Rüya Tabirleri Ansiklopedisi

A'dan Z'ye Rüya Tabirleri

Rüyada Köpek Sevmek Görmek

Rüyada köpek sevdiğini görmek genel olarak rüya sahibinin hayırlı bir insan olduğuna işarettir. Bu rüyayı gören kişiler çevresindeki kişiler tarafından el üstünde tutulur. Özellikle çevresindeki herkes, akraba, dost fark etmeksizin, rüya sahibinin iyiliği için dua edecektir. Özellikle saygınlığın artması ve toplumda daha çok yer etmek anlamlarına da gelen bu rüya, rüya sahibinin bir süre sonra çevresinde daha çok kıymet göreceğine de işaret etmektedir. Aynı zamanda kişinin eskisine nazaran daha çok göz önünde bulunması ve daha fazla etkinliklere koşturması da bu rüyanın yorumlarından biridir.

Rüyada Yavru Köpek Sevmek

Rüyada köpek sevmek İslami açıdan da yorumlanmaktadır. Sevilen köpeğin dış görünüşü ve diğer özellikleri de rüyanın yorumlanmasında önem arz edecektir. Rüyasında köpek sevdiğini gören kişiler, sevdikleri bu köpeğin yavru olduğunu söylerse, normal yorumlamaya göre farklılıklarla karşılaşacaktır. Rüyasında yavru köpek seven kişiler, rüya sahibine zarar vermek isteyen bir kişinin olduğunu bilmelidir. Ancak bu kişi zarar vermekten vazgeçecektir ve rüya sahibi etkilenmeyecektir.

Rüyada Büyük Köpek Sevmek

Rüyada görülen ve sevilen köpeğin yavru ya da büyük olması da, yorum konusunda farklılıklar yaratmaktadır. Rüyada köpek sevmek sarılmak gibi durumlar sık sık yaşanmaktadır. Bu rüyaların anlamları genel olarak şu şekilde sıralanmaktadır:

 1. Kişinin çevresinde daha popüler hale gelmesi
 2. Akrabaları ve ailesi tarafından el üstünde tutulması
 3. Büyüklerin, rüya sahibi adına hayır duasında bulunması
 4. Yakın zamanda kişinin daha fazla kazanacak olması
Sık Görülen rüyalardan, Rüyada Köpek Görmek neye işarettir? İslami kaynaklardan anlamını okuyabilirsiniz.

Rüyada Köpek Sevmek Ve Okşamak

Rüyada köpek sevmek ve okşamak, bazen de rüyada köpek öpmek şeklinde görülebilir. Bu rüyaların anlamları benzerdir. Bu rüyayı gören kişilerin yüreğinde her zaman sevgi bulunur. Rüya sahibi sevgisini birçok kişiyle paylaşmayı öğrenmiş biridir. Bu durum da onun çevresi tarafından daha çok sevilmesine yol açmıştır. Bu rüyayı göre kişiler bir süre sonra çevresi tarafından el üstünde tutulacaktır. Birçok kişi rüya sahibine yardım edecek, yükünü hafifletecek ve ona gereken saygıyı verecektir.

Rüyada Yavru Köpeği Okşamak Ve Sevmek

Rüyada köpekle oynamak da içerisinde sevgiyi barındırıyorsa benzer anlamlara gelmektedir. Bu rüyayı gören kişilerin aynı zamanda yavru köpeği okşayıp sevdiğini görmeleri de sık yaşanmaktadır. Rüyada yavru köpeği okşamak ve sevmek şu anlamlara gelmektedir:

 1. Kişinin çevresinde kötü niyetli bir insanın bulunması
 2. Rüya sahibinin arkadaşlarından birinin, İslam inancına uygun yaşamaması
 3. Kötülük yapmayı görev edinmiş birinin rüya sahibine bulaşması

Rüyada Büyük Köpek Okşamak

Rüyada büyük köpek sevmek veya rüyada büyük köpek okşamak benzer anlamlara gelmektedir. Bu rüyayı gören kişiler için genellikle söylenen yorum, kişinin çevresini genişletmesi olacaktır. Hem aile hayatından hem de iş hayatından başka birileri rüya sahibinin hayatına dahil olabilecektir. Bu sayede kişi çevresini genişletecek, sosyal hayatta daha iyi bir hale gelecektir.

Köpek Oynatmak görmenin tabiri için, Rüyada Köpek Oynatmak neye işarettir? Dini Kaynaklardan Alimlerin yorumunu okuyabilirsiniz.

Rüyada Köpek Gezdirmek Ve Sevmek

Rüyada köpeğin insanı sevmesi de bu rüyanın parçasından biridir. Rüyasında köpek sevdiğini gören kişiler, genellikle sevdiği köpeklerden olumlu dönüşler de alırlar. Bunun yanında bu köpekleri gezdirdikleri de görülür. Rüyasında köpek gezdiren ve seven kişiler için yapılan en büyük yorum, kişinin hedeflerine tam olarak yürümesi şeklindedir. Bu rüyayı gören kişiler bir süre sonra hayatlarında daha kontrollü şekilde hareket eder ve şansları döndüğünce işlerine adım adım yaklaşır.

Rüyada Köpek Sevmek Psikolojik Yorumu

Rüyada köpek sevmek diyanet tarafından da sık sık yorumlanmaktadır. Bunun yanında bu tip rüyaların psikolojik anlamları da merak edilmektedir. Rüyasında köpek sevdiğini gören kişilerin aslında rüyasında birçok psikolojik iz yer almaktadır. Bu rüyayı gören kişilerin psikolojisine dair yapılan yorumlar şu şekilde sıralanmaktadır:

 1. Kişinin sosyal hayatta günden güne daha çok sevilmesi
 2. Rüya sahibinin bir süre önce arkadaş kaybına uğramış olması
 3. Rüyayı gören kişinin kendisini yalnız hissetmesi
 4. Yakın zamanda yeni bir işe ya da etkinliğe adım atacak olmanın verdiği heyecan

Tüm bu psikolojik durumlar, kişinin rüyasında köpek sevdiğine işaret edebilir. Bunun yanında rüyada evde köpek görmek gibi durumlarda da sık sık yaşanmaktadır. Rüya sahibinin rüyasında sevdiği köpeğin fiziksel özelliklerini hatırlaması ve gördüğü köpeği nerede sevdiğini belirtmesi önemlidir.