Rüya Tabirleri Ansiklopedisi

A'dan Z'ye Rüya Tabirleri

Rüyada Kedi Dövmek Görmek

Rüyada kedi dövmek, sizi zor durumda bırakacak bir haksızlıkla karşı karşıya geleceğiniz anlamına gelir. Ancak bu haksızlık size zarar vermeden atlatılacak ve kazanan siz olacaksınız. Rüyada kediyi dövdüğünü gören kimse, kendi sabrı ve mücadelesiyle hayal ettiği yüksek mevkie, mertebeye ulaşacağına yorumlanır.

Rüyada Kedi Dövmek İslami Anlamı

Rüyada Kedi Dövmek, Cafer-i Sadık (r.a) buyurmuştur ki, yaşadığınız gam, keder ve üzüntü sonrasında sabrınızın mükâfatını alacaksınız. Aynı zamanda rüyada kedi dövdüğünü görmek, sözüne güvenilir öncü önder bir kişi olacaksınız. Ayrıca rüyada kedi döven bir kimse, iş hayatında bir üst makama yükseleceği anlamına da gelmektedir.

Rüyada Kedi Döven Birini Görmek

Rüyada kedi döven birini görmek İslami yoruma göre, günahlarından arınıp bu güne kadar yapılan hayırlar, ameller sizi ebedi âleminin istediği gibi olacağına yorumlanır. Rüyada birinin kedi dövdüğünü görmek, hırslara kapılıp kötü yolla para kazanmak ve kötü yollara sapmayacağı olarak da yorumlanmaktadır. İnsanlardan alacağı destek sayesinde bütün sıkıntılardan ömür boyu kurtulacağı anlamına gelmektedir. Hem maddi hem de manevi huzuru bulacağına yorumlanır.

Rüyada Kara Kedi Dövmek

Rüyada kara kedi dövmek, hayatınızda çok olumlu ani değişikler yaşanacağı ve doğru insanlarla bir araya geleceğine yorumlanır. Arzuların gerçekleşeceği ve mutlulukların kapıda olduğuna işaret eder. Hem yardım sever olunacağına hem de yardım göreceğine işaret eder. Bazı yorumculara göre de hayatın bundan sonraki kısmının çok mutlu geçeceğini zirveye doğru yükseleceğine yorumlanır. Rüyada kara kedi dövmek, dini, yoruma göre hayırlı bir insan olacağı, muhabbeti bol bir hayat süreceğine delalet eder.

Rüyada Sopayla Kedi Dövmek

Rüya yorumcularına göre, rüyada sopayla kedi dövmek, bir kötülüğün olmasını önceden önlemek anlamında yorumlanır. Dini yoruma göre ise, rüyada sopayla kedi dövdüğünü görmek, bir belayı savmak olarak da yorumlanır. Rüyada sopayla kedi döven birini görmek, ev içinde bazı sorunlar yaşanacağına, ancak bunları başından savacağına huzursuzlukların yavaş yavaş dağılacağına delalet eder.

Rüyada Beyaz Kedi Dövmek

Rüyada beyaz kedi dövmek yorumu, kısa vadeli sıkıntıya düşeceğine, huzurun bozulacağına delalet eder. Rüya sahibi fesat bir insanla karşılaşacağı ve ondan zarar göreceğine yorumlanır. Rüyada beyaz kedi görmek, derin kedere, gizli düşmanlığa ve beklemediği birinden fenalık göreceğine işaret eder.

Rüyada Küçük Yavru Kedi Dövmek

Rüyada küçük yavru kedi dövmek, İşlerinin ters gideceğine, sevdiklerinle aranın açılacağına yorumlanır. Kazançların kısa süreli zarara uğrayacağına, kısa süre sonra yine eski normal huzura kavuşacağına yorumlanır. Şüphelerin artacağına, bundan da zarar göreceğine yorumlanır.

Rüyada Kediyi Döverek Öldürmek

Rüyada kediyi döverek öldürmek anlamı, zararı dokunacak bir insanı, zarar vermeden etkisiz hale getirmek. İslami yoruma göre, rüyada kediyi döverek öldürmek, fena amele, hayırsız işlere yorumlanır. Bir işe niyet edip o işin hayırlı olmayacağı ile de yorumlanır. Dikkatli olunması, herkese güvenilmemesi gerektiğine yorumlanır.

Rüyada Kedi Dövüşü Görmek

Rüyada kedi dövüşü görmek, kendinize güvenmediğiniz bir işe gireceğinize işaret eder. Büyük sorumluluklar almadan önce iyi düşünülmesi gerektiğine yorumlanır. Korkuların üzerine gitmek ve kendine güven sorunu olduğuna yorumlanır.