Rüya Tabirleri Ansiklopedisi

A'dan Z'ye Rüya Tabirleri

Rüyada Kedinin Üstüne Atlaması Görmek

Rüyada üstüne kedi atladığını görmek rüya sahibinin mutluluk ve saadet dolu bir döneme gireceğine işaret eder. Rüya sahibinin stres ve sıkıntılı olan yaşantısının sona ereceğine mutlu ve huzurlu bir yaşamın başlayacağına delalet eder. Rüyada kedinin üstüme atlaması için yapılan bir yorum da eğer rüya sahibi bekar ise evliliğe, aile kurmaya yorumlanırken, rüya sahibi evli ise evlilik saadetinin giderek artacağına, aileye yeni bir bireyin katılacağına, yani çocuk sahibi olunacağına işaret eder.

Evli olmayan bir kimse tarafından rüyada üstüne kedi atlaması görülür ise rüya sahibini çok mutlu edecek onu çok seven birinin aniden hayatına girerek mutlu bir yaşamın beklediğine işaret eder.

Rüyada kedi görmek için İmamı Nablusi (r.a) diyor ki; kedi, rüya sahibinin ev halkından olan bir hırsızdır, bir şahsın etrafında dolaşıp onu korumaya çalıştığı halde, o şahsa hem zararı hem de faydası dokunan bir adama yorulduğunu ifade eder.

Rüyada kedinin Saldırdığını Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada kedi saldırması diyanet tarafından rüya sahibinin etrafındaki kişilerden tarafından hoş olmayan durumlar yaratılacağına, rüya sahibinin etrafındaki kişilere dikkat etmesi gerekeceğine, bir süre sorunlar yaşanacağına işaret eder. Bu nedenle bir süre rüya sahibi tedbir almalıdır.

Rüyada kedi saldırması islami olarak rüya sahibinin yakınındaki dostları ile arasının bozulacağına, yakın dostları tarafından tıpkı kedi gibi nankörlük görüleceğine yorumlanır. Rüya sahibi yaptığı iyiliklerin karşılığını yakın çevresindeki dostlarından göremeyecektir.

Rüyada Kedinin Isırdığını Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada kedi ısırması kimi alimlere göre olumlu yorumlanırken kimi alimlere göre olumsuz yorumlanmaktadır. Rüyada kedi ısırması kimi alimlere göre kısmete, hayırlı rızk kazanmaya, hayırlı işlere delalet eder. Yeni açılan rızk kapıları ile birlikte sevdikleri ile zaman geçirmeye, sevdikleri ile seyahat etmeye de işaret eder.

Bir başka yoruma göre ise rüyada kedi ısırması rızk kapılarının kapanacağına, hatalı işler yapılacağına, sıkıntılı zamanların beklediğine yorulur. Kimi yorumculara ise rüyada kedi ısırdığını gören kişinin iftiraya uğrayacağını, haksız suçlamalara kalarak zor duruma düşeceğine yorumlanır.

Sık Görülen rüyalardan, Rüyada Kedi Görmek neye işarettir? İslami kaynaklardan anlamını okuyabilirsiniz.

Rüyada Kedi Sevdiğini Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada kedi sevmek rüya sahibinin hem ekmeğini yiyen hem de ona ihanet eden bir yakınının olacağına işaret eder. Rüyayı gören kişinin bu kişi tarafından ihanete uğrayacağına, iftiraya uğrayarak zor bir durumun içine gireceğine, dost diye düşman kazanacağı anlamına gelir. Rüya sahibinin sırtından vurulacağına, hayal kırıklığına uğrayacağına da delalet eder.

Rüyada Kedi Yavrusu Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada kedi yavrusu görmek rüya sahibinin iş yaşantısında ya da aile yaşantısında çok değer verdiği, el üstünde tuttuğu, bir dediğini iki etmediği bir kimse tarafından nankörlüğe uğrayacağına işaret eder.

Rüyada yavru kedi görmek Rüya sahibinin etrafında olan çıkarcı bir kişiyi fark ederek onun zararına uğramadan hayatından çıkaracağına delalet eder.

Rüyada Eve Giren Kedi Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada evde kedi görmek ya da eve kedinin girdiğini görmek eve hırsız gireceğine delalet eder. Eğer Rüyada eve giren kedi evdeki yemekleri yer ise hırsızın evdeki değerli eşyaları çalacağına yorumlanır. Sabah namazından sonra bu rüyayı gören kişinin 6 gün boyunca bir rahatsızlık geçireceğine de yorumlanmaktadır.

Kedi Zıplaması görmenin tabiri için, Rüyada Kedi Zıplaması neye işarettir? Dini Kaynaklardan Alimlerin yorumunu okuyabilirsiniz.

Rüyada Başkasına Kedi Saldırdığını Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada başkasına kedi saldırması, rüya sahibinin aile içinden bir düğün haberinin gelebileceğine yorumlanır. Bazen de aile içinden bir bebek haberinin geleceğine de yorumlanmaktadır. Bir başka yoruma göre ise bir aile ferdinin iftiraya uğrayarak sıkıntılı bir döneme gireceğine işaret eder.

Rüyada Kedi Görmek Ne Anlama Gelir?

İmam Nablusi Hz. rüyada kedi görmek için “ Rüyada kedi görmek ev hanımı olan bir kadın için eziyet görmeye, evlat için bir hırsızlığa bulaşmaya, zina yapmaya veya ailesine bir vefasızlık yapacağına işaret eder.” der.

İmam Cafer Sadık Hz.’e göre; rüyada kedi görmenin 5 anlamı vardır. Bunlar; hırsız, imansız kimse, hastalık, şefkatli kadın, savaş ve husumet.

Rüyada kedi görmek üzüntüye, kedere, sıkıntıya işaret eder. Kedi görmek genellikle şer’e yorulsa da bazı alimler kedi görmeyi hayra yorarlar. Rüyada kedi görmenin ferahlığa, huzura, rüya sahibinin iyi haberler alacağına da yorumlanır.