve hayatından tek tek çıkarmaya dalalet olunur. Hayırlı bir rüyadır. Aslında bir takım sıkıntılara işaret etmektedir. Ancak sonu ferahlık ve güzelliktir. Kendi çabası ve azmiyle tüm tehlikeleri atlatmakla tabir olunur.

Rüyada Kurtçuk Öldürmek

Rüyada kurtçuk öldürmek kendisinde büyük işler başarmaya, büyük projelere imza atarak çevrede kıskanan kişilerin üzüleceğine dalalet olur. Büyük sıkıntıları atlatmak ve sorunların üstesinden gelerek kötü niyetli kişilerin tuzaklarını boşa çıkarmaya yorulur.

Rüyada Kurtçuk Kusmak

Rüyada kurtçuk kusmak belalardan ve musibetlerden temizlenmeye, kurtulmaya dalalet olunur. Bir takım zarar veren ya da verdiği düşünülen kişilerden uzak durmaya da rivayet olunmaktadır. Hatta o kişilerden tamamen soyutlanmaya dalalet olur. Sıkıntılardan kurtulmaya, hastalıklardan temizlenmeye yorulur.

Rüyada Kurtçuk Yemek

Rüyada kurtçuk yemek rızk, mal, ayda ve menfaat olarak yorumlanır. Kişi ne kadar kurtçuk yerse o kadar rızk elde eder. Girilen bir işte elde edilen kara, ele geçen yüklü miktar paraya eve giren helal kazanca dalalet olunur.

Rüyada Kurtçuk Dökmek

Rüyada kurtçuk dökmek sıkıntılarını tek tek dökerek temizlenmeye dalalet olur. İçini birine açmaya, dertlerini paylaşmaya dalalet eder. Yaşadığı sorunlardan dolayı ve yaptıklarından dolayı pişman olmak ve içini dökmekle tabir olunur.

Rüyada Solucan Görmek

Rüyada solucan görmek çevrede bulunan kıskanç haset, kötü niyetli ve hırslı kimselere işaret etmektedir. Bu kişilerin kendini belli edecek nişaneleri olduğunun da rivayetidir. Kem gözlüdürler. Nazarları çabuk değer. Bu kişilerden uzak durulması gerektiğine dalalet olunan bir rüyadır.

Rüyada Beyaz Kurtçuk Görmek

Rüyada beyaz kurtçuk görmek etrafında bulunan zararsız düşmanlara dalalet etmektedir. Bu kişiler zara verecek kabiliyette değildir. Ancak kıskanırlar ve kem gözle bakarlar.

Rüyada Saçında Kurtçuk Görmek

Rüyada saçında kurtçuk görmek başa gelen musibetlere, sıkıntılara dert ve kederlere tabir olunur. Bu sıkıntıları uzun süre başa bela açacağına yoracağına ve birçok zarara yol açacağına dalalet olmaktadır. Bu sıkıntılarda kurtulmanın bir takım yolları aranmakta ve çaba gösterilmektedir.