Rüya Tabirleri Ansiklopedisi

A'dan Z'ye Rüya Tabirleri

Rüyada Kedinin Yalaması Görmek

Rüyada kedinin yaladığını görmek Rüya sahibinden medet uman, çıkar bekleyen kimselerin varlığına yorumlanır. Ayrıca bu rüyayı gören kimsenin kolay yoldan kazanç sağlamaya çalışacağına, kendi çıkarları için diğer insanları kullanacağına, diğer insanların acılarından mutlu olacağına delalet eder.

Rüyada kedi yalaması iş hayatında sevilen bir kişi tarafından alınacak bir destek ile rüya sahibinin iş yaşamında başarıları yakalayacağına delalet eder. Bu rüya, rüya sahibinin hayatındaki huzuru kaçıracak durumların ortadan kalkacağına, tartışmaların sona ereceğine, güzel bir birlikteliğe başlanarak mutlu günlerin geleceğine delalet eder.

Rüyada kedi yaladığını gören kişinin iş yaşamında ve aile yaşamında hayırlı bir yola çıkacağına ve yolun sonunda mutluluğa erişeceğine delalet eder.

Rüyada kedinin Isırdığını Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada kedi ısırması, rüyadaki kedi eğer evcil ve uysal bir ev kedisi ise huzur ve rahata işaret eder. Isıran kedinin cinsiyeti dişi ise yine hayırlı bir rüya olarak yorumlanır. Dişi kedinin tırmaladığının görülmesi ise uzun sürecek bir mutluluğun başlangıcına delalet eder.

Rüyada vahşi bir sokak kedisi tarafından ısırılmak rüya sahibinin işlerinin ters gideceğine, sıkıntılı günlerin geleceğine yorumlanır.

İmam Nablusi Hz. rüyada kedi ısırması hakkında şu yorumda bulunmuştur: “Bir kedi ile mücadele ettiğini ve hatta kendisini tırmaladığını veya ısırdığını gören kimse, uzun bir hastalığa yakalanır. Sonra Cenab-ı Hak (C.C.) onu kederden kurtararak, ona ferahlık ve sevinç ihsan eder.”

Caferi Sadık (r.a.) demiştir ki; Rüyada kedi ısırdığını görmek; kanaatkar hanım, az ama faydalı ve kazançlı işler, yaptığı işten zarar etmek ve pişmanlık olarak tabir edilir.

Rüyada Kedinin Parmak Isırması Ne Anlama Gelir?

Rüyada kedinin parmak ısırması rüya sahibinin yakın çevresinden bir kişinin kolluk kuvvetleri tarafından çağrılmasına işaret eder. Bazı rüya yorumcularına göre ise bir olaya şahitlik edileceği anlamına gelmektedir.

Sık Görülen rüyalardan, Rüyada Kedi Görmek neye işarettir? İslami kaynaklardan anlamını okuyabilirsiniz.

Rüyada yavru Kedi Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada yavru kedi görmek hizmetçi anlamına gelmektedir. İbn-i Sirin (r.a) tabirine göre; rüyadaki yavru kedi hane halkından biri anlamına gelmektedir.

Rüyada kedi yavrusu görmek rüya sahibinin hayatına yeni bir kimsenin gireceğine ve bu kimse ile rüya sahibi arasında dostluk başlayacağına işarettir. Rüya sahibi bu kişiden büyük bir iyilik görecek ve birbirlerinin güvenini kazanarak sağlam bir dostluğun temelinin atılacağı anlamına gelir.

Rüyada Kedi Sevmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada kedi sevmek rüyayı gören kişinin çok sevdiği, koruyup kolladığı, yedirip içirdiği, ihtiyaçlarını karşıladığı bir kişi tarafından ihanete uğraması anlamına gelmektedir. Rüya sahibi bu çok sevdiği kişi tarafından hayal kırıklığına uğrayacak ve sırtından vurulacaktır. Rüya sahibinin bu kişi üzerinde çok emek vermesi ve emeklerinin nankörlük ile sonuçlanması rüya sahibini çok üzecektir.

Rüyada yavru kedi sevmek ise rüyayı gören işinin iyi niyetli olduğuna kalbinin temiz olduğuna delalet eder.

Rüyada Erkek Kedi Görmek Ne Anlama Gelir?

İmam Nablusi Hz. rüyada erkek kedi görmeyi kitap ve hesap defteri olarak tabir eder. Bazen de rüyasında erkek kedi gören kişiyi sözle şakalaşan ve kendisini insanlara şakalarıyla sevdiren ama fırsat bulduğunda da ortalığı karıştıran biri olarak tabir eder.

Rüyada erkek kedi görmek güç ve kudret anlamına gelir ve rüya sahibinin önüne çıkan engelleri bir bir aşarak başarıya ulaşacağına delalet eder. Rüya sahibinin sevdiği kişiler ve ailesi ile birlikte fikir alış verişine girerek doğru kararlar alacağına, kararları sonucunda başarılı bir hayatı elde edeceğine yorumlanır.

Kedi Yuvası görmenin tabiri için, Rüyada Kedi Yuvası Görmek neye işarettir? Dini Kaynaklardan Alimlerin yorumunu okuyabilirsiniz.

Rüyada Çok Kedi Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada çok kedi görmek rüya sahibinin iş yerinde çok sayıda personelinin bulunduğuna ya da çok fazla işlerini yapan kişinin varlığına işaret eder. Rüyada bir sürü kedi görmek rüya sahibinin çok sevilen bir kimse olduğuna ve bu kimseler tarafından işlerinin yapıldığına işaret eder.

Rüyada Kedi Sürtünmesi Ne Anlama Gelir?

Rüyada kedi sürtündüğünü görmek etrafınızdaki kişilere fazla iyi niyetli, pembe gözlükler ile bakıyorsunuz demektir. Rüya sahibi gereğinden fazla iyi niyet gösterdiği halde karşılığında nankör insanlar ile karşılaşacaktır. Rüya sahibi iyi niyet ile yaklaştığı bu insanlardan dolayı hayatında sıkıntılar yaşayacaktır. Bu yüzden rüya sahibinin dikkatli davranması gerektiği şeklinde yorumlanır.