Rüya Tabirleri Ansiklopedisi

A'dan Z'ye Rüya Tabirleri

Rüyada Kedi Yakalamak Görmek

Rüyada kedi kovalama rüyayı gören kişinin, hayatını değiştirecek bir hedefin peşine düştüğünü belirtir. Kedinin cinsi, rengi ve diğer özellikleri rüyanın farklı yorumlanmasına neden olur. Kedi uğurdur ve kendine özgü bir hayvandır. Karakter gücünü ve özgürlüğü ifade etmektedir. Bu nedenle genel anlamıyla kedilerle ilgili rüyaların uğur getireceğini belirtebiliriz.

Rüyada Beyaz Kedi Yakalamak

Rüyada beyaz kedi yakalamak kişinin uğrunda çabaladığı konunun onun için çok önemli olduğunu göstermektedir. Gece gündüz durmadan çalışan kişi, bu azim ve çabayla istediğine kavuşacaktır. Beyaz kedinin ifade ettiği durumun rüya sahibini çok mutlu edeceği söylenebilir.

Rüyada beyaz kedi kovalayan ve onu yakalayan kadın her türlü engeli aştıktan sonra kendi gücünü fark etmiştir. Ayrıca hayırlı bir kısmet ve çocuk işaretidir.

Erkek, beyaz kedi kovalıyorsa aşktan ziyade sevgi, saygı ve mantığa dayalı bir evlilik yapacak; gözü dışarıda olmayacaktır. Beyaz kediyi yakalamak her iki cins için de hayırlıdır. Evli kişiler önemli bir dönüm noktasında doğru karar verebileceklerdir.

Rüyada Siyah Kedi Yakalamak

Rüyada siyah kedi yakalamak hem kadın hem erkek için çok istedikleri ve arzuladıkları karşı cinsle beraber olabileceklerine yorulmaktadır.

Siyah kedi çok cazibeli bir kadının da göstergesidir. Girdiği ortamda dikkatleri üzerine çeken ve yaptığı her türlü işte başarılı olan bu kadın aynı zamanda biraz da tehlikelidir. Oyuncu yapıda olması onu çevresindekilerin gözünde güvenilmez kılmaktadır.

Sık Görülen rüyalardan, Rüyada Kedi Görmek neye işarettir? İslami kaynaklardan anlamını okuyabilirsiniz.

Rüyada Siyam Kedisi Yakalamak

Rüyada Siyam kedisi yakalamak rüya sahibinin çok sevdiği bir hobisine yüksek oranda paralar harcadığına işarettir. Rüya sahibi mutlu olduğu bu uğraşısından vazgeçmemektedir ve onun için para harcamaktan kaçınmamaktadır. Kişi evli ise bu eşi veya çocukları için hem zaman hem de parasal olarak problem yaratabilmektedir.

Rüyada Van kedisi görmek de oldukça hayra yorulur. Van kedilerini yakalayan bir kişi elde ettiği şeyin değerini ilk başta pek anlamasa da sonradan durumu fark edecek ve çok mutlu olacaktır.

Rüyada Kedi Yakalayıp Satmak

Rüyada kedi yakalayıp satmak kişinin büyük kazanç getiren işler peşinde koştuğunu ancak bunu tek başına başaramayacağına dair bir rivayettir. Kişi gerçekten iyi kazançlar elde etmek için başkalarıyla iş birliği yapmalıdır. Kedi kişisel özgürlüğü ve başına buyrukluğu da simgelediğinden, rüya sahibi şu ana kadar her şeyi kendisinin yapabileceği yanılgısına düşmüş olabilir. Bu düşünceden kurtulup gerekli iş birliğini oluşturabilir ve isteğine odaklanabilirse hedeflerine beklediğinden çok daha hızlı biçimde kavuşabilecektir.

Rüyada kedi yakalayıp satmak olumsuz anlamda kişinin boş hayaller peşinde zaman harcadığına ve isteklerini gözden geçirmesi gerektiğine dair bir uyarıdır. Ayrıca çok kolay gördüğü bir işte beklenmedik engeller karşısına çıkabilir.

Rüyada Dişi Kedi Yakalamak

Rüyada dişi kedi yakalamak rüya sahibinin şimdiye kadar hep başkalarının düşünceleri altında yaşadığına dair bir uyarıdır. Başka insanların onayına ve yargılarına fazlasıyla önem veren kişi kendi düşüncelerini-isteklerini bastırmaktadır. Bu durum rüya sahibi üzerinde mutsuzluk yaratmakta; kendisi için yanlış insanlarla iş, dostluk ve aşk ilişkileri kurmaktadır.

Rüyada dişi kedi yakaladığını gören bir kişi bu sorununu aşmak için ufak da olsa bir eyleme geçecek ve sonucunda oldukça huzurlu hissedecektir.

Kedi Boğmak görmenin tabiri için, Rüyada Kedi Boğmak neye işarettir? Dini Kaynaklardan Alimlerin yorumunu okuyabilirsiniz.

Rüyada Kedinin Kendini Yakalatması

Rüyada kedinin kendini yakalatması hem olumlu hem olumsuz durumlara işaret etmektedir. Kendini yakalatan kedi rüya sahibine iyilik yapmak isteyen bir kişinin varlığına dikkat çekebilmektedir. Bu kişi rüya sahibine karşı oldukça iyi niyetlidir ve ona zorluk çıkarmamaktadır.

Bir diğer anlamı ise iyi niyetli görünmek isteyen ama kötü amaçlarını bu maske ardına saklayan birini vurgulamaktadır. Bu sebeple rüya sahibi kendisine her iyilik yapana her sırrını vermemeli, kendini korumalı ve bu insanla ilişkisini ağırdan almalıdır.

Rüyada Kedi Yakalamak İslami

Rüyada kedi yakalamak İslami yorumu kişinin günahlarından arınacağına ve eski hatalarını tekrarlamayacağına dairdir. Kişi çevresinde ona sevenlere karşı şımarık ve küstahça davranmış ya da onlara iyi bir tavır sergilememiştir. Şimdi bu durumdan pişmandır ve hatalarını düzeltmeye çalışmaktadır. İslam alimleri büyük hatalar yapan ve günahlar işleyen insanların samimi biçimde hatalarını anlayıp telafi etmeye çalışmalarını olumlu karşılamaktadır. Aynı zamanda bu rüya kişinin kendisine karşı yapılan hataları -özellikle karşısındaki içten biçimde pişman olmuşsa- affetmesi gerektiğini de vurgulayabilmektedir.