Rüya Tabirleri Ansiklopedisi

A'dan Z'ye Rüya Tabirleri

Rüyada Kedi Sahibi Olmak Görmek

Rüyada kedi sahibi olmak, hilekar ve oyunbozan bir insan ile münakaşa etmeye veya katılacağı bir ortamda tanışmak ile tabir edilir. Rüyada sahip olduğu kedinin bir kapı yanında durduğunu gören kimse gerçek hayatta sinsi bir düşman tarafından zarara uğratılır ve bertaraf edilir.

Cafer-i Sadık (r.a) buyurmuştur ki; rüyada kedi sahiplenmek bazen denizde bazen ise karada uzun bir yolculuğa çıkılacağının işaretidir. Rüya içerisinde sahip olunan kedi tarafından tırmalanmak ise geçim darlığı, zorluk, unutkanlık, hatırdan düşme ve saygıda kusur etme gibi olumsuz anlamlar içermektedir. Aynı zamanda rüyada kedi sahiplendiğini görmek salim ve salih kimseler için bir mutluluk kaynağı, bir huzur yuvası anlamlarına gelmektedir.

Rüyada Kedi Sahibi Olmak İslami Anlamı

Rüyada Kedi Sahibi Olmak, İmam Nablusi (r.a) ‘ya göre ise rüyada görülen kedi kötü bir borca ve girişilecek olan bozguncu bir işe işaret etmektedir. Bazı tabirlere göre kedi önce huzur sonra bozgun manasına gelmektedir. Rüyada sokakta bulunan bir kedinin sahibi olmak ise servet uğruna sonradan pişman olunabilecek risklerin varlığına ve tehlikesine işaret etmektedir. Bazı tabircilere göre ise rüyada sahibi olunan bir kedi görmek rızka, sonradan helale dönüşmüş kazanca, ihlasa, saf niyetlere, anlaşmaya varmaya ve sağlam söze delalettir.

Rüyada Yavru Kedi Sahibi Olmak

Rüyada yavru kedi sahibi olmak rüya sahibinin yakın çevresinde saygı göreceğine işaret eder. Sahip olunan yavru kedi beyaz ise şeref ve itibara kavuşur. Yavru kedi siyah ise ya birisi ile kavga eder ya da aile hayatında çeşitli geçimsizlikler hasıl olur.

Rüyada Kedi Sahibi Olduğunu Görmek

Rüyada kedi sahibi olduğunu görmek şerefli bir mertebeye hiç zorlanmadan, hakkını yerine getire getire bir anda çıkılacağının işaretidir. Rüyada sahibi olunan kedi zayıf ve atik ise rüya sahibinin iktidarının artmasına, rızkının çoğalmasına, kazançlı işlerin peşinden hiç yorulmadan koşmasına delalettir.

Rüyada Beyaz Kedi Sahibi Olmak

Rüyada beyaz kedi sahibi olmak gerçek hayatta az bir çaba ve emek ile kazanılacak helal rızka işaret eder. Beyaz kediyi kucağında görenin alim bir çocuğu olur. O çocuğun ömrü de tıpkı kedinin tüyleri kadar beyaz, lekesiz ve olumlu olur.

Rüyada Siyah Kedi Sahibi Olmak

Rüyada siyah kedi sahibi olmak göre uğursuzluk anlamına gelmektedir. Çok iyi giden bir işin bir anda sekteye ve akamete uğramasına; hayır duası ile çıkılan bir yolculuğun felaketle sonuçlanmasına, bir yerde tutulan paranın kayıp olmasına; iyi niyetle girişilmiş bir işten pişmanlıkla ayrılmaya işaret eden sakıncalı bir rüyadır.

Rüyada Kedi ve Köpek Sahibi Olmak

Rüyada kedi ve köpek sahibi olmak rüya sahibi için hem iyi hem kötü olan iki haberin peşi sıra alınacağı anlamına gelir. Rüyada görünen kedi ve köpek birbirine düşmanca davranıyor ve kavga ediyorlarsa hane içinde istenmeyen bir tartışmanın giderek büyüyüp tatsız boyutlara ulaşılacağı anlamına gelir. Rüyada kedinin köpek tarafından ısırıldığını gören rüya sahibi sağlığını kaybeder ve hasta olur.