Rüya Tabirleri Ansiklopedisi

A'dan Z'ye Rüya Tabirleri

Rüyada Köpekten Saklanmak Görmek

Rüyada köpekten korkmak rüya sahibinin fobisine ya da yakın zamanda yaşayacağı kötü bir olaya işaret etmektedir. Bu tip rüyaları gören kişiler aynı zamanda köpeğin ona saldırdığını ya da köpeğin onu ısırdığını da görebilir. Böyle durumlarda yapılan yorumların hemen hemen hepsi bir düşmanın varlığına işaret eder. Rüyasında köpekten saklanan kişiler genel olarak önceden bazı olaylar yaşamış olmayı ve bu olaylar yüzünden incinip korkmuş olmanızı göstermektedir. Rüyada köpekten saklanmak, bir düşmanınızın sizi incitmesinden korkmak ve bu durumdan sıyrılmaya çalışmak olarak ifade edilir. Aynı zamanda bu temkinlilik işe yarayacak ve herhangi bir zarar görmeyeceksinizdir.

Rüyada Köpek Görüp Saklanmak

Rüyada köpekten korkmak ve kaçmak gibi durumlar çoğu zaman saklanmakla da sonuçlanabilir. Bu tip rüyalarda yapılan yorumlar, genellikle rüya sahibinin düşmanının farkına varması ve onunla karşı karşıya gelmek istememesi şeklinde sıralanmaktadır. Aynı zamanda rüya sahibinin korkak ya da çekingen biri olduğuna da işaret eden bu rüya, bazen kişinin özellikleri hakkında da bilgi vermektedir.

Rüyada Köpek Saldıracakken Saklanmak

Rüyada köpek görmek ya da bu köpeğin kendisine saldırmak üzere olduğunu söylemek genel olarak düşmana işaret eder. Eğer kişinin iş hayatında bazı korkuları varsa, yakın zamanda rakiplerinin kendisine oranla daha üstün çıkacağına işaret etmektedir. Rüya sahibi genel olarak temkinli davranmaktadır ve bu temkinlilik yüzünden bazı fırsatları kaybedebilmektedir. Bu rüya da kişinin çekineceğini göstermektedir.

Sık Görülen rüyalardan, Rüyada Köpek Görmek neye işarettir? İslami kaynaklardan anlamını okuyabilirsiniz.

Rüyada Beyaz Köpekten Saklanmak

Rüyada köpekten kaçmak yorumlanırken köpeğin rengi de önem arz etmektedir. Bu tip rüyalarda görülen köpek rengi, korkulup kaçılan şeyin niteliğini değiştirecektir. Rüyada kaçılan ya da saklanılan köpeğin rengi beyazsa, özellikle maddi konularda sıkıntı yaşayacağınız biriyle rekabet edeceğiniz anlamına gelmektedir. Bu rüyayı gören kişiler ticaret hayatında bazı riskler altında kalacaktır. Aynı zamanda bu rüya kişinin hayatında huzursuzluk başlayacağına da işarettir.

Rüyada Siyah Köpekten Saklanmak

Rüyada siyah köpek kovalaması da saklanmakla sonuçlanabilir. Bu rüyayı gören kişiler güçlü bir düşmanla karşılaşacaktır. Ancak bu rüyayı gören kişiler düşmanını fark eder fark etmez ondan gizlenecektir. Bu rüyayı gören kişilerin çevresinde, onun kötülüğünü isteyen bazı insanlar vardır. Hiç umulmadık kişilerin zararını görebilecek olan rüya sahibi dikkatli davranmalıdır. Rüyasında siyah köpekten kaçan kişiler tehlikeleri sezer ve sinesine çekilir.

Rüyada Saklanmak

Rüyada saklanmak diyanet tarafından da yorumlanmaktadır. Rüyasında saklandığını gören kişiler, genellikle gizli kapaklı işler çeviren ya da dürüst işler yapmayan kişilerdir. Bu kişilerin özellikle geçmişinde büyük güvensizlikler yatar. Bu rüya bazen de haram bir şekilde kazanılmış paraya da işaret etmektedir. Rüyasında saklanan kişiler bir süre sonra sırlarının ortaya çıkışına şahit olabilir.

Rüyada Kaçmak

Rüyada köpekten kaçmak saklanmak gibi durumların yanı sıra, rüyasında herhangi bir şeyden kaçan kişilerin de sayısı çoktur. Bu tip rüyalar rüya sahibi birinden ya da bir şeyden kaçtığını görüyorsa, özellikle kariyer konusunda yükseleceklerini görebilir. Bu rüyayı gören kişiler mertebe olarak istediği yere ulaşır ve kısa süre içerisinde çok para kazanır. Bazı rüya alimleri ise bu rüyayı özellikle aile ve arkadaş sıkıntılarından kaçmak olarak da yorumlamaktadır.

Köpek Saldırması görmenin tabiri için, Rüyada Köpek Saldırması neye işarettir? Dini Kaynaklardan Alimlerin yorumunu okuyabilirsiniz.

Rüyada Köpekten Saklanmak Psikolojik Yorumu

Rüyada saklanmak psikolojik yorumu ile rüyada köpekten saklanmak psikolojik yorumu genel olarak benzerlik göstermektedir. Bu tip rüyalarda kişinin psikolojisine dair izlere rastlanılmaktadır. Rüyasında köpekten saklana kişiler için yapılan yorumlar şu şekilde sıralanmaktadır:

  1. Kişinin düşmanının farkına varması
  2. Rüya sahibinin kendisine güvenmemesi
  3. Rüya sahibinin bir süre önce bazı kötü olaylar yaşamış olması
  4. Rüya sahibinin güçlü bir karakterde olmaması
  5. Rüya sahibinin köpeğe dair fobilerinin olması

Tüm bu yorumlar rüyasında köpekten saklanan kişilerin psikolojik durumu için yapılmaktadır.

Rüyada Köpekten Saklanmak Dini Yorumu

Rüyada köpek görmek ve korkmak diyanet tarafından farklı şekillerde yorumlanmaktadır. Her ne kadar köpek görmek birçok açıdan düşmanla yorumlansa da, bu rüyayı gören kişilerin aslında bazı korkulara ve endişelere sahip olduğu da söylenmektedir. Bu rüya aynı zamanda rüya alimleri tarafından da yorumlanmıştır. Câferi Sâdık (r.a) demiştir ki; rüyasında köpek gören kişiler göz tok biriyle karşılaşabilir, harama bulaşabilir. Bu rüya düşmana işaret eder.