Rüya Tabirleri Ansiklopedisi

A'dan Z'ye Rüya Tabirleri

Rüyada Kedi Kesip Yemek Görmek

Rüyada kedi kesip yemek, art niyetli kişilerin evinize gireceğine, elinizdeki avucunuzdaki kısacası her şeyi kaybetmeye işaret eder. Rüyada kedi kesip yiyen birini görmek, değer verdiğiniz bir insanın vefat edecek olmasına, kötülüğe, fesatlığa yorumlanabilir. Diyanetin yorumuna göre rüyada kedi kesip yediğini görmek, kafanızdaki kaygılı düşüncelerin, kuruntularınızın, endişe ve yersiz paniklerinizin yok olacağına yorumlanır. Rüyada kediyi canlı canlı kesip yemek, özgürlük arayışına yöneleceğiniz, sıkıntılarınızdan arınacağınız şeklinde dile getirilmiştir.

Rüyada Kedi Kesip Yemek İslami Anlamı

Rüyada kedi kesip yemek, bu rüya Allah’ın emirlerini görmezden gelen, günaha giren, şeytana uyan, inançlara saygı duymayan, yaşamında haksız kazançlar elde eden, çıkarcı, menfaatine düşkün kişileri ifade etmektedir. İmam Nablusi (r.a) rüyada kedi kesip yemek ile ilgili şu şekilde yorum yapmıştır; rüyayı gören kişinin, insanların başını yakacak bir musibete bulaşacağına, çok sıkıntı çekeceğine, para yönünden üzücü kayıplar yaşayacağına işarettir.

Farklı rüya tabircileri ise, çalışma hayatında yalan dolana bulaşmak, insanların kazancına göz dikmek, kıskançlık yapmak. İnsanları zarara uğratmak, harama el sürmek ve ailesini de olumsuzluklara sürüklemek şeklinde anlam oluşturduğunu söylemektedirler.

Rüyada Kedi Tırnağı Kesmek

Rüyada kedi tırnağı kesmek, sıkıntılı hayata, var olan sorunların günden güne artmasına, daha fazla acı çekmeye işarettir. Düşmanın her an hazırda beklemesine yorumlanır. Kötü günlere sürüklenmeye, sağlık problemlerinin oluşacağına fakat tedavi olunması durumunda iyileşme yaşanacağına dalalet eder. Bazı yorumcular ise, rüya sahibinin iş anlamında olumlu gelişmeler yaşayarak ilerleme kaydedeceğini, güçleneceğini, saygınlık kazanacağını, ailesiyle birlikte hayallerini gerçekleştireceğini, hanesinde bolluk olacağını tabir etmektedirler.

Rüyada Kedi Kuyruğu Kesmek

Rüyada kedi kuyruğu kesmek, sorunlu geçen günlerin biteceği, bir takım problemlerle karşılaşılacağı fakat kısa sürede çözümleneceği. Kazançlı işlere girişeceği, manevi yönden çöküş yaşanacak olması ama tekrar toparlanılacağı, farklı projeler yaratacağı, yeniliklerle karşılaşacağı, yeni bir çalışma ortamına girileceği, eğlenceli arkadaşlıklar kurulacağı, güvenilir dostluklar oluşturacağı, şeklinde tanımlanmaktadır.

Rüyada Kedi Eti Kesmek

Rüyada kedi eti kesmek, bir kötülükle burun buruna gelineceğine, çalışma hayatıyla alakalı bir kayba, korkulan şeyin başa gelmesine, insanların gözlerindeki değeri yitirmeye, dert çekmeye dalalet eder. Yorumcuların bir kısmı ise şu şekilde açıklama yapmışlardır; çekilen zahmetlerin ardından emeklerin karşılığını almak, hayal ettiği mevkie ulaşmak, itibar kazanmak, başarı yakalamak olarak belirtilmiştir.

Rüyada Kedi Kulağı Kesmek

Rüyada kedi kulağı kesmek, rüyayı gören kişinin aile bireylerinden bir tanesi ile süren münakaşasının biteceği. Uzlaşmaların gerçekleşeceği, ağzı sıkı dürüst biriyle bir anlaşmaya varılacağı ve akabinde mutluluk veren sonuçlarla karşılaşılacağı, iş gezisine çıkılacağı yönünde tabir edilmektedir.

Rüyada Kedi Ayağı Kesmek

Rüyada kedi ayağı kesmek, kişinin etrafında bulunan kindar bir insanın var oluşu ve bu kişinin göz hapsinde olması. Birilerinin vasıtası ile mutsuz olacağı bir ilişkiye sürükleneceği, aşk acısı çekeceği, kalp kırıkılığı yaşayacağı, itibarına gölge düşürecek kişiler olması, şeytan ve şer anlamı oluşturmaktadır.

Rüyada Kedi Bıyığı Kesmek

Rüyada kedi bıyığı kesmek, Şans ve kısmetin iç içe olacağı, aile arasında oluşabilecek tatsızlığın ardından sağlanacak barışa. Kârlı işlere yorumlanabileceği gibi maddi yönden kısıtlı bir döneme girileceği, bir takım fesat kişilerin oyununa gelerek kandırılacağı, içinden çıkılmayacak kadar zor durumlara düşüleceği şeklinde belirtilebilir.