Rüya Tabirleri Ansiklopedisi

A'dan Z'ye Rüya Tabirleri

Rüyada Kedi Dili Görmek

Rüyada kedi dili görmek rüya sahibinin sevinç dolu haberler alacağına delalet eder. Ayrıca rüya sahibinin üst üste elde edeceği başarılar sayesinde prestij sahibi olacağına ve saygınlığının artacağına delalet eder. Rüya sahibinin bir sebepten ötürü atacağı tüm adımlarda temkinli olacağına ve bu sayede uğrayacağı zararı yarı yarıya düşüreceğine de yorumlanmaktadır. Prestij sahibi rüya sahibinin halk tarafından çok sevilip sayılacağına, ülkesi için başka bir ülkeye giderek ülkesini temsilen görevlendirileceğine ve yaptığı işler sonucunda da vatanı ve milleti için hayırlı sonuçlar getireceğine işaret eder.

Rüyada kedi dili görmek rüya sahibinin yorgunluk ve huzursuzluk yaratan günlerinin sona ereceğine, başarılarının giderek artacağına ve yönetici koltuğuna oturacağına, büyük tartışmaların sona ererek ailesini sevinçli haberler ile karşılayacağına, kendi ailesi ve milleti adına hayırlı işler yapacağına delalet eder.

Rüyada Bir Sürü Kedi Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada bir sürü kedi görmek rüya sahibinin etrafında kalabalık bir ortamın olacağına işaret eder. Rüyada birden fazla kedi görmek rüya sahibinin etrafındaki kişilere sezgisel olarak düşüncelerini paylaşacağına, sezgileri ile hareket ederek etrafındaki kişilere fayda sağlayacağına delalet eder.

Rüyada çok kedi görmek rüya sahibinin etrafında onu seven ve onun isteklerini karşılayan çok sayıda insanın varlığına işaret eder. Rüya sahibi etrafındaki bu kişilerden iyilik göreceğine de yorumlanır.

Rüyada Kediden Korktuğunu Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada kediden korkmak yanlış anlaşılmalar ya da dedikodudan dolayı ortaya çıkan korkular anlamına gelmektedir. Rüya sahibinin aslı olmayan söylentilere kulak asması sonucunda ortaya çıkan karışıklıktan dolayı bir sıkıntının varlığı anlamına gelmektedir.

Rüyada kediden korktuğunu görmek kişinin bir konudaki endişelerinin varlığına da yorumlanır. Rüya sahibinin kesinliğinden emin olmadığı konularda kanıya varmaması gerektiğine yorumlanır.

Sık Görülen rüyalardan, Rüyada Kedi Görmek neye işarettir? İslami kaynaklardan anlamını okuyabilirsiniz.

Rüyada Kedi Yavrusu Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada yavru kedi görmek İbn-i Sirin (r.a) tabirine göre; ev halkından bir kimse olarak tabir edilir. Rüyada kedi yavrusu görmek rüya sahibinin etrafında onu seven kişiler ile çok zaman geçirmediğine, onlar ile ilgilenmediğine delalet eder. Başka bir yoruma göre de rüya sahibinin başka bir kimseyi koruyup kollamasına, ona destek olmasına, elini onun üzerinden esirgemediğine işaret eder.

Rüyada kedi yavrusu görmek rüya sahibinin yakın bir arkadaşının ve ya akrabasının yardıma ihtiyacı olduğuna rüya sahibinden destek beklediğine yorulur.

Rüyada Evde Kedi Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada evde kedi görmek Rüyayı gören kişi hakkında bazı insanların kin tuttuğu ve kötülük beslediklerine ancak kötülük besleyen kişilerin emellerine ulaşamayacağına işaret eder. Rüyasında kendi evinde kedi gören kişinin günahlarından sakınıp Allah’tan (C.C) affını isteyip tövbe edeceğine, ahiret yaşantısı için imanlı bir yaşam süreceğine işaret eder. Bu rüyayı gören kişi manevi huzura kavuşacaktır.

Rüyada Kedi Tırmaladığını Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada kedi tırmaladığını görmek kişinin hayatında olumsuz durumların yaşanacağına ve rüya sahibinin etrafındaki insanlardan uzaklaşacağına işaret eder. Kişinin elinde olmayan nedenlerden dolayı kendini çaresiz hissedeceğine de yorulur.

Rüyada yavru kedi tırmaladığını görmek rüya sahibinin dünya amelleri için ahiret amellerini aksatacağına, dünyevi işlere meylinin artacağına delalet eder.

Kedi Aramak görmenin tabiri için, Rüyada Kedi Aramak neye işarettir? Dini Kaynaklardan Alimlerin yorumunu okuyabilirsiniz.

Rüyada Ölü Kedi Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada ölü kedi görmek, rüya sahibinin hayatında bazı eksikliklerin varlığına işaret eder. Rüyasında ölü kedi gören kişinin başkalarına karşı haksızlık yaptığına, hal yediğine delalet eder.

Rüyasında kendi beslediği kedinin ölmüş olan kişinin hayatında amaç edindiği, uğrunda çok emek verdiği bir işten beklediği sonucu alamayacağına, hayal kırıklığına uğrayacağına, uzun yıllar emek verdiği emeklerinin boşa çıkacağına delalet eder.

Rüyada Kedi Kovaladığını Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada kedi kovalamak rüya sahibinin kıskanılan bir hayatının olduğuna delalet eder. Rüya sahibinin hayatını ve elde ettiği başarıları kıskanan biri tarafından rüya sahibinin kötü bir olayın içine çekilmeye çalışacağına işaret eder. Ancak rüya sahibinin bu kötü niyetli insanların farkına varacağına ve son anda kötü duruma düşmekten kurtulacağına, rüya sahibinin etrafındaki kişilere dikkat etmesi gerektiğine yorumlanır.

Rüyada kedi kovaladığını gören kişinin başarının peşini bırakmayacağına, iş ve aile yaşamında önüne çıkan engelleri aşacağına, imrenilen bir hayata sahip olacağına işaret eder.