Rüya Tabirleri Ansiklopedisi

A'dan Z'ye Rüya Tabirleri

Rüyada Kedi Kovalamak Görmek

Rüyada bir kediyi kovaladığını gören kişi iş hayatında oldukça başarılıdır. Aynı zamanda bu kişi aile ilişkilerinde de oldukça güçlü bağlar kurmuş arkadaşları ve yakın çevresi tarafından oldukça çok sevilen bir kişidir. Ancak bu kişinin çevresinde onun bu başarılarını ve ilişkilerini kıskanan onu sürekli olarak kötü yola çekmeye çalışan bir kişi vardır.  Ancak yaşanan bir olay sayesinde bu kişinin maskesi düşer ve rüya sahibi bu kişinin kazdığı kuyuya düşmekten kurtulur. Rüyada kedi kovalamak genel itibariyle bu şekilde yorumlanır.

Rüyada Kediyi Evden Kovmak

Bu rüyayı gören kişinin evinde yaşayan ya da evine sık sık girip çıkan bir insanın onun hakkında kötü düşüncelerinin var olduğuna ve onun hakkında kötü planlar yaptığına işaret eder. Rüya sahibi bu insanı henüz fark etmemiştir. Ancak kötülük düşünen insanın yaptığı bir olay sayesinde maskesi düşecek ve rüya sahibi bu insandan uzaklaşacaktır. Rüyada eve giren kediyi dışarı çıkartmak bu anlama gelir.

Rüyada Yavru Bir Kediyi Kovalamak

Rüyada yavru bir kediyi kovaladığı gören kişi, sevdikleri yüzünden kötü durumlara düşer ve büyük sıkıntılar ile uğraşır. Ancak rüya sahibi yaşadığı bu sıkıntıların üstesinden tek başına gelmeyi başarır. Rüyada kedi yavrusu görmek ve o yavruyu kovalamak bu anlama gelir.

Sık Görülen rüyalardan, Rüyada Kedi Görmek neye işarettir? İslami kaynaklardan anlamını okuyabilirsiniz.

Rüyada Kovaladığın Kediyi Yakalamak

Rüyasında bir kediyi uzun süre kovalayıp en sonunda yakaladığını gören kişi için bu rüya hayırlı anlamlar taşır. Rüyasında kedi kovalayıp yakalayan kişinin hayatında uzun süredir yaşadığı problemler son bulur. Rüya sahibi hem manevi hem de maddi olarak yaşadığı bütün problemleri sona erer.  Rüyada kedi görmek diyanet tabirine göre hayra yorumlanmaz ancak kedi kovalamak hayrı işaret eder.

Rüyada Kovaladığın Kediyi Evden Atmak

Rüyada kediyi evden kovduğunu görmek ne anlama gelir? Rüyada evine giren ve senin kovaladığın bir kediyi evden dışarı attığını gören bir kişinin rüyası hayra yorumlanmaz.  Bu rüyayı gören kişinin hanesinden birisi ona karşı cephe almıştır ve bir açığını yakalamak için zaman kollamaktadır. Rüya bunu ifade eder. Ancak bu kötü kişinin amaçları başarılı olamayacaktır. Çünkü rüya sahibi etrafında bulunan insanlara karşı oldukça tedbirli davranmaktadır.

Rüyada Kedi Tarafından Kovalanmak

Rüyada kediler tarafından kovalandığını gören kişi gerçek hayatında dostlarının bilmediği yüzü ile tanışır. Kendisine oldukça yakın ve her şeyi birlikte yaptıkları dostlarının nankörlük ve riyakârlıkları ile tanışır. Rüya sahibi hiç beklemediği bir yerden hiç beklemediği bir saldırıya uğrayacaktır. Bu saldırı dostlarından geldiği için eli kolu bağlı olacak olan rüya sahibi kaderini anlayacak ve ona boyun eğecektir. Kendisine zarar vermek isteyen düşmanları çok yakınında olan rüya sahibinin yaşamında hayatına aldığı insanlara oldukça dikkat etmeli ve herkesi hayatına almamalıdır. Rüyada kedinin seni kovalaması yorumu budur.

Kedi Sevmek görmenin tabiri için, Rüyada Kedi Sevmek neye işarettir? Dini Kaynaklardan Alimlerin yorumunu okuyabilirsiniz.

Rüyada Kovaladığın Kedi Tarafından Isırılmak

Rüyada kovaladığın kedinin seni ısırması iyi bir durum değildir. Rüyada kedi ısırması rüyayı gören kişinin keyfini kaçıracak olayların yaşanacağı anlamını taşır. Rüyada kedi tarafından ısırıldığını görmek çaresiz hissetmeye ve hayatında yaşanacak bazı olumsuzluklar yüzünden mutsuz olmayı işaret eder.  Genellikle olumsuz olarak yorumlanan bu rüyanın olumlu olarak tasvir edildiği halleri de vardır. Eğer rüyada rüya sahibini ısıran kedi sahipli bir kedi ise bu şansa ve sevinçli haberler alınacağına işaret eder. Rüyayı yorumlarken kovaladığınız ve sizi ısıran kedinin rengi, cinsi, cinsiyeti ve yavru olup olmaması ufak ama önemli detaylardır. Bu tarz rüyalar yorumlanırken bu küçük detaylar son derece önemlidir.

Rüyada Kedi Kovalayıp Sevmek

Rüyada kovaladığınız kediyi yakalayarak sevmeniz karşınıza birçok sıkıntı çıkacağına ancak sizin olaylara bakış açınız ve keskin zekanız sayesinde bu olayların üstesinden geleceğinize işaret eder. Bu rüya bazen hayatınızda olan bir kişinin sizi aldattığını da gösterir. Rüyada kedi sevmek kedinin rengine göre olumlu ya da olumsuz anlamlar taşıyabilir niteliktedir. Ancak genel olarak bu rüya etrafınızda sizi kandıran, arkanızdan iş çeviren kişi ya da kişilerin var olduğuna işaret eder. Karşınıza çıkan sorunlarla yüzleşme anlamı da taşıyan bu rüyayı gören kişinin etrafına dikkat etmesi ve güveneceği kişileri özenle seçmesi gerekir. Bu sayede kendisini koruyabilir.