Rüya Tabirleri Ansiklopedisi

A'dan Z'ye Rüya Tabirleri

Rüyada Kediye Yuva Yapmak Görmek

Rüyada kediye yuva yapmak, rüya sahibinin kendisine zarar verebilecek bir insanı ya da durumu hayatına soktuğuna, farkında olmadan zarar verebilecek bir durum içerisine gireceğine delalet eder. Hem rüyayı gören kişi hem de hanesini yakından ilgilendiren bir konu olabilir. İbni Şirin (r.a) şöyle buyuruyor; rüyada kediye yuva yapmak, sonunda hayır getirmeyecek bir duruma adım atmak ve haneye dahil birçok yer için zarara sebep olmak anlamını taşır.

Rüyada Kediye Yuva Yapmak İslami Anlamı

Rüya sahibinin yüzüne gülen ancak arkasından iş çeviren, dedikodu yapan ve iftiraya sebep olan bir insanın varlığını temsil ediyor olabilir. Fark edilmeyen ve etkisini henüz göstermeyen bir kötülük meydana gelebilir. Yeni bir işe adım atanlar için, yanlış bir yatırım yapıldığını ya da maddi anlamda zarara neden olacak insanlarla iş birliği içerisine girildiğini gösterir. Rüyayı gören kişiye kayıplar getirecek bazı gelişmeler olabilir.

Kedi görmek genel olarak hayırlara vesile olmayan olayları temsil eder. Bu nedenle kediye yuva yapılması da, bir belanın fark edilmemesi ve hane içerisine kadar sokulması anlamını taşır. Bu bela, bir hastalık, bir düşman ya da ev içerisindeki bereketi kaçıracak olumsuz bir olay olabilir. İkili ilişkilere zarar verebilecek bazı insanların dışarıdan neden olacakları etkilere de delalet eder.

Rüyada Yavru Kediye Yuva Yapmak

Rüyada yavru kediye yuva yapmak, ileride büyük zarar verebilecek bir duruma neden olmaya, küçük bir adımla meydana gelebilecek zararlara işaret eder. Henüz etkisini göstermediği için kötülüğü anlaşılmayan ancak ileride sorunlar getirecek bir insanla tanışılabilir.

Rüyada Sokak Kedisine Yuva Yapmak

Rüyada sokak kedisine yuva yapmak, rüya sahibinin dışarıdan bir insanı hanesine getireceğine ve bu durumun hanesi açısından sorunlar meydana getirebileceğine işaret eder. Maddi bir yatırım sonucunda rüya sahibi beklemediği kadar zarara uğrayabilir.

Rüyada Kara Kediye Yuva Yapmak

Rüyada kara kediye yuva yapmak, rüya sahibinin işleri ve maddi anlamdaki gelişmeleri konusunda meydana gelecek talihsizlikleri işaret eder. Rüyayı gören kişi ve hanesi için bahtsızlıklarla dolu gelişmeler art arda yaşanabilir. Rüyayı gören kişinin hayatındaki özel kişiyle yaşayacağı bazı sorunlar da gündeme gelebilir.

Rüyada Sarı Kediye Yuva Yapmak

Rüyada sarı kediye yuva yapmak, hane içerisinde meydana gelecek bir hastalığı ve sıkıntıyı işaret eder. Özellikle sağlık açısından olumsuz anlamlar içeren bu rüya, rüya sahibi ve hanesi için gelebilecek kederli bir haberi temsil ediyor olabilir. Rüyayı gören kişi, yanlış bir karar sonucu zor bir hastalık ya da büyük bir sorun ile karşı karşıya kalabilir.

Rüyada Kediye Yuva Hazırlamak

Rüyada kediye yuva hazırlamak, rüyayı gören kişinin kendisine zararı dokunacak bir insanı ya da durumu fark edip engelleyeceğine ve müdahale edeceğine işaret eder. Aynı zamanda kurulan bir işte meydana gelebilecek maddi zararın önüne geçilmesi anlamını da taşır.