Rüya Tabirleri Ansiklopedisi

A'dan Z'ye Rüya Tabirleri

Rüyada Köpek Isırması Görmek

Rüyada köpeğin ısırması gibi durumlar birçok kişinin hayatında tecrübe edilmiştir. Bu rüyanın sık görülmesinin sebebi, rüyadaki olayın ve korkuların çabuk eşleştirilmesidir. Bu rüyayı gören kişilerin yakın zamanda yaşayacağı en büyük duygu hayal kırıklığı olacaktır. Bunun sebebi kişinin en yakınından ve hiç ummadığı bir kişiden zarar görecek olmasıdır. Aynı zamanda çok değer verilen bir kimsenin rüya sahibini zor durumda bırakacak olması da bu rüyanın yorumlarından biridir. Genel olarak hatalara ve kayıplara işaret eden bu rüya, kişinin bir süre sonra hayatında büyük bir üzüntü yaşayacağını söylemektedir.

Rüyada Köpeğin Isırması Ve Kanaması

Rüyada köpeğin ısırması ve kanamaması da sık yaşanan durumlardan olsa da, genel olarak kişinin rüyasında köpek ısırır ve ısırdığı bölge kanar. Bu gibi durumlar yapılan yorum, rüya sahibinin bir süre sonra bazı sıkıntılar yaşayacak olmasıdır. Ancak son anda verilecek doğru bir karar rüya sahibinin bu sıkıntılı dönemi en çabuk şekilde atlatmasını sağlayacaktır.

Rüyada Köpek Saldırması

Rüyada köpek ısırmaya çalışması gibi durumlarda saldırma rüyalarıyla özdeşleştirebilir. Rüyasında köpek saldırısına uğrayan kişiler, özellikle iş ve sosyal hayatında bazı sıkıntılar yaşayacaktır. Bunun da asıl kaynağı parasal krizler olarak kendini belli edecektir. Rüyasında köpek saldırısına uğrayan kişiler bir süre daha bu sıkıntıdan ve maddi durumlardan kurtulmaya çalışacaktır.

Sık Görülen rüyalardan, Rüyada Köpek Görmek neye işarettir? İslami kaynaklardan anlamını okuyabilirsiniz.

Rüyada Kuduz Köpek Isırması

Rüyada köpek görmek ve korkmak özellikle köpek kuduzsa ve bu durum anlaşılıyorsa daha çok yaşanmaktadır. Rüyasında kuduz bir köpeğin kendisini ısırdığını gören kişiler, bir süre sonra iş hayatında büyük bir rekabet içerisine girecektir. Aynı zamanda bu rekabet sürecinde kişi biri tarafından yüz üstü bırakılacaktır. Çoğunlukla rakiplerle tartışmak ve iş hayatında bazı sıkıntılar yaşamaya bağlanan rüya, bir süre sonra hatalardan ders alınarak düzelecektir.

Rüyada Parmağını Köpek Isırması

Rüyada sol elini köpek ısırması ile sağ elini köpek ısırması arasında bile bazı farklar vardır. Bunun yanında ısırılan bölge sadece el değil aynı zamanda parmaksa, bu rüya daha farklı şekillerde yorumlanacaktır. Bu rüyayı gören kişilerin hayatında bir insan vardır ki, özellikle terbiyesizliğiyle birçok kişiyi utandırmakta ve üzmektedir. Bu kişiyi hayatında tutmak rüya sahibine zarar verecektir. Bu zarar hem maddi hem de manevi olarak kendini gösterebilmektedir. Bunun yanında kişiyi ısıran köpek ardından kaçıyorsa rüya kötü anlamlardan sıyrılıp daha iyiye cevap verecektir.

Rüyada Köpek Isırması Ve Acıması

Rüyada kolunu köpek ısırması gibi durumlar aynı zamanda rüya sahibine büyük bir acı hissiyatı verebilmektedir. Böyle bir rüyanın sonucunda kişiye yapılan yorumlar şu şekilde sıralanacaktır:

  1. Uğranılan haksızlıklar yüzünden rüya sahibinin çevresindeki kişilerden soğuması
  2. Çok değer verdiği bir insanın, rüya sahibini hayal kırıklığına uğratması ya da bir kenara itmesi
  3. İş hayatında ya da sosyal hayatta rüya sahibinin bazı dedikodulara maruz kalması

Rüyada Bacağını Köpek Isırması

Rüyada bacağını köpek ısırması da sık sık görülmektedir. Bu rüyayla beraber kişi, birinin onun hayatına engel olduğunu görecektir. Üstelik kendi düzenini bozan ve işlerini yolunda götürmeyen kişi aylak ve kimseyi önemsemeyen biri olacaktır. Bunun yanında kişinin bacağını bir köpeğin ısırması, bir süre sonra umulmadık birinin istenmeyen olaylara sebep olacağını da göstermektedir.

Birini Köpek Isırması görmenin tabiri için, Rüyada Birini Köpek Isırması neye işarettir? Dini Kaynaklardan Alimlerin yorumunu okuyabilirsiniz.

Rüyada Yüzünü Köpek Isırması

Rüyada köpek ısırması çeşitli bölgelerde deneyimlenebilir. En çok ısırıldığı görülen yerler kol ve bacak olsa da, rüya sahibin yüzünü ısıran köpekler de görülmüştür. Rüyada köpeğin rüya sahibinin yüzünü ısırması, rüya sahibinin bir süre sonra bir dedikoduyla uğraşacak olmasına anlam vermektedir. Rüyasında yüzünü köpek ısıran kişiler aile bireylerini üzecek bazı işlerle uğraşabilecektir. Aynı zamanda haneye kıskanç ve kötü kalpli birinin de girecek olmasına işaret eden rüya, rüya sahibine dikkatli olması yönünde sinyal vermektedir.

Rüyada Köpek Isırması Dini Yorumu

Rüyada köpek görmek diyanet tarafından sık sık yorumlanmaktadır. Bunun yanı sıra görülen köpeğin rüya sahibini ısırması farklı anlamlara sebebiyet vermektedir. Din alimlerinin ve diyanetin de sık yorumladığı bu rüya, kişinin hayatında bazı nankörlükler yaşayacağına işarettir. Bu rüyayı gören kişiler bir süre hiç ummadıkları kişiden bazı ihanetler görürler. Aynı zamanda hayal kırıklığı yaşayacak olmanın da sembolüdür.