Rüya Tabirleri Ansiklopedisi

A'dan Z'ye Rüya Tabirleri

Rüyada Kedi Bulmak Görmek

Rüyada kaybettiği kediyi bulmak ve genel olarak kediyi odak noktasına almış olan rüyalar İslam alimleri tarafından çok zıt şekillerde yorumlanır. Bazı alimlerin kedilerin uğursuz olduğunu dile getirirken bazıları bunun tam tersi İslam dininde temizliği ve minnetsiz yapısı sayesinde oldukça ulvi görüldüğünü dile getirir. Her iki görüşün de ortaya koymuş olduğu fikirlere muhakkak göz atılmalıdır.

Rüyada Yolda Kedi Bulmak Ne Anlama Gelir?

Rüyada yolda kedi bulmak İslam alimlerine göre hayırlı bir iş üzerinde olduğunuzun kanıtlarındadır. Bulunduğunuz yolun hem ailevi bakımdan hem de maddi hayat ile alakalı olarak olumlu olduğunu simgeler. Harama karışmadığınızın simgesi olan kedi figürü aynı yolda ilerlemeniz yönünde bir teşvik niteliği taşır.

Rüyada Sokak Kedisi Bulmak Hayırlı Mıdır?

Rüyada yolda yürürken sokak kedisi bulmak ve onu bulunduğu müşkül durumdan kurtararak evinize almak oldukça olumlu yorumlanır. İlerleyen günlerde sizin müşkül durumunuza da aynı şekilde yardım eden kişilerin karşınıza çıkacağının alametlerindendir.

Sokak kedisinin bakımsız olması ve sizin ona özen göstererek iyileştirmeniz de ayrıca rüyayı daha hayırlı kılan unsurlar arasında yer alır. Bazı alimler tarafından kirli sokak kedisi bulmak hiç beklenmeyen ve hatta hayırsız gibi görülen bir olayın altından hayır çıkacağı şeklinde yorumlanır. İmamı Nablusi (r.a) diyor ki; müşkül durumda olan bir hayvana yardım etmek kişilerin ahrette de aynı şekilde hiç beklemedikleri bir anda yardım görecekleri anlamını taşır. Nasıl siz o hayvana el uzatıyorsanız size de gerekli olduğunda bir el gaybdan ulaşacaktır.

Sık Görülen rüyalardan, Rüyada Kedi Görmek neye işarettir? İslami kaynaklardan anlamını okuyabilirsiniz.

Rüyada Yavru Kedi Bulmak Hangi Anlama Gelir?

Yavru kedi bu hayvan üzerinden hayırları artıran ve aynı zamanda sizin hayatınıza etki edeceği olumlu perspektifi de öne çeken hususların başında gelir. Yavru olması kedinin yardıma muhtaç olduğu manasına gelir. Bu durumda kişilerin içinde merhamet duygusu ile hayvana yardım etmeleri manevi yönden ilerlemeye kaydedecekleri manasındadır.

Rüyada yavru kedi görmek psikolojik olarak yorumlandığı zaman kişilerin iç dünyalarında kendilerini sıkışmış hissetmeleri şekilden de nitelendirilebilir. Özellikle zor ve stresli zamanlardan geçiyorsanız bilinçaltınız yardıma ihtiyaç duyduğunu bu tip rüyalar ile belli edebilir.

Yaralı Bir Kedi Bulmak Ne Anlama Gelir?

Yaralı bir kedi bulmak İslam dini açısından incelendiği zaman iki şekilde yorumlanmaktadır. Biri elinizde bulunan kıymetli bir varlığın zarar göreceği düşüncesine odaklanır. Bu düşünce kapsamında alimler kedinin mübarek ve temiz bir hayvan olduğunu öne sürer. Bunun tam tersi yönde düşünen alimler de yaralı kedi bulmayı nefsinizin körleşeceği şeklinde yorumlamaktadır. Kedi nefis ile özdeşleştirilir. Bunun yaralanmış olması manevi yönden güç kazanacağınız manasına gelir. Hangi disiplin size daha yakın geliyorsa o yorumu esas alabilirsiniz.

Yaralı kediler aynı zamanda sizin özgüveninizi de simgeleyecektir. Özgüveninizin yıprandığını simgeleyen bu rüyalardan sonra kişiler kendilerine artık çok daha az yüklenmelidir. Bu şekilde yaralı kediyi bir diğer deyiş ile özgüveninizi eski kuvvetli günlerine döndürme imkanını elde edebilirsiniz.

Rüyada Kediler Bulmak ve Onları Sahiplenmek Ne Manaya Gelir?

Rüyada birden fazla kedi bulmak ve sahiplenmek bazı İslam alimleri tarafından evinize bolluk ve bereketin geleceği yönünde yorumlanır. Bereket v bolluğun simgesi olarak görülen kedilerin aynı zamanda manevi temizlik manasına geldiği de belirtilmelidir. Bunun birden fazla olması birçok açıdan yüceleceğiniz manasına gelir. Maddi, eğitim, ahlak yönlerinden yükselişe geçeceğiniz bir dönem bu rüya tarafından size müjdelenmektedir.

Kedi Sevmek görmenin tabiri için, Rüyada Kedi Sevmek neye işarettir? Dini Kaynaklardan Alimlerin yorumunu okuyabilirsiniz.

Rüyada Dişi Bir Kedi Bulmak Hayırlı Mıdır?

Rüyada dişi kedi bulmak kişilerin bilinçaltında yer eden bir kadının aslında sembolize edilmiş halidir. Bu aynı zamanda bastırılmış istekler olarak da tanımlanabilir. Çok istediğiniz fakat dile getirmediğiniz bir unsur karşınıza rüyanızda dişi bir kedi olarak çıkabilir.

Bazı İslam alimleri dişi kedi bulma hususunu oldukça olumsuz yorumlar. Hatta bir erkeğin bu rüyayı görmesinin yuvasının dağılacağına delalet olduğunu belirten alimler de yer almaktadır.

Rüyada Kedi Bulmak ve Ağlamak Ne Anlama Gelir?

Rüyada kedi bulan kişilerin sonrasında ağlamaları manevi olarak yaşanacak olan yükseliş için öncelikli olarak maddi hayattan taviz vermeniz şeklinde yorumlanmalıdır. Rüyada kedi bulmak ve ağlamak önce zorlukların karşınıza çıkacağının habercisidir fakat sonrasında feraha kavuşacağınız da müjdelenmektedir.