Rüya Tabirleri Ansiklopedisi

A'dan Z'ye Rüya Tabirleri

Rüyada Kedi Doyurmak Görmek

Rüyada bir kediyi doyurduğunu görmek, çok farklı şekillerde yorumlanmaktadır. Kedinin nasıl doyurulduğu çok önemlidir. Ayrıca yavru kedi ya da büyük kedi gibi değişik kriterlere göre de yorumlar çeşitlenebilmektedir. Rüyada bir kediyi doyurmak genellikle olumludur. Bir takım işlerden çok hayırlı sonuçlar almak anlamına gelmektedir.

Rüyada Kedi Doyurmanın Anlamı Nedir?

Rüyada kedi doyurmanın anlamı nedir konusunda farklı bilgilerin yorumları dikkat çeker. Buna göre büyük İslam Alimi İmam Nablusi (r.a) tabirine göre; bir kişi rüyada kediyi doyuruyorsa, o şahıs sahip olduğu düşmanlarına karşı çok büyük bir başarı elde eder ve üstünlük kurar. Ayrıca bu tip bir rüyayı gören kişi oldukça sabırlı olması ile dikkat çeker. Her zaman haklının yanındadır ve haklı olan tarafa yardımcı olacaktır, der.

Rüyada Kediyi Doyurmak

Rüyada kediyi doyurmak, başka birçok İslam Alimi tarafından da yorumlanmıştır. Örneğin İbn-i Şirin (r.a) yorumunda; rüyasında kedi doyuran bir kişinin çok hayırlı işler ile uğraşacağını söylemiştir. Kişi, içine girdiği işlerden güzel sonuçlar ve cevaplar alır. Ayrıca bol bol nimet sahibi olarak dikkat çeker. Rüyada bir kedi doyurma; huyu bozuk bir insana delalet etmektedir. Bunun yanı sıra aynı rüya, insanları çok sık bir şekilde rahatsız eden bir kadın olarak da yorumlanabilir. Bu tip bir düşü görmek; sahip olduğu sonsuz kibir ve gururdan dolayı çevresindeki kişileri uzaklaştırma düşüncesi içine giren bir şahıs olarak da değerlendirilebilmektedir.

Sık Görülen rüyalardan, Rüyada Kedi Görmek neye işarettir? İslami kaynaklardan anlamını okuyabilirsiniz.

Rüyada Kedi Beslemek

Rüyada bir kediyi beslemek konusunda Câferi Sâdık (r.a) demiştir ki; her kim rüyasında bir kediyi beslediğini görürse, bu durum ticari açıdan çok fazla mal mülk sahibi olma ve rızık elde etme anlamına gelmektedir. Bu açıdan bakıldığı zaman İslam alimleri genellikler kedi beslemeyi olumlu bir takım şeylere delalet olarak yorumlamışlardır.

Rüyada Kediye Yemek Vermek

Rüyada kediye yemek vermek; kişinin içinde bulunduğu ruh hali ile çok alakalıdır. Eğer rüya sahibi korka korka bir kediye yemek veriyorsa, o kişi gerçek yaşam içinde bir musibete düşecektir. Bu musibet ise çok büyük bir beladır. Kurtulmak ise mümkündür. Ancak kurtuluş çok zor olacaktır.

Rüyada Kedi Doyurduğunu Görmek

Rüyada kedi doyurduğunu görmek iş sahibi olunacağı anlamına da gelmektedir. Rüya sahibi olan kişinin bir işi yoksa, yakın gelecek içinde güzel bir iş teklifi alacaktır. Bu teklif sonrasında iş kabul edilecek ve kişi bu işte büyük bir başarı elde edecektir. Eğer rüyada kediye yemek verme eylemi, kişinin kendi evinde oluyorsa; o hanede huzur hüküm sürer. Hayırlı işler artar. Her zaman güzel muhabbetler olur. Yani bu rüya olumlu olarak yorumlanır. Kediyi doyurmak sokakta gerçekleştiriliyorsa, kişi insanlara hizmet eden bir iş içine girer. Ya da bir iş kurarak, kamuya açık bir biçimde faaliyetler yürütmeye başlar.

Kedi Sevmek görmenin tabiri için, Rüyada Kedi Sevmek neye işarettir? Dini Kaynaklardan Alimlerin yorumunu okuyabilirsiniz.

Rüyada Kedi Doyurmak Ne Demektir?

Rüyada kedi doyurmak ne demektir konusunda farklı bir takım yorumlar daha dikkat çekmektedir. Rüyayı gören kişi, tövbe edecektir. Çevresinden ona verilen öğütlere uyacak ve bunları dikkate alacaktır. Bu şahıs aynı zamanda kısa süre içinde bir güç sahibi olacaktır. Bu sayede toplum içindeki saygınlığı da çok iyi bir konuma gelecektir. Değeri artacaktır. Ayrıca rüyasında bir kediyi beslediğini gören kişi, iş hayatında çok önemli başarı ve kazanım da demektir. Hayırlı işler yapılacaktır. Bunun geri dönüşü ise çok iyi olacaktır. Yorumlar genel olarak olumludur. Her kim rüyasında bir kediyi doyuruyorsa, o kişi hayatının her anlamında çok büyük bir başarı kazanır. Güzel haberler alır. Hayırlı birçok işe imza atar. Her zaman mutlu ve sevinçli olur.

Rüyada Zayıf Bir Kediyi Beslemek

Rüyada zayıf bir kediyi beslemek ise daha değişik yorumlanır. Buna göre kişi, gerçek yaşamında maddi açıdan zorluk çeken fakir insanların ihtiyaçlarını karşılayacak ve onu doyuracaktır. Kişi evli ise mal sahibi olacaktır. Bazı rüya yorumcularına göre bu şahıs çok yakın bir zaman içinde hayırlı bir evlada kavuşacaktır. Yani bir çocuğu olacaktır. Bekan olan kişi böyle bir rüya görürse; annesi ve babası ile olan ilişkileri çok iyi bir konuma gelir. Onların hayır duasını alır.