Rüya Tabirleri Ansiklopedisi

A'dan Z'ye Rüya Tabirleri

Rüyada Kedi Okşamak Görmek

Rüyada kedi sevmek rüya yorumcuları tarafından çoğunlukla olumlu olarak değerlendirilirse de bazı açılardan olumsuz anlamı da bulunabilmektedir. Kedi okşamak en genel anlamıyla şifa ve hayırdır. Kediler eski kültürlerde şifalı ve kutsal hayvanlar olduklarından rüyalarda belirdiklerinde de kişinin hayatında çok güzel olaylar olacağına dair bir işaret gibi görülür. İslami olarak da rüyada kedi okşayan insan güzel ahlaklı bir insandır.

Rüyada Büyük Bir Kedi Okşamak

Rüyada büyük bir kedi okşamak rüya sahibinin başına gelebilecek beklenmedik sürprizler ve olumlu olaylar olarak değerlendirilmektedir. Kişi çok büyük değişimlerin eşiğindedir ancak henüz bunu farkında değildir. Farkında olmasa bile iyi niyetli ve karşılıksız olarak çevresine yardım etmeye devam eder.

Büyük kedi okşayan bir kadının kendinden yaşça büyük bir erkeğe aşık olmasına rivayet edilmektedir. Kadın evli ise eşinden hiç beklemediği bir jest görecektir. Bu jest onun uzun süredir istediği ancak artık unuttuğu bir şeyle ilgilidir.

Büyük kedi okşayan bir erkek ise kendinden yaşça oldukça büyük bir kadının ilgisi ile karşılaşacaktır. İyi huylu olan bu kadın kendisine büyük bir özen gösterecektir.

Rüyada Yaşlı Kedi Sevmek

Rüyada yaşlı kedi sevmek rüya sahibinin çok vefalı olduğuna dair bir göstergedir. Bu kişi ailesindeki ve varsa eşinin ailesindeki tüm büyükleri saymakta, onlara hatırlarını sormaktadır. Aile büyükleri tarafından çok sevilen ve sayılan rüya sahibinin işleri kısa bir süre içerisinde çok iyi duruma gelecektir.

Sık Görülen rüyalardan, Rüyada Kedi Görmek neye işarettir? İslami kaynaklardan anlamını okuyabilirsiniz.

Rüyada Siyah Kedi Sevmek

Rüyada siyah kedi sevmek en uğurlu rüyalar arasında gösterilmektedir. Bazı rüya yorumcuları tarafından siyah kedi birçok kişinin aksine uğursuzluk olarak isimlendirilmez. Siyah kediler şifalandırma konusunda oldukça iyilerdir. Eğer rüya sahibinin bir rahatsızlığı varsa ve kişi rüyasında siyah bir kedi sevdiyse bu rahatsızlığını gözünde büyüttüğünü; kısa sürede tüm olumsuzlukların yok olacağını belirtebiliriz.

Siyah kedi seven bir kadın bekarsa bu rüya, her türlü ilişkisinde fazla fedakarlık yaptığına dair bir uyarı olarak görülebilir. Eğer evli bir kadın rüyasında siyah kedi gördüyse çocuğu çok girişken olacaktır.

Siyah kedi seven bir erkeğin karşısına onu uğraştıracak, dişli bir kadın çıkacaktır. Aynı zamanda çok büyük bir iş kazancı ihtimaline işaret edilmektedir. Bu kazancı elde etmek için riske girmek gerekir.

Rüyada Beyaz Kedi Okşamak

Rüyada beyaz kedi okşamak rüya sahibinin kendisinin çok ılımlı, rahat ve pozitif bir kişiliğe sahip olduğuna işaret edebileceği gibi aynı zamanda karşısına böyle bir insanın çıkacağına dair bir rivayet olarak da görülebilir. Kişi erkek ya da kadın bekar ise böyle bir insandan hoşlanılıp, yeni bir ilişkiye başlanacağı düşünülebilir.

Rüyada beyaz kedi sevmek evli insanlar için yeni ve çok sevecekleri bir eve taşınmak olarak yorumlanmaktadır. Ayrıca evin kazancı artacak, bereket gelecektir.

Rüyada Kedi Okşamak İslami

Rüyada kedi okşamak İslami anlamı kişinin içinden gelerek, çıkarsız bir biçimde çevresindeki insanlara yardım ettiğine dair bir işarettir. Bu kişi samimi bir biçimde başkalarının iyiliğinden hoşlanmaktadır ve sorumluluk sahibidir.

Rüyada kedi okşayan bir kişi eğer kendisine öncesinde haksızlık yapıldı ise ilahi adalet ile karşılaşacaktır. Bunun için herhangi bir kin ya da hırs içinde olmaması önemlidir. Eğer kişi haklı olmasına rağmen hırs ve kin gibi olumsuz duygulara saplandıysa bu rüya onun kötü davranışlar içine girmemesi için bir uyarı olabilir. İslam alimleri bu konuda oldukça nettir; iyi niyetli bir insan rüyasında kedi okşuyorsa hayatında çok olumlu gelişmeler olacaktır.

Kedi Sevmek görmenin tabiri için, Rüyada Kedi Sevmek neye işarettir? Dini Kaynaklardan Alimlerin yorumunu okuyabilirsiniz.

Rüyasında Kediye Sarılmak

Rüyasında kediye sarılmak rüya sahibi için zorlu dönemlere delalet eder. Üzüntülü ve kırgın olan kişi bir kediye sarılarak üzüntüsünü hafifletmeye çalışmaktadır. Bu kişinin çevresinde onu yargılamayacak ve can kulağıyla dinleyecek insanlar mevcuttur ancak rüya sahibinin kendi üzüntüsüne fazla gömüldüğü için bu insanları fark edemediğine işaret edilmektedir.

Rüyada Kedileri Sevmek

Rüyada kedileri sevmek birden fazla kediyi aynı anda okşamak olarak değerlendirilmektedir. Bunun anlamı kişinin çevresine mümkün olduğunca destek çıkan bir yapıda olmasıdır. Bu nedenle çevresince de bu kişi çok sevilmektedir.

Rüyanın uyarıcı bir özelliği ise kişinin çok iyi huylu ve destekçi olmasından ötürü bazı insanların onun bu karakterini iyi niyetli gibi görünerek kullanmaya çalışmaları üzerinedir.