Rüya Tabirleri Ansiklopedisi

A'dan Z'ye Rüya Tabirleri

Rüyada Köpekten Korkmak Görmek

Rüyada köpekten kaçmak ya da rüyada köpekten korkmak benzer anlamlara gelmektedir. Bu tip rüyalarda köpek, genel olarak düşmana ve kıskanç birine işaret eder. İş hayatına dair yorumlar yapıldığında ise rüyada görülen köpek bir rakibe işaret eder. Bu rüyayı gören kişiler kısa bir süre sonra bazı tehlikelerle karşı karşıya gelebilecektir. Üstelik rüyada görülen köpeğin fiziksel özellikleri ve cinsiyeti gibi durumlar da rüyanın yorumlanmasında önem taşıyacaktır. Bu rüyanın ardından rüya sahibinin bazı kişiler tarafından sıkıntıya uğratılacağı söylenmektedir. Özellikle köpekten korkmak, bir kişinin kendisine zarar verecek birisinden çekinmesi anlamına gelmektedir.

Rüyada Görülen Köpekten Korkmak

Rüyada köpek korkutması gibi durumlar rüyalarda sık sık yaşanmaktadır. Bu rüyanın genel olarak anlamı, kişinin düşmanından çekinmesi olarak da yapılmaktadır. Aynı zamanda rüya sahibinin bir süre sonra bazı tehlikeler altına gireceği ve bunun sonucunda dikkatli olmayı öğreneceği anlamları da çıkmaktadır. Aynı zamanda dost görünümlü düşmanlara da işaret eden bu rüya, rüya sahibine bir uyarı niteliğindedir.

Rüyada Büyük Bir Köpekten Korkmak

Rüyada köpekten kaçıp ağaca çıkmak da genellikle köpekten korkmakla yorumlanan rüyalardandır. Bu tip rüyalarda kaçılan köpek özellikle iri ve güçlü görünüyorsa, rüya biraz daha detaylı yorumlanmaktadır. Rüyada görülüp kaçılan köpek büyük olduğunda, rüya sahibinin karşısında güçlü bir düşman olduğu söylenir. Rüya sahibi daha dikkatli olmalıdır ve temkinli hareket etmelidir.

Sık Görülen rüyalardan, Rüyada Köpek Görmek neye işarettir? İslami kaynaklardan anlamını okuyabilirsiniz.

Rüyada Köpekten Korkmak Ve Kaçmak

Rüyada köpekten kaçmak saklanmak birbiriyle bağlı durumlardır. Özellikle rüya sahibi köpekten korktuğunu görüyorsa beraberinde kaçıp saklandığını da görebilmektedir. Bu rüya aynı zamanda kişinin zayıf bir karaktere sahip olduğunun da göstergesidir. Rüyasında köpekten korkup kaçan kişiler bir süre sonra tehlike altına gireceğini bilmelidir. Aynı zamanda geleceğe dair korkular beslemenin de göstergesi bu rüyadır. Kişi rüyasında köpekten korkup kaçıyorsa, bu durumda bazı güvensizlik hisleri yaşadığından bahsetmek mümkündür.

Rüyada Köpeğin Sizden Korkması

Rüyada köpek korkutması bazen de tam tersi şekilde gerçekleşebilir. Bazen siz değil köpek sizden korkar. Bu tip durumlarda yapılan yorum, kişiliğinizin ve karakterinizin ne kadar güçlü olduğudur. Eğer ki rüyada köpekten korkmuyorsanız ve hatta köpek sizden korkuyorsa, yakın zamanda güçlü duruşunuz sayesinde çevrenizden takdir toplayacağınız anlamı çıkmaktadır.

Rüyada Köpeğin Saldırmasından Korkmak

Rüyada köpek saldırması ama ısırmaması gibi durumlar yaşandığında da, rüya sahibinin aslında köpekten değil saldırmasından korktuğu anlamı çıkmaktadır. Bu tip rüyalarda yapılan yorum kişinin bazı iç hesaplaşmalara gireceği yönündedir. Öyle ki bu rüyayı gören kişiler bir süre sonra korkularıyla yüzleşecektir. Kişi kendi zevki ve istekleri yönünde kararlar verse de, bazı korkuların ve endişelerin mahkumu olacaktır.

Rüyada Beyaz Bir Köpekten Korkmak

Rüyada görülen köpeğin rengi de rüyanın yorumlanmasında önem taşımaktadır. Bu tip rüyalarda en çok görülen köpek renkleri şu şekilde sıralanır:

  1. Rüyada beyaz köpekten korkmak
  2. Rüyada siyah köpekten korkmak
  3. Rüyada kahverengi köpekten korkmak

Rüyada siyah köpek görmek diyanet tarafından da sık sık yorumlanmaktadır. Siyah köpek kötü günlere ve güçlü bir düşmana işaret ederken, beyaz köpek maddi kazancın azalması ve rakiplere delalettir. Bu köpekten korkmanız ise düşmanınızın ya da rakibinizin gücünü fark etmeniz ve karşısında çekinmenizdendir.

Köpek Saldırması görmenin tabiri için, Rüyada Köpek Saldırması neye işarettir? Dini Kaynaklardan Alimlerin yorumunu okuyabilirsiniz.

Rüyada Köpekten Korkmak Psikolojik Yorumu

Rüyada köpek tarafından kovalanmak ve kurtulmak gibi durumlarda, kişi psikolojisinin en yönde etkilendiği konusunda soru işareti taşır. Rüyasında köpekten korkan kişilerin genel olarak psikolojik duygu ve düşünceleri şu şekilde sıralanmaktadır:

  1. Korkularınızla yüzleşmek üzere olmanız
  2. Endişelerinizin gerçekleşmesinden korkmanız
  3. Genelde hayvanlardan çekinmeniz ya da fobinizin olması
  4. Bir köpekle karşılaşıldığında her zaman huzursuz olan bir yapıya sahip olmanız

Rüyada Köpekten Korkmak İslami Yorumu

Rüyada köpek görmek diyanet tarafından yorumlanan en popüler rüyalardan biridir. Bunun yanı sıra rüyada köpek görüldüğü zaman bu köpeğin ısırması, kovalaması gibi durumlar da sık sık yaşanmaktadır. Rüyada köpekten korkmak dini olarak da bir düşmanın varlığına delalet eder. Hatta bu düşman yakın çevrenizden hiç ummadığınız ve normal şartlarda gücünden de çekindiğiniz biri olabilir. Bu tip durumlarda iyi bir insan olmaktan vazgeçmemeli doğruluktan çıkılmamalıdır. Köpek düşmana işaret etse de korkup kaçmak sıkıntıların yaşanmayacağını gösterir.