Rüya Tabirleri Ansiklopedisi

A'dan Z'ye Rüya Tabirleri

Rüyada Küçük Köpek Görmek

Rüyada Küçük Köpek görmek, olumlu yorumlanan rüyalardan’dır. Rüyada küçük köpek gören kimse, dürüst, sağlam ve güvenilir arkadaşlıklara delalet eder.

Rüyada Küçük Köpek Görmek İslami Anlamı

Dini anlamı ile rüyada küçük köpek görmek, yardım ve destek görülecek iyi bir insanın varlığına yorumlanır. Samimi, içten ve sevgi dolu bir ilişki yaşanacağına yorumlanır.

Rüyada Küçük Köpek Sevmek

Rüyada küçük köpek sevmek, hayırlara vesile eder. İbni Sirin (r.a.) demiştir ki; bu rüyayı gören kişi, ailesi, iş arkadaşları ve sosyal çevresinden sevileceğine, saygı göreceğine ve övgü göreceğine delalet eder. Aynı zamanda bu rüya, bir arkadaş ya da dosta manen destek olunacağına, zor gününde yanında olmaya tabir edilir. Özel hayatta eşlerin birbirlerine bağlılıkları olarak da yorumlanmaktadır.

Rüyada Küçük Köpekler Görmek

Rüyada küçük köpekler görmek, kişinin çevresinde güvenebileceği arkadaşlarının olacağına, sadık bir eş ile beraber olmaya yorumlanır. Diğer bir anlamı ile rüya sahibinin çevresinin genişleyeceğine ve kalabalık ortamlara delalet eder.

Rüyada Küçük Köpek Isırması

Rüyada küçük köpek ısırması, İslami yorumu ile zarar görmeye tabir edilir. Duyulacak kötü bir söze, kalp kırıklığına, dosttan görülecek bir ihanete delalet eder. Uyarıcı bir nitelik taşır. Kişinin, yakın çevresine dikkat etmesi gerektiğine işaret eder.

Rüyada Küçük Köpek Almak

Rüyada küçük köpek almak, kişinin sorun ve sıkıntılarının sona ereceği, ilişkilerde varsa küslüklerin biteceğine delalet eder. Aile içinde bir ayrılık söz konusu ise barışılacağı anlamına gelir. Kirmani (r.a.) demiştir ki; arkadaş ve dostluklar arasında bağın ve beraberliğin artacağına tabir edilir.

Rüyada Küçük Köpek Havlaması

Rüyada küçük köpek havlaması, kötü niyetli insanların rüya sahibi için bir takım dedikodular çıkardıklarına, hakkında olumsuz söylentiler çıkardıklarına delalet eder. Rüyayı gören kişinin, bu insanlar yüzünden sıkıntılı ve sancılı zamanlar geçireceğine yorumlanır. Kişi çok dikkatli olmalı, herkese güvenmemelidir. Rahatsız edici bir takım sözler duymaya da tabir edilmektedir.

Rüyada Küçük Köpek Öldürmek

Rüyada küçük köpek öldürmek, düşmanlık besleyen kişilerin varlığına işaret eder. Rüyayı gören kişi, bu düşmanlarını farkına varacak ve bu kişilere engel olacak, kendinden uzaklaştıracak anlamına gelir. Diğer bir yorumu ile kişinin aklındaki kötü düşüncelerden kurtulmasın ya da bazı olumsuz hislerini bitirmesine delalet eder.

Rüyada Yaralı Küçük Köpek Görmek

Rüyada yaralı küçük köpek görmek, İslami yorumu ile yakın çevrede yardıma muhtaç bir kimse olduğuna yorumlanır. Rüya sahibi, bu kişiye maddi ve manevi yardımda bulunacak anlamına gelir. Bazı alimlerin yorumuna göre, rüya sahibinin düşmanlarının etkisiz hale geleceğine ve kendisine hiç zarar veremeyeceğine tabir edilir.

Rüyada Küçük Köpek Yıkamak

Rüyada küçük köpek yıkamak, İmam Nablusi (r.a.) buyurmuştur ki; uzun süredir var olan tüm sıkıntı ve dertlerin son bulacağına, ferahlık yaşamaya tabir edilir. Diğer bir yorum ile bu rüya, hane içinde mutluluk, huzur ve refah dolu bir dönemin yaşanacağına yorumlanır.