Rüya Tabirleri Ansiklopedisi

A'dan Z'ye Rüya Tabirleri

Rüyada Köpek Almak Görmek

Rüyada köpek sahiplenmek ve rüyada köpek alınması benzer anlamlara gelmektedir. Kişinin rüyasında köpek aldığını görmesi, aslında yeni bir hayata başlayışım ve aile ilişkilerinin simgesidir. Bunun yanı sıra, rüyasında köpek alan kişi bir süre sonra arkadaşlık ilişkilerini de geliştirecektir. Rüyasında köpek alan kişiler rüyasında köpeği satın aldığı anı görürse, yakın zamanda birinden bir miras geleceğine de işaret etmektedir. Aile bağlarının kuvvetlenmesi ve çok daha sıkı ilişkilerin kurulmasına anlamına da gelen bu rüya, kişinin yakında şöhret sahibi olmasına da delalettir.

Rüyada Köpek Aldığını Görmek

Rüyada evde köpek görmek rüyasıyla oldukça benzerlik gösteren bu rüya, kişinin kısa bir süre içerisinde hayatında olumlu değişiklikler yaşayacağına işarettir. Bunun yanında kişinin rüyasında köpek aldığını görmesi, bir sonra hem akrabalık hem de arkadaşlık ilişkilerinde gelişmeler yaşanacağına delalet eder. Toplumda ve sosyal hayatta daha fazla sevilen bir kişi haline gelen rüya sahibi, çevresindeki kişilerin sayısını arttıracaktır.

Rüyada Köpek Satın Aldığını Görmek

Rüyasında köpek satın aldığını gören kişiler, rüyasında özellikle köpeğin satın alma anını görüyorsa bu rüyayı maddi şekilde yorumlatırlar. Rüyada köpek sevmek gibi rüyaların genel yorumlarının aksine, rüyasında köpek satın alan kişiler nokta atışı olarak bir süre sonra miras haberi alacaktır. Özellikle beklenmedik bir anda gelecek bu haber, kişinin maddi olarak rahatlaması ve yeni bir hayata başlangıç yapması anlamına gelmektedir.

Sık Görülen rüyalardan, Rüyada Köpek Görmek neye işarettir? İslami kaynaklardan anlamını okuyabilirsiniz.

Rüyada Süs Köpeği Almak

Rüyada beyaz köpek sevmek rüyasıyla benzerlik taşıyan bu rüya, kişinin süs köpeğini okşaması veya sevmesi anlamlarıyla da benzemektedir. Rüyasında süs köpeği alan kişiler, ilerde eşleriyle sorun yaşayacak kişilerdir. Bu rüyanın görülmesinin ardından kişi sosyal hayatındaki durumunu geliştirse de, özellikle aile hayatında günden güne daha sıkıntılı bir hale gelecektir.

Rüyada Siyah Köpek Almak

Rüyada siyah köpek görmek genellikle düşmanının fiziksel özelliklerine göre yorumlanmaktadır. Bunun yanında kişi rüyasında bu siyah köpeği satın aldığını görürse daha farklı anlamlar çıkarmaktadır. Kişi farkında olsun ya da olmasın yakın zamanda hayatına yeni birini almıştır ve bu kişi aslında rüya sahibinin düşmanıdır. Hayatınıza giren düşman esmer ya da siyahi olabilir. Başka yorumcular ise bu rüyanın rahatsızlığa işaret ettiğini söylemiştir.

Rüyada Beyaz Köpek Almak

Rüyada beyaz köpek görmek rüyası da diğer rüyalarla benzer özellikler taşımaktadır. Ancak bu rüyayı diğerlerinden farklı yapan özellikler şu şekilde sıralanmaktadır:

 1. Düşmana işaret etse düşmanın aynı zamanda iyi biri olması
 2. Kişinin zarar görecek olmasına rağmen bu zararın sadece dil yarası şeklinde olması
 3. Rüya sahibinin bir süre sonra hayatında olumsuz gelişmeler yaşasa da bu olaylardan tecrübe kazanacak olması

Bu rüya her ne kadar can sıkıcı olaylar yaşatsa da, sonunda olumlu anlamlara sebebiyet vermektedir.

Rüyada Yavru Köpek Almak

Rüyada yavru köpek görmek de yavru köpek almakla farklı anlamlara çıkmaktadır. Bu rüyayı gören kişilerin bilmesi gereken şey, yavru köpeğin şen şakrak bir çocuğa işaret etmesidir. Bunun yanı sıra yavru köpeği satın alan kişiler, yakın zamanda çocuk sahibi olabilecektir. Eğer ki kişinin hayatında biri yoksa evlenir, evliyse çocuğu olur, çocuğu varsa çocuğu hayırlı bir evlat olur.

Köpek Gezdirmek görmenin tabiri için, Rüyada Köpek Gezdirmek neye işarettir? Dini Kaynaklardan Alimlerin yorumunu okuyabilirsiniz.

Rüyada Köpek Almak Psikolojik Yorumu

Rüyada köpek alan kişilerin psikolojisine dair bazı yorumlar yapmak mümkündür. Bu tip bir rüyada köpek sevmek kucaklamak da mümkündür. Bu rüyanın kişi üzerinde psikolojik etkileri şu şekilde sıralanabilir:

 1. Rüya sahibinin yalnız hissetmesi ve yanında birini istemesi
 2. Aileden veya arkadaş çevresinden gerekli desteği alamaması
 3. Kişinin bir süre sonra hayatındaki konumundan şikayet etmesi ve değişiklik istemesi
 4. Sevdiği konular hakkında harekete geçmekten endişe etmesi

Rüyada Köpek Almak Dini Yorumu

Rüyada köpek sevmek diyanet tarafından da sık yorumlanan rüyalardan biridir. Bunun aynında kişinin köpek alması da diyanetin yorumlarına konu olmuştur. Her din aliminin bu konu hakkında farklı bir yorumu olsa da, Câferi Sâdık (r.a) demiştir ki; Rüyasında köpek gören kişiler için şu 4 yorum yapılır:

 1. Kötü bir akrabanın varlığı
 2. Gözü tok olan bir erkek
 3. Güzel olmayan ama sadık olan bir hizmetçi
 4. Bilgisiz bir erkek