Rüya Tabirleri Ansiklopedisi

A'dan Z'ye Rüya Tabirleri

Rüyada Keman Görmek

Rüyada Keman görmek, çok hayırlıdır. Rüyada keman gören kimse, her şeyin kişinin gönlünce olacağı, kalbine hitap eden durumlar yaşayacağı ve çok mutlu olacağı anlamına gelen güzel rüyadır. Rüyada keman görmek beklenmedik sürprizlerle karşılaşmak ve sevinç göz yaşı dökmek olarak yorumlanır. Kimi zaman bu durum bir gönül ilişkisi ile alakali, kimi zaman da maddiyatla alakalıdır.

Rüyada Keman Görmek İslami Anlamı

Rüyada keman görmek nasip olan ne varsa gelip kişiyi bulacağı, haksızlığa uğramış ise bu haksızlıktan kurtulacağı, işlerinin yoluna girerek sıkıntılarını biteceği ile tabir edilir. Rüyada keman görmenin psikolojik yorumu ise kişinin hayatında sevgi, romantizm, aşk gibi temaların eksik olduğu, bu tür şeylere hep özendiği ama hayatında olmadığı için de sıkıntı yaşadığı ile yorumlanabilir. Rüyada keman görmenin dini yorumu, İmam Nablusi (r.a) şöyle buyuruyor; çok maceralı ve hareketli bir aşk hikayesine işarettir.

Rüyada Keman Çalmak

Rüyada keman çalmak, kişinin yetenekleri ve hobileri ile öne çıkacağı, bu sayede mesleğinde de herkese fark atacağı, memnun olduğu işi yapacağı ile yorumlanır. Bu rüya kimi zaman da kişinin hobi olarak yaptığı bir şeyi kazanca dönüştürmesi ile açıklanabilir.

Rüyada Keman Almak

Rüyada keman almak, sanat alanında işler yapmak demektir. Bazen de bu alanda güzel bir hobi edinmek ve bunun kişiye psikolojik anlamda iyi gelmesi ile ifade edilir.

Rüyada Keman Sesi Duymak

Rüyada keman sesi duymak, çok güzel bir haber almak, haberin çok hoşa gitmesi ve tüm aileyi etkilemesi, sevinç yaratması demektir. Keman sesi duymak her zaman hayırlı haberler ile yorumlanır. Bu rüyanın diğer bir yorumu da kişinin hayatındaki insanla romantik günler geçirmesi demektir.

Rüyada Keman Teli Görmek

Rüyada keman teli görmek, bir konuda ustalaşmak, işinin ehli olmak, kendini geliştirerek ilim irfan sahibi olmak demektir. Bu sayede de çevrede tanınmak saygı ve itibar sahibi biri olmak ile açıklanabilir.

Rüyada Keman Yayı Görmek

Rüyada keman yayı görmek, bir konuda sinirlenmek gerilmek ve bu sayede patlamak ile yorumlanır. Kişi bu süreçte ağzından çıkacak her lafa çok dikkat etmeli, bu sözlerin geri dönüşümü olmayacağını bilmelidir. Aksi halde telafi etme fırsatı bulamayabilir.

Rüyada Keman Kutusu Görmek

Rüyada keman kutusu görmek, gizli kalmış bir takım şeylerin ortaya dökülmesi, aydınlanması ve bilinmesi gereken her şeyin öğrenilerek çözümlenmesi ile yorumlanabilir.

Rüyada Kırık Keman Görmek

Rüyada kırık keman görmek, eski bir aşk hikayesinin tekrardan gündeme gelmesi, ancak bu sefer üzülerek değil kişinin lehine sonuçlanarak çözülmesi demektir.

Rüyada Eski Keman Görmek

Rüyada eski keman görmek, kişinin yeni hayatındansa eski hayatını daha fazla sevmesi; eski günlere hasret kalması ve genelde nostalji yapmak istemesine delalettir. Geçmişe takılı kalan kişi bu sebeple mutsuz olabilir. Bazen de bu rüya eskide kalan ve çok pişman olunan bir durumun çözümlenmesidir.