Rüya Tabirleri Ansiklopedisi

A'dan Z'ye Rüya Tabirleri

Rüyada Kendini Çıplak Görmek

Rüyada kişinin kendisini çıplak olarak görmesi en sık görülen rüyalar arasında yer almaktadır. Bu rüya yorumlanırken, rüya hakkında detaylı bilgiye sahip olmak gerekmektedir. Aksi halde rüyadan yanlış anlamlar çıkarılabilir. Kişinin kendini nerede çıplak olarak gördüğü, rüya sahibi kişinin bu esnada kim tarafından görüldüğü ve rüya sahibi kişinin bu esnada edindiği duygular son derece önemlidir. Çıplak olduğundan mutlu olduğunu gören kişi ile çıplak olduğu için sinirli, endişeli ve hatta mutsuz olduğunu gören kişilerin rüya yorumlamaları elbette ki aynı olmayacaktır. Bu nedenle aslında ayrıntı gibi görülen bu ince noktaların mutlaka tespiti yapılması gerekmektedir. Genellikle kişinin kendini çıplak görmesi, detaylara bakılmaksızın özgürlük, kendini ifade etme isteği, kendini ortaya koyma olarak görülmektedir.

Rüyada Birini Yarı Çıplak Görmek

Rüyada birini yarı çıplak görmek ne demek diye merak eden kişilerin sayısı hiç de azımsanacak gibi değildir. Bu rüya genellikle başkalarının yaptığı ayıp kabul edilen yanlış bir işe tanıklık edecekleri şeklinde yorumlanmaktadır. Rüya sahibi kişiler yakınlarında bulunan kişilerin bir şeyler çaldığına tanıklık edebilir. Hatta kimi evli çiftlerden bir tanesinin eşini aldattığını kendi gözleri ile görebilmektedirler.

Rüyada Belden Yukarısını Açık Görmek

Rüyada belden yukarısını açık görmek rüya sahibi kişinin kendini sınırlandırdığı anlamına gelir. Bu kişiler geleceğe karşı endişe içerisinde olan kişilerdir. Genellikle bu endişelerinin kaynağı ise maddi sorunlardır. Bu kişiler aynı zamanda istedikleri konusunda karşısındaki insanları yeterli bilgilendirmeye çekineceklerdir. Bu nedenle de kişiler arasında bazı iletişimsel kopuklukların görülmesi mümkün olacaktır. Bu anlamlarına ek olarak, bu rüya genellikle;

 • Kişilerin iletişim konusunda bazı problemler yaşamasına,
 • Kişinin kendini ifade etmede zorlanmasına,
 • Kişinin kendi hakları üzerinde ses çıkarmamasına,
 • Kişilerin endişe duyulmaması gereken konularda endişe duymasına bir işarettir.

Rüyada Kendini Yarı Çıplak görmek

Rüyada kendini yarı çiplak görmek nedir diye sıklıkla merak edilir. Bu rüya genellikle kişilerin kendi bedenleri hakkında olumsuz duygu ve düşüncelere sahip olması anlamına gelmektedir. Bu duygular genellikle kızgınlık, pişmanlık, öfke gibi olumsuz duygularken, düşünceler de genellikle olumsuz olmaktadır. En yaygın olan düşünceler arasında da insanın kendi vücuduna karşı acımasız olarak yaptığı eleştiriler, vücutları hakkında kötü konuşmaları ve vücutlarına baktıklarında negatif enerji vermeleri örnek olarak gösterilebilir. Bununla beraber;

 • Yarı çıplak olduğunda kişiler kendini mutlu gördüyse, bu durum kişilerin vücutları ile barışacağının bir göstergesidir.
 • Yarı çıplak olunduğu anda eğer kişi mutsuz oluyorsa, bu durum kişilerin vücutları ile küsmeleri anlamına gelmektedir.

Rüyada Kendini Donsuz Görmek

Rüyada kendini donsuz görmek genellikle İslam alimleri tarafından olumsuz bir rüya olarak adlandırılmaktadır. Bu rüya ile birlikte kişiler sahip oldukları mal varlıkları yüzünden zarar edebilirler. Aynı zamanda maddi konularda beklenmedik şekilde dibe çökmeleri de muhtemel olacaktır. Bu kişiler maddi hayatlarında yaşadıkları sıkıntıları özel hayatlarında da yansıtacak bu nedenle de hayatlarında yer alan aileden kişiler ya da arkadaşları tarafından çekilmeyen bir kişi olarak adlandırılabileceklerdir.

Bu rüya aynı zamanda kişinin sahip olduğu her şeyi bir kenara bırakarak yeni başlangıçlar yapması anlamına gelir. Eğer cesaret sahibi olurlarsa bu kişiler istediklerine kısa sürede ulaşacaklar ve girişim yaptıkları konularda başarılı olacaklardır. Girişim yapılan konu genellikle kişilerin para yatırması gereken ve dolayısı ile de sermaye gerektiren bazı işler ile ilgili olan konulardır. Rüya sahibi kişilerin yapacakları yatırımlarda çekingen davranmamaları ve bol para yatırmaları tavsiye edilir.

