Rüya Tabirleri Ansiklopedisi

A'dan Z'ye Rüya Tabirleri

Rüyada Kırmızı Kedi Görmek

Rüyada kırmızı kedi görülmesi artık tüm zorlukların aşılacağına ve kişinin refaha çıkacağına dalalet eder. Rüyada kedi görmek her ne kadar olumlu bir durum olsa da kedinin rengi ya da kedinin rüyada ne yaptığı da önemli bir konudur. Duruma göre rüya tabirinde değişiklikler meydana gelebilir. O nedenle rüyada kedi görmek önemlidir. çoğu kaynakta kedinin kadın olarak nitelendirildiği görülüyor. Ancak kedinin kırmızı olması dertleri temsil ediyor. İbn-i Sirin (r.a) tabirinde de yine kırmızı kedinin dert ve tasa olduğu görülüyor.

Rüyada Kırmızı Kedi Görüp Korkup Kaçmak Anlamı

Rüyada kırmızı kedi gören kişinin cinsiyeti yorumu için önemli bir konudur. Eğer ki kırmızı kediyi gören kişi bir kadın ise dertlerinden, sıkıntılarından, ailesel sorunlarından arınacaktır. Eğer ki kişi erkek ise hem ailesel sorunlarını çözüme ulaştıracak hem de iş konusunda başarı elde edecektir. Rüyada kedi görmek diyanet tarafından olumlu bir durum olarak açıklanıyor. Kişinin Allah ile bağlarının güçleneceği, Allah yolunda iyi adımlar atacağı anlamına geliyor.

Rüyada Bir Sürü Kırmızı Kedi Görmek Anlamı

Rüyasında kırmızı renkli kedi görmek önünüze çıkan tüm zorluklar ile güzel bir mücadele vereceğinizi, bu mücadeleden başarı ile çıkacağınızı göstermektedir. Rüyada kırmızı gözlü kedi görmek sizin sorun yaşayacağınızı, bir yakınınız tarafından kandırılacağınızı, maddi anlamda problem yaşayacağınızı göstermektedir. Rüyanızda birden fazla kırmızı kedi görüyorsanız sorunlarınızın çok olduğunu ancak her birinin tamamen sonuca ulaştırılacağını, problem çıkmayacağını anlayabiliyorsunuz.

Sık Görülen rüyalardan, Rüyada Kedi Görmek neye işarettir? İslami kaynaklardan anlamını okuyabilirsiniz.

Rüyada Kırmızı Kedi Yavrusu Görmek Anlamı

Kişi rüyasında bir yavru kedi görüyorsa bu büyük bir mutluluğa dalalettir. Eğer ki görülen kedi yavrusu kırmızı renkli ise o zaman sorunların büyümeden çözüme kavuşacağı, tartışmaların büyümeden son bulacağı, kişinin gücünü kaybetmeden yeniden toparlanacağını gösterir. Rüyada kucağında kedi görmek sorunların büyüdüğünü, bu konuda size çok sevdiğiniz birinden yardım geleceğini anlayabilirsiniz. Eğer ki kırmızı yavru kediyi kucağına alan kişi kadınsa kadının bir kızı olacağı, erkekse işinde terfi alacağı anlaşılacaktır.

Rüyada Evde Kırmızı Kedi Görmek Anlamı

Kişi rüyasında evdeyse ve burada bir kırmızı kedi görüyorsa o zaman ev içerisinde sorunların olduğu, hane halkının bu sorunları çözüme ulaştırmak için mücadele ettiği ve başarılı olacağı anlamı çıkarılabilir. Rüyada sarı kedi görmek ise genel olarak huzursuzluğa, soruna ve bağlılıkların kopmasına dalalet edilir. Kırmızı kediyi ev içerisinde gören kişi kadınsa bu kadın ev içerisindeki sorunu kendi başına çözmeyi başaracaktır. Eğer ki gören kişi erkekse ev halkından kopacaktır.

Rüyada Kırmızı Kediye Zarar Vermek Anlamı

Rüyada kediye zarar vermek iyi bir anlam taşımaz. Kedinin rengi ne olursa olsun ona zarar vermek gelecek bir iyiliği elinin tersi ile itmek anlamına gelmektedir. Bunun yanında rüyada kedi sevmek iyi bir anlam taşıyorken kediye zarar vermek var olan iyilikleri yıkmak, sorun yaşamak, başarısız olmak olarak yorumlanabilir. Kırmızı kediye zarar veren kişi:

  • Kadın ise ailesinde büyük problem yaşayacak, çocuklarına kötü davranacak anlamına gelir.
  • Erkek ise iş başarısı düşecek, ailesiyle sorun yaşayacak, terfi beklerken işten kovulacak manasındadır.
Gözü Renkli Kedi görmenin tabiri için, Rüyada Gözü Renkli Kedi Görmek neye işarettir? Dini Kaynaklardan Alimlerin yorumunu okuyabilirsiniz.

Rüyada Kırmızı Kedinin Tırmaladığını Görmek Anlamı

Rüyasında kırmızı bir kedi tarafından tırmalandığını gören kişi hayatında büyük adrenalin yaşayacak ve mutluluktan ağlayacak anlamına geliyor. Rüyasında beyaz kedi görmek muradına ereceği anlamına geliyor. Kedinin direkt olarak tırmalaması ve canın yanması ise mutluluk gözyaşlarına dalalet oluyor. Kırmızı kedinin erkek birini tırmalaması erkeğin hayatında maddi anlamda ani bir başarı sağlayacağını, kadını tırmalaması ise kadının ikiz çocuklarının olacağını ifade ediyor.

Rüyada Kırmızı Kediyi Doyurmak Anlamı

Rüyasında aç bir kediyi doyuran kişinin gerçek hayatta sırtı yere gelmez. Rüyada farklı renkli pek çok kedi görebilirsiniz. Rüyada turuncu kedi görmek anlamı okul başarısı olarak yorumlanmaktadır. Bunun yanında kedinin kırmızı olması maddi gücü ve yanında onuru ifade eder. Eğer ki rüyada bir kediyi doyurduğunuzu görüyorsanız size iyiliği dokunacak olan bir kimsenin sizin yardımınıza ihtiyacı olacağını gösteriyor. Kişi kadınsa ve bu rüyayı görüyorsa o zaman kadının çocukları ile olan ilişkileri güçlenecek ve refaha çıkacaktır. Eğer ki erkek görüyorsa toplum tarafından şan, şöhret kazanacak, herkes tarafından övgü alacaktır.