Rüya Tabirleri Ansiklopedisi

A'dan Z'ye Rüya Tabirleri

Rüyada Kedi Kesmek Görmek

Rüyada kedi kestiğini görmek rüya sahibine yapılan bir uyarıdır. Rüyada kedi kestiğini gören bir kişinin rüyası eşyalarının çalınmasına, evine hırsız girmesine ya da maddi zararlar yaşamasına yorulur. Rüyada kedi kestiğini gören kişi kendisine yapılacak olan kötülüğü daha öncesinden sezerek o kötülüğe engel olacağını ve kendisini koruyacağına işaret eder.  Ayrıca bir diğer anlamı da rüyada kedi kesen birinin mal varlığının çoğunu haram üzerinden kazanacağına ve bu varlığı elinden yitireceğine işaret eder. Rüyada kedi kestiklerini görmek, rüyada kedi kesmek bu anlama gelir.

Rüyada Kedinin Kafasının Kesilmesi

Bu rüyayı gören kişinin kötü şanslı olduğu düşünülür. Bu rüyayı gören kişi büyük bir karamsarlık durumu yaşar. Rüya sahibi kişi bir anda büyük aksilikler yaşayarak hayatını alt üst edebilir. Sevdikleri, arkadaşları ve ailesi ile arası açılır. Hayatına aldığı insanlar ona yarardan çok zarar getirir ve ailesi, arkadaşları ile arasını açar. Ayrıca bu rüyayı görmüş olan kişinin etrafında dolaşan dedikodu yapıp laf taşıyan ve herkesi birbirine karşı dolduran bir insan vardır. Rüya sahibi bu kişi karşısında son derece dikkatli olmalıdır. Rüyada kedi kafası kesmek rüya sahibi için hiç hayırlı olmayan durumlara yorumlanır.

Rüyada Kedi Kesmenin İslami Yorumu

Rüyada kedi kesmenin İslami yorumu bir düşmanı tabir eder. Rüya sahibinin uzun bir süredir mücadele ettiği ve bir türlü yenemediği oldukça güçlü bir düşmanın var olduğuna işaret eder. Rüyayı gören kişinin etrafında onun zayıflıklarından faydalanmak isteyen ve onun yumuşak karnını bularak sürekli orayı hedef alan bir kişi vardır. Rüya sahibinin bu kişiye oldukça dikkat etmesi gerekir. Rüyada kedi kesilirken görmek İslam yorumcuları için hiç de hayırlı şeylere yorumlanmaz. Zeki, güçlü bir o kadarda sinsi ve hileci bir düşmanın varlığına ve rüya sahibinin yakın çevresinde dolaştığına işaret eder.

Sık Görülen rüyalardan, Rüyada Kedi Görmek neye işarettir? İslami kaynaklardan anlamını okuyabilirsiniz.

Rüyada Kedi Kesmeye Diyanet Yorumu

Rüyada kedi kesmenin açıklaması diyanet tarafından pek hayırlı bulunmamaktadır. Rüyada kedi kesen, kedi kesildiğini gören bir kişinin yakınlarında şeytana uymuş onun emirlerini yerine getiren ve kendisini dünya nimetlerine bağlamış bir kişinin varlığına işaret eder. Rüya sahibi yakın zamanda bu insan ile karşı karşıya gelecektir. Kendi ini ya da başka dine mensup olan bu kişi ile girdiği savaşta büyük bir hüsran yaşayacaktır. Rüyada kedi kesmek diyanet yorumu bu şekildedir.

Rüyada Kesilerek Ölmüş Bir Kedi İle Karşılaşmak

Rüyada kesilerek öldürülmüş bir kedi görmek rüya sahibine zamanında kötülük yapmış ya da rüya sahibini utandırmış bir kişinin yakın zaman içerisinde cezasını çekeceğine işaret eder. Rüya sahibini üzen bu kişi toplum içerisinde kötü duruma düşecek ve bu duruma da rüya sahibi şahit olacaktır. Rüya sahibinin malına göz dikmiş kişiler bulunduğuna ancak rüya sahibinin onları hayatından tek tek çıkartacağına işaret eder. Rüyada başkasının kedi öldürüldüğünü görmek, kesilerek öldürülmüş kedi görmek bu anlama gelir.

Rüyada Yavru Bir kedi Kesmek

Rüyasında yavru bir kediyi kestiğini gören kişi maddi sıkıntıya düşer.  Yavru kedi kesmek gerçek hayatta bir çocuğa haksızlıkta bulunma ve onu üzme anlamına gelir.  Rüyada yavru kedinin boğazını kesmek bir kişinin ceza çekmekte olduğu anlamına gelir. Eğer rüya sahibi kedinin burnu veya tırnağını kestiyse bu kişi zarara uğrar. Rüyada bıçakla kedi kesmek bu anlama gelir.

Kedi Sevmek görmenin tabiri için, Rüyada Kedi Sevmek neye işarettir? Dini Kaynaklardan Alimlerin yorumunu okuyabilirsiniz.

Rüyada Kedi Yemek

Rüyada kedi kestiğini daha sonrasında ise bu kedinin etini yediğini gören kimse bir başkasına yakın zamanda kefil olacaktır. Rüya bu anlamı taşır. Bu rüyanın bir diğer anlamı ise rüya sahibinin çok tedbirli olduğu ve hem iradesi hem de bilgisi oldukça kuvvetli olan bir kadın ile istemeden de olsa tüm bağını kopartacağı anlamına gelir. Rüyada kedi kesip yemek bu anlamları taşır.

Rüyada Kedi görmek ve Kedi Kesmek Psikolojik Yorum

Rüyasında kedi gören, rüyada kedi eti yiyen birini görmek vb. rüyalar gören kişiler bilinçaltlarında bastırılmış bir özgürlükleri olduğunu düşünmektedirler. Bu kişilerin gördüğü kedili rüyalar gücü ve yaratıcılığı gösterir. Ayrıca bu rüyaları gören kişiler yoğun kadınsı arzulara sahip olan kişilerdir. Bastırılmış duygularından şikayet ederler. Eğer rüyaları gören erkekse o zaman kadınlarla ilgili aklında sorular olduğu anlamını taşır.