Rüyada Birini Dışarda Yarı Çıplak görmek

Rüyada birini dışarıda yarı çıplak görmek ne demek sorusuna farklı cevaplar verilebilmektedir. Bu rüya genellikle;

 • Beklenmedik işlerin meydana gelmesi,
 • Kişilerin ani bir karar ile iş değiştirmesi,
 • Kişilerin tanıklık etmemesi gereken bazı çirkin olaylara tanıklık etmesi gibi anlamlara gelmektedir.

Bu anlamlara ilaveten, bazı İslam alimleri bu rüyayı gören kişilerin özellikle aşk hayatlarında bazı sıkıntılar yaşayacaklarını söylemiştir. Bu kişiler eşleri ya da sevgilileri ile önemli konular hakkında anlaşmazlığa düşebilirler. Bu da onların bazı sıkıntılar yaşamasına ve aralarına küslük girmesine sebebiyet verecek olan bir durumdur.

Rüyada Başkasını Çıplak Görmek

Rüyada başkasını çıplak Görmek ne demek sorusuna verilecek olan cevap, rüyanın diğer detaylarına göre farklılık göstermektedir. Genellikle başkasının çıplak görülmesi, rüya sahibi kişilerin aldatılacağının bir ifadesidir. Aldatan kişiler hem yakından hem de uzaktan bazı kişiler olabilir.  Burada rüyanın içeriğini bilmek önemlidir.

 • Çıplak olduğu görülen kişi eğer rüya sahibi kişinin tanıdığı bir kişi ise, bu kişiler tanıdıkları kişiler tarafından aldatılacaklardır.
 • Eğer çıplak olduğu görülen kişi tanınmayan bir kişi ise rüya sahibi kişiler hiç tanımadıkları bir kimse tarafından dolandırıcılığa uğrayacaklardır.

İslam alimleri kimi zaman bu rüyanın olumlu bir manası da olduğunu söyleyerek, kişilerin iş hayatlarında başarı yolunun açılma ihtimali olduğunu söylemişlerdir.

Rüyada Eşini Çıplak Görmek

Rüyada eşini çıplak görmek rüya sahibi kişinin eşi ile önemli konularda anlaşmaya varacaklarını belirten olumlu manalara sahip olan rüyalar arasında yer almaktadır. Bu rüya sayesinde eşler birbirini net olarak anlayabilecekler ve bu durum da ikili arasında iletişim bağının güçlenmesi ile sonuçlanacaktır. İslam alimleri tarafından bu rüya yalnızca eş ile olan değil, diğer tüm ilişkilerde de bağın güçleneceği anlamına gelir.

Rüyada Kendi Vücudunu Görmek

Rüyada kendi vücudunu görmek farklı anlamlara sahip olan bir rüyadır. Kişi eğer kendini olumlu duygular içerisinde görüyorsa bu durum kişilerin vücutlarında hastalıkların iyileşeceğini göstermektedir. Kimi İslam alimleri zayıflamak isteyen kişilerin zayıflayacağını, kilo almak isteyen kişilerin kilo alacağını söylemişlerdir.

Rüyada Çocuğunu Çıplak Görmek

Rüyada çocuğunu çıplak görmek ne demek diye merak eden kişilerin sayısı çoktur. Çocuklar ile ilgili görülen rüyalar zaten genel olarak hep ilk sıralarda yer alan rüyalardan biridir. Bu rüya genellikle insanların ebeveynlik vazifelerini iyi bir şekilde yerine getirmedikleri anlamına gelmektedir. Rüya sahibi kişiler bu nedenle çocukları ile bazı konular hakkında şiddetli sürtüşmeler yaşayarak kavga edebilirler.

Bununla birlikte bazı İslam alimleri çocuğun çıplak görülmesinin, rüya sahibi kişilerin çocuklarının bir kötülüğe maruz kalacağı şeklinde yorumlanmasına sebep olmuştur. Bu zarar çocuğun yakınında bulunan kendi arkadaşları tarafından görecekleri bir zarar olabileceği gibi, hiç tanımadıkları bir kişi yüzünden görecekleri bir zarar da olabilir.

Rüyada Çıplak Erkek Görmek

Rüyada çıplak erkek görmek ne demek sorusunun farklı cevapları vardır. Bununla birlikte genellikle rüya belli başlı anlamlara gelmektedir. Bu rüya;

 • Eril enerjinin artacağına,
 • Hayatın kontrolünün eline alınacağına,
 • Hayatla ilgili büyük planlar yapmaya,
 • İleriye dönük olan planların gerçekleşeceğine,
 • Bereketli bir dönem geçirerek kısmetin artacağına işaret eden bir rüyadır.

Bununla birlikte bazı İslam alimleri bu rüyanın aslında olumsuz bir manası olduğunu söylemişlerdir. Rüya sahibi kişiler kısa süre içerisinde işlerinde beklenmedik bir düşüş yaşayarak maddi manada önemli sıkıntılar ve problemler yaşayabilirler. Buna ilaveten kişilerin ilişkilerinde ani ve beklenmedik bazı problemler çıkabilir.