Rüya Tabirleri Ansiklopedisi

A'dan Z'ye Rüya Tabirleri

Rüyada Köpeklerin Arasında Kalmak Görmek

Rüyada köpeklerin arasına düşmek çoğu rivayete göre kişinin kederine ve çözümü geç gelecek bir sıkıntıya delalettir. Rüyalar bizlere hayatımızla ilgili birçok ipucunu ve uyarıyı içinde barındırırlar. Bu yönüyle rüyalardan ilham almak ve ders çıkarmak yapılması gereken en doğru şeydir ancak bunu yaparken; ‘’rüya ile amel edilmez’’ sözü asla akıldan çıkarılmamalı ve bu doğrultuda rüyalar yorumlanmalıdır. İmam Nablusi (r.a)’ye göre; bir kişinin rüyasında köpeklerin arasında kaldığını görmesi o kimsenin içene düşeceği büyük bir üzüntüye ve uğrayacağı ihanete işaret etmektedir. Bu rüya daha öncede bahsedildiği üzere uyarıcı nitelikte olup, kişinin bu rüyadan ders çıkarması ve ibret alması tavsiye edilmektedir.

Rüyada Havlayan Köpeklerin Arasından Geçmek Ne Demektir?

Bir kişinin rüyasında birçok havlayan köpeklerin yanından geçmesi o kişinin hayrınadır. Rüyalar genellikle ilk akla geldiği şekliyle değil daha derin ve manevi anlamlarıyla yorumlanmaktadır. Rüyada havlayan köpek görmek ve köpeklerin arasından geçtiğini görmek kişinin, düşmanlarını tanıyacağına ve bu düşmanların tuzaklarından muhafaza olacağına işaret etmektedir. Rüyanın taşıdığı anlam birçok açıdan hayır ve bereketi işaret ettiği için bu rüya güzel ve hayırlıdır.

Rüyada Köpeklerin Arasında Ölmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada köpeklerin içinde ölmek çok önemli bir uyarı taşımaktadır. Bu uyarı kişinin nefsinin isteklerine uyduğu ve birçok sıralı günah işlediği işaret edilmektedir. Bu rüya kişinin günaha tövbe etmesi ve hayra yönelmesine bir davettir. Bunun yanı sıra eğer kişi günahlardan dönmezse o kişinin yaşayacağı kabir azabı da bu rüyanın manalarından biridir.

Sık Görülen rüyalardan, Rüyada Köpek Görmek neye işarettir? İslami kaynaklardan anlamını okuyabilirsiniz.

Rüyada Çocuğunu Köpeklerin Arasında Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada evli bir kimsenin rüyasında kendi öz çocuğunu köpeklerin arasında görmesi, o kişinin hayrına tabir edilmektedir. Sanıldığının aksine hayırlı bir haberi işaret eden bu rüyanın tabiri İmam Cafer- i Sadık (r.a)’a göre; alınacak hayırlı bir habere ve kişinin servetinin artacağına işaret etmektedir. Bunun yanı sıra rüyada köpeklerin içinde çocuk görmek eğer kişi bekar ise onun hayırlı bir kısmetine işaret etmektedir.

Rüyada Köpeklerin Arasından Birini Kurtarmak Ne Demektir?

Rüyada köpeklerin arasından birini kurtarmak birçok hayrın habercisidir. Bu hayırlar İmam Nablusi (r.a)’nin yorumuna göre; hayırlı kısmet, cefanın son bulacağı ve kavuşma olarak tabir edilmektedir. Bu rüyanın taşıdığı anlam kişinin uzun süredir görmediği biriyle kavuşacağına ve hasret gidereceğine işaret etmektedir. Rüyada köpek görmek genellikle kötü yorumlarla anılsa da bazı rüyalar içinde taşıdıkları mühim işaretler sayesinde olumlu tabir edilmekte ve kişiye müjde vermektedir.

Rüyada Köpeklerin Arasında Birini Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada köpeklerin arasında birini görmek hakkında iki önemli tabir yapmak mümkündür. Bu tabirlerden ilki; sevilen bir kişiyi köpeklerin arasında görmek rüyada görülen kişinin göreceği çok büyük bir zarar işaret edilmektedir. Bununla birlikte; kişi sevmediği bir kişiyi rüyasında köpeklerin arasında görüyorsa; o kişinin düşman olacağı ve düşmanlığı nedeniyle rüyayı gören kişinin zarar göreceği işaret edilmektedir. Rüyalar görüldüğü üzere ayrıntılarıyla yorumlanmaktadır. Bu yüzden her ayrıntının bilinmesi doğru rüya tabiri için oldukça önemlidir.

Köpek Saldırması görmenin tabiri için, Rüyada Köpek Saldırması neye işarettir? Dini Kaynaklardan Alimlerin yorumunu okuyabilirsiniz.

Rüyada Köpekler Tarafından Kovalanmak Ne Anlama Gelir?

Rüyada köpek sürüsü tarafından kovalanmak birkaç farklı anlamı içinde barındırmaktadır. Bu anlamlar genel itibariyle olumsuz olsa da bazı âlimlerce hayra da yorumlanmıştır.

Örneğin; İmam Nablusi (r.a)’ye göre; kişinin köpekler tarafından kovalanması, mümin bir kimsenin etrafında bulunan büyük bir günahtan kaçmasına delalet eder. Bu rüya böyle düşünülürse kişi için daha hayırlı ve güzeldir. Bunun yanı sıra bu rüya hakkında yapılan olumsuz yorum ise; içine düşülecek büyük bir maddi sıkıntıya işaret etmektedir. Bu sıkıntıya sevilen bir kişinin sebep olacağı da bir başka rivayet olarak karşımıza çıkmaktadır.

Rüyada Köpeklerin Arasında Saldırıya Uğramak Neye İşaret Eder?

Rüyada köpeklerin arasında kalan ve o köpeklerce saldırıya uğrayan kimseler için birçok şer ve musibet kapıdadır demektir. Bu olumsuz durumlar maddi ve manevi olarak gerçekleşeceği için kişiyi çok büyük bir zorluk ve darlık beklemektedir. Rüyada birçok köpeğin saldırması ve köpeklerin arasında kalmak, kişinin önce maddi bir bunalıma gireceğine ardından da bu bunalımın manevi bazı sıkıntılara sebep olacağı işaret edilmektedir. Bu rüyayı gören kişi için çok büyük bir uyarı vardır.