Rüya Tabirleri Ansiklopedisi

A'dan Z'ye Rüya Tabirleri

Rüyada Kedi Mırlaması Görmek

Rüyada kedi görmek, genel olarak iyi bir hizmet almak ya da yakın çevreden destek görmek şeklinde yorumlanır. Kedi gören kişinin aynı zamanda sosyal yaşamında düşmanları olduğu da ifade edilir. Rüyada kedi görmek diyanet kaynaklarında ise hizmette bulunacak bir yardımcı şeklinde simgelenir. Rüyayı gören kişinin kadın, erkek, evli ya da bekar olması göre farklı yorumlandığını söylemek faydalı olacaktır.

Rüyada Kedinin Konuşması

Rüyada kedinin konuşması ve normal insanlarla iletişime geçmesi, çok yakında hiç beklenmedik bir yerden gelecek olan haber şeklinde yorumlanır. Rüya sahibinin yakın çevresinden ya da iş hayatındaki insanlardan bir haber alması olarak ifade edilir. Rüyada kedinin yavruladığını görmek ise alınacak olan müjdeli haber üzerine çok mutlu olunacağını ifade eder.

İmam-ı Caferi-i Sadık Hz. diyor ki; rüyasında kedinin mırladığını gören kimsenin yaşamında en hızlı şekilde değişiklikler yaşanır ve yakın çevresinden destek görmeye başlar.

 Rüyada Kedinin Ses Çıkması

Rüyada kedinin doğurduğunu görmek diyanet açıklamalarında bolluk, bereket ve ferahlık şeklinde yorumlanır. Kedinin ses çıkarması ve konuşması ise en yakınında olan bir düşman ile yaşanacak kavgaya işaret eder. Genellikle kedinin rüyada görülmesi ile ilgili olumlu yorumlar bulunsa da bazı kaynaklarda düşman ya da sinsi bir dost şeklinde de ifade edilir. Kedi görmek aynı zamanda yeni bir hizmetli almak şeklinde de simgelenir.

Sık Görülen rüyalardan, Rüyada Kedi Görmek neye işarettir? İslami kaynaklardan anlamını okuyabilirsiniz.

Rüyada Kedinin Miyavlaması

Kişinin rüyasında kedinin miyavladığını görmesi, yakın çevresinden duyacağı kötü bir haber olarak ifade edilir. Genellikle olumlu yorumlanmayan bu tür rüyalar, aynı zamanda haber verici olduğundan dolayı en iyi şekilde araştırılması faydalı olacaktır. Rüyada kedi sevmek, yenilik ve duyulacak güzel bir haber olsa da miyavlaması keder ve üzüntü şeklinde karşımıza çıkar.

İbn-i Sirin Hz. demiştir ki; rüyasında kedi gören kimse yakın zamanda hayatında yenilikler yapar ve yardımcı olması adına bir hizmetli alır. Yine aynı şekilde farklı rüya tabirleri yorumcuları da kedi görmeyi destek veren bir dost şeklinde de yorumlar.

Rüyada Kedi Tırmalaması

Rüyada kedi tırmalaması, en yakından alınacak bir darbe olarak ifade edilir. Bir kişi rüyasında kendisini kedinin tırmaladığını görüyorsa eğer beklenmedik bir şekilde yaşanacak sorunlar olarak yorumlanır. Aynı zamanda kedi tırmalaması dosttan görülecek kötü bir hareket şeklinde de rivayet edilir. Rüyada kedi sahiplenmek ise genellikle olumlu anlamlar taşır. Bir kediyi sahiplenmek yeni bir işe başlamak ve sosyal çevrede farklı insanlarla tanışmaya delalettir.

Rüyada Kedi Görmek

Rüyada kedi görmek ya da kedi ile temas etmek rüya tabiri kaynaklarında olumlu yorumlanmıştır. Bir kimse rüyasında kedi görüyorsa eğer erkekler için bir kadın ile dost olmak şeklinde ifade edilir. Rüya sahibi kadınsa hizmet görmeyi simgeler. Rüyada kedi sevmek yakın zamanda huzura ulaşmak ve mutlu bir haber almak olarak da bilinir. İmam Gazali Hz. yorumuna göre; rüyasında kedi gören kimsenin bundan sonraki hayatında şanslı bir kapı alır. İş yaşamında ve sosyal hayatında başarılı biri haline gelir.

Kedi Sevmek görmenin tabiri için, Rüyada Kedi Sevmek neye işarettir? Dini Kaynaklardan Alimlerin yorumunu okuyabilirsiniz.

Rüyada Kediye Dokunmak

Rüyada kediye dokunmak ya da temas etmek dostlarla etkileşim halinde olmak şeklinde ifade edilir. Rüyada kedi görmek İslami kaynaklarda da olumlu yorumlanmış olmak ile birlikte kişinin alacağı müjdeli haber olarak da belirtilir. Rüya sahibinin yakın zamanda yeni bir döneme gireceği söz konusudur. Kediye dokunmak aynı zamanda iş yaşamında başarılı olmak ve yeni bir yatırım yapmak şeklinde de rivayet edilir. Rüyasında kedi gören bir kimsenin şansı açılır ve hiç beklemediği şekilde popüler hale gelmeye başlar.

Rüyada Yavru Kedi Görmek

Kedi yerine rüyada yavru kedi görmek aynı şekilde şans ve mutlulukla yorumlanır. İmam Nablusi Hz. yorumunda; rüyasında kedi gören kimse yakın çevresinden destek görür. En kısa süre içerisinde mutlu olacağı bir haber alır ve şans kapıları açılır. Rüyada yeni doğmuş kedi görmek iş yaşamında atılım yapan kimsenin en hızlı şekilde sonuç alacağı anlamına gelir. Bu noktada tüm yorumları inceleyerek detaylı araştırma yapmak, rüyanın en iyi şekilde açıklanması açısından avantajlıdır. Rüya tabiri kaynakları ve alimler bu noktada merak edenlere yardımcı olur. Kedi görmek genellikle şans, bolluk, bereket ile yorumlanır.