Rüya Tabirleri Ansiklopedisi

A'dan Z'ye Rüya Tabirleri

Rüyada Köpek Atlaması Görmek

Rüyada köpek üzerime atladı diyen kişiler genellikle ikiye ayrılmaktadır. Bu rüya ya köpeğe olan sevginizi de ya da köpeğe olan korkunuzu simgelemektedir. Eğer ki üzerinize atlayan köpek size korku veriyorsa bu rüya hayırlı değildir. Ancak üzerinize atlayan köpeğe sevgiyle bakıyorsanız bu durumda daha farklı konular gündeme gelecektir. Rüyasında bir köpeğin üzerine atladığını gören kişiler bir süre sonra bir dostunun ondan yardım istediğini görebilirler. Aynı zamanda rüya sahibi bu rüyanın ardından bazı şaşırtıcı haberler de alabilir. Her ne kadar üzerinize atlayan köpeğe olan bakış açınız rüyanın anlamını değiştirecek olsa da genel olarak bu şekilde yorumlanır.

Rüyada Köpeğin Atlaması Ve Köpeği Sevmek

Rüyada köpek sevmek genel olarak kişinin köpeğe bir sempati duyması ya da köpekten korkmaması sonucunda gerçekleşir. Bu tip rüyalarda rüya sahibinin atlayan köpekten korkmaması kişinin sağlam karakterli olması ve bir duruşunun olmasını gösterir. Aynı zamanda bu rüya kişinin bir süre sonra bazı müjdeli haberler alacak olmasını da gösterir.

Rüyada Köpeğin Atlaması Ve Köpekten Korkmak

Rüyada köpek saldırması şeklinde de görülen bu rüya, genel olarak kişinin bir düşmanı sezdiğine işaret etmektedir. Kişinin çevresinde dost bildiği bir düşman vardır ve bu kişiden bir süre sonra bazı zararlar görebilecektir. Rüyasında köpekten korkan kişiler çevresindeki kişilerin ona zarar verebileceğini anlar ve uzak durur. Bu rüya kişinin zarar almadan ortamdan uzaklaşmasını ifade eder.

Sık Görülen rüyalardan, Rüyada Köpek Görmek neye işarettir? İslami kaynaklardan anlamını okuyabilirsiniz.

Rüyada Köpeğin Atlaması Ve Saldırması

Rüyada havlayan köpek görmek köpeğin size atlamadı ve saldırmasıyla sonuçlanabilir. Böyle rüyaları gören kişiler bir süre sonra bazı sıkıntılar yaşayacaktır. Hem rüya sahibinin korkak ve güçsüz olduğunu gösterir hem de düşmanların güçlü olup pusuda beklemesini. Bu tip rüyalarda kişi çevresindeki düşmanlara dikkat etmelidir çünkü kendisinden çok daha güçlü ve sinsi insanlarla uğraşmak zorunda kalabilir.

Rüyada Köpeğin Atlaması Ama Korkmamak

Rüyada evde köpek görmek kişi için daha rahatlatıcı görünürken, görülen köpeğin dışarıda olması ve atlaması bazen gergin durumlara sebebiyet verebilir. Rüyasında bir köpeğin üzerine atladığını ve korkmadığını gören kişiler kendilerine meydan okuyacak rakiplerine karşı güçlü bir duruş sergiler. Aynı zamanda bu rüya kişinin güçlü bir yapıya sahip olduğunu ve çevresindeki kişilerin de bunun farkında olduğunu göstermektedir.

Rüyada Köpek Atlaması Ve Korkmak

Rüyada köpek görmek gibi durumlar çeşitli olay örgülerine sahne olabilir. Bu rüyayı gören kişiler çevresinde sinsi birinin olduğunu bilmelidir. Kişi dost bildiklerine dikkat etmelidir çünkü bu insanlar rüya sahibinin mutsuzluğunu istemektedir. Kıskançlığa ve kötülüğe de yorulan bu rüya, kişinin düşmanlarıyla karşı karşıya gelmesi ve bunun sonucunda rüya sahibinin korkarak geri çekilmesi anlamında gelmektedir.

Rüyada Siyah Köpeğin Atlaması

Rüyada siyah köpek saldırması ya da siyah bir köpeğin atlaması benzer anlamlara gelmektedir. Bu tip rüyalarda kişinin dikkat etmesi gereken şey düşmanının güçlü olduğudur. Yakın çevreden güçlü bir tehdit rüya sahibini bulacaktır. Kişi hazırlıklı olmalı ve tehlikeleri savurmalıdır. Aksi takdirde bazı zorluklar yaşanacaktır ve kişi zor bir sıkıntıya düşecektir. Bu rüya aynı zamanda aile içinde çıkacak tatsızlıklara işaret etmektedir.

Köpeğin Ayağı Isırması görmenin tabiri için, Köpeğin Ayağı Isırması neye işarettir? Dini Kaynaklardan Alimlerin yorumunu okuyabilirsiniz.

Rüyada Köpek Atlaması Psikolojik Yorumu

Rüyada havlayan köpek görmek ya da atlayan köpek görmek kişinin fobilerine işaret edebilir. Bu tip rüyalar kişinin iç dünyasına dair birçok konuda ipucu taşımaktadır. Rüyasında bir köpeğin atladığını gören kişilerin psikolojik halleri şu şekilde sırlanabilir:

  1. Kişinin gerçekten de köpek fobisi olması
  2. Rüya sahibinin çevresindekilere güvenmemesi
  3. Rüya sahibinin bir süre önce güçlü bir rakiple karşı karşıya gelmiş olması
  4. İş hayatında kendini kanıtlama isteği

Bu tip rüyalar genellikle düşmana ve kişinin hayatındaki rakiplere işaret eder. Kişi kendisini yükseltmeli ve göz önüne koymalıdır.

Rüyada Köpek Atlaması İslami Yorumu

Rüyada köpek ısırdığını görmek gibi durumlar İslami yorumlara da her zaman açıktır. Bu rüya dini açıdan da yorumlandığında düşmana işaret etmektedir. Ancak kişinin rüyasında yaşanan olaylar yorumları değiştirebilmektedir. Câferi Sâdık (r.a) demiştir ki; rüyada köpek görmek şu anlamlara gelmektedir:

  1. Kötü bir akrabanın varlığı
  2. Gözü tok olan bir erkekle tanışmak
  3. Çirkin bir hizmetçi
  4. Bilgisiz bir erkek