Rüya Tabirleri Ansiklopedisi

A'dan Z'ye Rüya Tabirleri

Rüyada Kedi Öldürmek Görmek

Rüyada kedi öldürmenin anlamı genel olarak çok olumsuz değildir. Hatta çok iyi şeylere delalet etmektedir. Bunun nedeni ise kedi figürünün her ne kadar sevimli olsa da, sinsiliği temsil etmesidir. Bundan dolayı rüyada kedi öldürdüğünü görmek, bir düşmandan kurtulmak anlamına gelmektedir. Ya da rüya sahibi olan kişinin çevresinde bulunan sinsi bir şahsın vereceği zararların engellenmesi olarak da değerlendirilmektedir. Bu konudaki yorumlar genel olarak olumludur.

Rüyada Bir Kediyi Öldürmek

Rüyada bir kediyi öldürmek konusunda birçok İslam alimi çeşitli yorumlar yapmışlardır. Örneğin İmamı Nablusu (r.a) diyor ki; bu düşün nasıl bir şekilde görüldüğü çok önemlidir. Buna göre bir yorum yapmak gerekmektedir. Çok değişik anlamlara gelebilecek bir rüyadır. Fakat en bilinen değerlendirme, rüyayı gören kişinin  iş yaşamında çok başarılı bir dönem içerisine gireceğidir. Şahıs, iş konusunda büyük bir kazanım elde edecektir. Ancak onun çevresinde birçok kötü karakterli kişi vardır.

Rüyada Kedi Öldürdüğünü Görmek

Rüyada kedi öldürdüğünü görmek ne anlama gelir hususunda; Câferi Sâdık (r.a) demiştir ki; böyle bir rüya olumludur ve hayra yorulur. Kişi, uzun bir süreden beri sahip olduğu bir takım sorunlardan ve sıkıntılardan kurtulacaktır. Yaşamı içinde çok daha sağlam bir şekilde ve dikkatli olarak adımlarını atmaya başlayacaktır. Bu sayede, güzel bir hayat ve ferahlık sahibi olacaktır. Yani rüya, hayırlara yorulmuştur.

Sık Görülen rüyalardan, Rüyada Kedi Görmek neye işarettir? İslami kaynaklardan anlamını okuyabilirsiniz.

Rüyada Bir Kediyi Öldürmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada bir kediyi öldürmek ne anlama gelir hususunda, diyanetin nasıl bir yorum yaptığına bakmak da gerekmektedir. Dini otorite bu hususta şöyle der; rüya sahibi olan kişi, bir süreden beri evde bazı sorunlar ile karşı karşıya kalmıştır. Bu sorunlar, yakın bir gelecek içinde çözüme kavuşacaktır. Yani problemler bitecektir. Ayrıca iş yaşamında ortaya çıkan engellemeler de bertaraf olacaktır. Kişinin almış olduğu maaş da bir yükselme yaşanacaktır, der. Bu açıdan bakıldığı zaman hem diyanetin hem de İslam alimlerinin ortak bir takım görüşlere sahip olduğunu görmekteyiz.

Rüyada Bir Kedinin Canına Kıymak

Rüyada kedinin canına kıymak, rüya sahibi olan kişinin sahip olduğu mala göz koyan bir takım kişilerin olduğunu, ancak bunlar ile bir mücadele yapan rüyayı gören şahsın büyük bir üstünlük kurduğu şeklinde yorumlanmaktadır. Yani düşmanlar bertaraf olmuştur. Artık mevcut tehlike de geçmiştir. Buna rağmen halen rüya sahibinin çevresinde bazı sinsi ve kötü düşünceye sahip olan kişiler vardır. Bunlara karşı rüyayı gören kişinin dikkatli olması gerekmektedir.

Rüyada Kediyi Boğarak Öldürmek

Rüyada kediyi boğarak öldürmek konusunda farklı yorumlar dikkat çekmektedir. Buna göre rüya sahibi olan kişi, maddi anlamda kendisine zarar verecek olan şahıslar ile büyük bir mücadele içine girer. Bunun sonrasında ise büyük bir zafer elde etmektedir. Mevcut yorum, kedi öldürmek ile aynı şekilde değerlendirilmektedir. Ancak bunun başka anlamları da vardır. Bunlardan birisi kötü amel olarak karşımıza çıkar. Kediyi boğarak öldüren kişinin ameli kötüdür.

Kedi Sevmek görmenin tabiri için, Rüyada Kedi Sevmek neye işarettir? Dini Kaynaklardan Alimlerin yorumunu okuyabilirsiniz.

Rüyada Keserek Kedi Öldürmek

Rüyada keserek kedi öldürmek gibi bir durum da ortaya çıkabilmektedir. Bunun karşılığına baktığımız zaman; rüya sahibi kişinin çevresinde kötü insanların olduğunu söylemek mümkündür. Bu şahıslar zarar vermek için fırsat kollamaktadır. Ayrıca daha değişik anlamlar da söz konusudur. Kişi, nefsine karşı galip gelemeyecektir. Bu durum onun zarar görmesine neden olacaktır. Bu tür bir rüyayı tam anlamı ile bir uyarı olarak kabul etmek mantıklıdır.

Rüyada Zengin Bir İnsanın Kedi Öldürdüğünü Görmek Ne Demek?

Zengin bir insanın rüyada kedi öldürmesi, yine maddiyat ile alakalı bir durumdur. Buna göre kişinin etrafına çöreklenmiş olan birçok şahıs vardır. Bunların amacı, rüya sahibinin parasını ele geçirmektir. Bu konuda kısmen de olsa bir başarı söz konusudur. Fakat rüyayı gören kişi çok geç de olsa bunu fark edecektir. Bu sayede kişi, daha fazla maddi zararın önünde geçmiş olacaktır.

Görüldüğü üzere rüyada kedi kesmenin olumsuz anlamları çok fazla değildir. Kedi öldürmek her daim maddiyat ile ilişkilendirilir. Bunun yanı sıra iş hayatına dair bir takım gelişmelerin habercisi olarak da yorumlanır. Rüya sahibinin gerçek yaşam içindeki durumu, yorum konusunda son derece belirleyici bir rol üstlenir.