Rüya Tabirleri Ansiklopedisi

A'dan Z'ye Rüya Tabirleri

Rüyada Kedi ile Konuşmak Görmek

Rüyada kedi ile konuşmak, bir düşman ile yapılan hazırlık veya istemeden bir kadınla tartışmak manasına gelebilmektedir. Cafer-i Sadık buyurmuştur ki: Rüyada kediyle konuşmak bir düşman ile yapılan sözleşmeye, evde yaşanacak tatsızlıklara ve iş yerinde belirecek çeşitli kazalara delalettir.

Rüyada konuştuğu kedi, kendinden kaçan kişi en sonunda gerçek hayatında kuyusunu kazmak isteyen ikiyüzlü hasımlarına karşı zafer kazanacaktır. Rüyada yavru kedi ile konuşmak, konuştuğu kedi evin penceresinden kaçarsa bu, zina için yanıp tutuşmaya ve girişen günaha işaret etmektedir.

Rüyada Kedi ile Konuşmak İslami Anlamı

İbn-i Sirin (r.a) bu hususta şöyle buyurmuştur: Rüyada kedi ile konuşmak ve kedinin de rüya sahibine konuşması yeni bir dostluğun, bulunmayacak nimete bir arkadaşlığın başlangıcı olmaktadır. Rüya içerisinde konuşulan kedilerin sayısı çoğaldıkça dış dünyada rüya sahibine doğacak yeni iş fırsatları var demektir. Rüyada konuşulan kedi tombul ise erişilen zenginliğe; kemikleri sayılan, zayıf bir kedi ise düşülen yoksulluğa delalettir. Rüyada görünen kedi aynı zamanda bir hırsın ve yaşanan pişmanlığın habercisidir.

Rüyayı gören kişiyi gördüğü kedileri bir uyarı olarak almak ve dünya hayatı için içine düştüğü hırslardan arınmalıdır. İmam Nablusi demiştir ki: Bir kişi rüyasında bir kedi ile konuştuğunu görmüşse, bu haksız elde edilmiş bir kazancın haramına ve yüküne işaret etmektedir. Kendi evinde gördüğü kedi konuşuyor ise eve bir bereket geleceği anlamları da vardır.

Rüyada Kara Kedi ile Konuşmak

Rüyada kara kedi ile konuşmak aylar ve yıllar boyunca sıkıntılar çeken rüya sahibinin biraz daha sabır göstermesine delalet eder. Rüyada koyu renkli kediyle konuşmak, daha büyük sıkıntılara karşı göğüs germesi gerektiği anlamları taşır. Rüyasında siyah kediyle konuştuğunu gören, rüya sahibi ise tez zamanda uzaklardan hoşa gitmeyen bir ya da birkaç haber alabilir.

Rüyada Beyaz Kedi ile Konuşmak

Rüyada beyaz kedi ile konuşmak rüya sahibinin uzun zamandır sonuçlanmasını beklediği bir haberin iyi ve umutlu yönde biteceği anlamına gelir. Aynı zamanda rüyada beyaz bir kedi ile uyuduğunu gören kişi yakında mutlu biz izdivaç yoluyla mutlu bir evliliğin ilk adımını atabilir.

Rüyada Sarı Kedi ile Konuşmak

Rüyada sarı kedi ile konuşmak genelde şer tarafından gösterilen rüyalardır. Kişilerin aile üyelerinden biriyle şiddetle bir tartışmaya tutulacağı; yaşam alanını istemsiz olarak değiştirileceği; eşiyle ayrılma yoluna gideceği ve birilerinin kendisine çokça kızması manalarını taşımaktadır.

Rüyada Kedi Yavrusuyla Konuşmak

Rüyada kedi yavrusuyla konuşmak hiç beklenmediği bir anda uzaklardan müjdeli bir haber alınacağı manasına gelir. Bununla birlikte rüyada yavru kedinin konuştuğunu görmek, bulunan hazineyi, artan bolluğu ve haneye doğan güneşin umutlu haberler ile birlikte yeniden canlanacağı anlamlarına da gelir. Rüyada kedi yavrusunun konuşmasını görmek,  geçireceği bir ameliyattan sonra eski sağlığına kavuşacak demektir.

Rüyada Kedi İle Konuştuğunu Görmek

Rüyada kedi ile konuştuğunu görmek, genel olarak rüyalarda bereket, sebat, nur ve bolluk manalarına gelmektedir. Rüyada Konuşan kediler görmek birçok kişi tarafından kutlu bir mevkiye yüceltileceği anlamlarını taşımaktadır.