Rüya Tabirleri Ansiklopedisi

A'dan Z'ye Rüya Tabirleri

Rüyada Köpek Bulmak Görmek

Rüyada köpek bulmanın anlamı, rüyada köpek bulmanın yorumları rüyayı gören kişiye göre değişiklik göstermektedir. Rüyayı gören kimse eğer bir kadın ise rüyada köpek bulmanın anlamı olumlu olacaktır. Ancak rüyayı gören kimse bir erkek ise rüyanın anlamı şerre yorumlanmaktadır. Rüyada görülen köpeğin birçok anlamı bulunmaktadır. Rüyada köpek görmek sadık bir hayat sürüleceğine ve sadakatli dostlara sahip olunacağına delalet etmektedir.

Rüyada Köpek Görmek

Rüyada köpek görmek birçok duruma göre anlam değiştirebilmektedir. Köpeğin rengi, cinsi, rüyadaki durumu ve rüyayı gören kişiye göre farklı anlamlara yorulabilmektedir. En sık görülen rüyalar arasında yer alan köpek rüyası genellikle hayra yorulmaz. Rüyada köpek görmenin bir düşmana işaret ettiği ve rüya sahibinin bir süre sakin bir hayat yaşaması gerektiğinin mesajını vermektedir.

Rüyada Köpek Bulmak

Rüyada köpek bulmak, rüya sahibi için hayırlı anlamlar taşımaktadır. Rüyada bir köpek bulunması umulmayan bir anda rüya sahibine birinin yardım edeceği anlamına gelmektedir. Rüya sahibinin çok iyi insanlar ile tanışacağı ve yeni bir çevreye gireceğini şeklinde yorumlanmakta olan köpek rüyası, hayırlara vesile olacaktır.
Rüya sahibi eğer kadın ise; ihtiyaç duyduğu bir anda hiç beklemediği biri tarafından yardım edileceğine yorulmaktadır. Rüya sahibi erkek ise; ummadığı bir anda yeni bir çevreye gireceğine delalet etmektedir. Rüyada köpek bulmak oldukça hayırlı ve iyi anlamlara sahip bir rüya olup, rüya sahibinin huzurlu günler geçireceği anlamına gelmektedir.

Sık Görülen rüyalardan, Rüyada Köpek Görmek neye işarettir? İslami kaynaklardan anlamını okuyabilirsiniz.

Rüyada Birçok Köpek ile Karşılaşmak

Rüyada birden çok köpek görmenin anlamı genel olarak hayırlıdır. Rüyada birçok köpek görmek rüya sahibinin uzun zamandır hayalini kurduğu bir isteğinin yerine geleceği anlamını taşımaktadır. Rüya sahibi eğer bekar ise; kısa bir zaman içinde istediği gibi bir kişi ile evleneceğine, mutlu bir hayatının olacağına yorulmaktadır. Eğer rüya sahibi evli ise; eşi ile arasındaki problemlerin kısa bir süre içinde çözüleceğine yorulmaktadır. Hane halkının tekrar mutlu ve huzurlu bir hayata döneceğine delalet etmektedir.

Rüyada Köpek Bulmak Diyanet

Rüyada köpek görmek diyanete göre zalimliğe delalet etmektedir. Rüya sahibinin çevresinde bulunan bir düşmana işaret eden köpek bulma rüyası, rüyayı gören kimse için tehlike alarmı olarak yorumlanmaktadır. Rüyada eğer av köpeği bulunuyor ise; rüyayı gören kimsenin başına birçok iş geleceği ve yakın akrabalarının sebep olacağı şeklinde yorumlanmaktadır. Rüyada eğer yavru köpek görülüyor ise de düşmanın henüz hazırlanma aşamasında olduğu anlamına gelmektedir. Rüyada köpek bulmak diyanete göre şer habercisi olup, rüya sahibinin uyarılması anlamına gelmektedir.

Rüyada Köpek Bulmanın Yorumu ve Cafer-i Sâdık (r.a)

Rüyada köpek görmenin anlamı diyanete göre şer habercisidir. Câferi Sâdık (r.a) demiştir ki; rüyada bulma sureti ile köpek görmenin anlamı şer habercisidir. Alçak bir düşmana ya da çirkin fikirlere işaret eden rüya, rüyayı gören kimse için bir uyarıdır. Rüyada köpek görmenin anlamı Cafer-i Sâdık tarafından bu şekilde yorumlanmakta olup rüyada köpek bulmanın hayırlı bir rüya olmadığının altı çizilmektedir.

Rüyada Bulunan Köpeğin Türüne Göre Anlamları

Rüyada köpek bulmak diyanet tarafından haksız kazanç, alçak düşman ve şer anlamlarına yorulmaktadır. Rüyada görülen köpeğin türüne göre rüyanın anlamları değişebilmektedir. Ebu Sait El Vaiz tarafından da belirtildiği gibi rüyalarda görülen köpeklerin cinslerine göre yorumları değişmek zorunda kalmaktadır. Rüyada avcı köpeği görülür ise bu rüyanın şer dolu olduğuna delalet etmektedir. Yakın zamanda bir düşmanı tarafından rüya sahibinin zarara uğratılacağı anlamına gelmektedir. Rüyada süs köpeği görülür ise bu rüya sevinçli bir haberin müjdesi olduğuna yorumlanmaktadır.

Köpek Saldırması görmenin tabiri için, Rüyada Köpek Saldırması neye işarettir? Dini Kaynaklardan Alimlerin yorumunu okuyabilirsiniz.

Rüyada Köpek Bulmak ve Beslemek

Rüyada köpek beslemek hane içinde birtakım problemlerin oluşacağı şeklinde yorumlanmaktadır. Ancak bu problemlerin kısa bir süre içinde çözüleceği anlamına da gelmektedir. Rüyada köpek bulan ve besleyen bir kimsenin hayatında bazı kayıplar yaşayacağına yorulmaktadır. Bu kayıplar neticesinde kendisine yeni bir yol izlemesi gerektiğinin de müjdesini veren bir rüyadır. Rüyada köpeği bulan ve besleyen kimse eğer bir kadın ise; yaşanacak problemlerin süresinin uzayacağına yorulmaktadır.

Rüyada Köpek Yavrusu Bulmak

Rüyada köpek yavrusu bulmak rüyayı gören bir kimse için mürüvvet habercisi bir rüya anlamını taşımaktadır. Rüyayı gören kimse eğer bekar ise evleneceğine, evli ise ailesinin büyüyeceğine yorulmaktadır.