Rüya Tabirleri Ansiklopedisi

A'dan Z'ye Rüya Tabirleri

Rüyada Kedi Boğmak Görmek

Rüyada kedi boğmak, iş alanında başarı yakalamak, dünyevi işlerden tamamen uzaklaşarak kendini Allah’a adamaya yorumlanır. Rüyada kediyi boğduğunu görmek, İnsanları da Allah yoluna teşvik edecek olmak demektir. Rüyada kedi boğmak, iki tane erkek çocuğa işaret etmekte olup bazı yorumculara göre rüyayı gören kişinin çevresindeki bazı kişilere karşı sergilediği can sıkıcı tavırları değiştirip. İlişkilerini normale döndüreceği şeklinde yorumlanmaktadır.

Rüyada Kedi Boğmak İslami Anlamı

Cafer-i Sadık (r.a) tabiri ile rüyada kedi boğduğunu görmek, haneden uzak tutulması gerekli olan bir düşmanın var olmasıdır. Rüyada eliyle kedi boğmak, İslami açıklaması ise, saklanmış bir düşmanın ortaya çıkacağı yönündedir. Rüyada suda kedi boğmak, Rüya sahibine düşman olan kişilerin birer birer yok olacağı, umut kapılarının ardına kadar açılacağı, hak edilen başarının elde edileceği, zafer, manevi güzellik, mutluluk şeklinde de tabir edilmektedir.

Rüyada denizde kedi boğmak, diyanet yorumuna göre ise rahatlık, huzur, parasal sıkıntılardan kurtulma, özgürlük olarak yorumlanırken diyanete göre kurtuluş, düşmanlara karşı galibiyet, rızk şeklinde tabir edilmektedir.

Rüyada Kedi Cesedi Görmek

Rüyada kedi cesedi görmek, şanssızlık olarak değerlendirebileceği gibi aynı zamanda hayra da tabii tutulabilir. Rüyada ölmüş kedi cesedi görmek, kişinin saygınlık kazanmasına, başarı elde edecek olmasına, kariyer ve konum açısından yükseleceğine işarettir. Ayrıca bazı âlimlere göre, umutlu olmaya, her türlü olumsuzluğu geride bırakmaya, yardımlaşmaya açık olmaya şeklinde yorumlanmaktadır.

Rüyada Kedi Bulmak

Rüyada kedi bulmak, rüya sahibinin sevgisine, şefkatine ihtiyacı olan yardım bekleyen birilerinin olduğu, kendini mutsuz hisseden huzursuz biriyle arkadaş olunacağı şeklinde ifade edilebilir. Bolluk, bereket, zenginlik içerisinde bir hayat yaşanacağına, olumsuzlukları kendinden uzaklaştıracağına işaret ettiğiinsana dönüşeceğini belirtmektedir.

Rüyada Kedi Mezarı Görmek

Rüyada kedi mezarı görmek, çekilen sıkıntılardan sonra doğacak umutlara, emeklerin karşılığını almaya, saygı duyulan bir olmak gibi toplu kazanç, ticari anlamda yükseliş, duaların kabulü, hafiflik, rahatlama, aydınlığa ulaşma anlamlarına gelmektedir. Aynı zamanda rüyayı gören kişinin güzel girişimlerin beklediği, aile hayatında ve iş ortamında huzur bulacağı, verimliliğinin artacağı, maaşının artacağı şeklindedir.

Rüyada Kedi Menisi Görmek

Rüyada kedi menisi görmek, makam, konum, saltanat, mal, mülk anlamına gelmekte olup bazı âlimler tarafından hayırlı kabul edilir, yükselmek demektir. Rüyayı gören bekâr ise herkes tarafından beğenilen bir kişiyle tanışacağına, yaşamını olumlu yönde değiştirecek bir fırsat yakalayacağına, gerçekleşmeyecek hayaller, boş çabalar, zorluk ve mutsuzluk şeklinde olumsuz yönlere de çekilebilmektedir.

Rüyada Kedi Maması Görmek

Rüyada kedi maması görmek, çevre tarafından sevilecek olmak, işlerin açılacağına, hayırlı haberler duyulacağına dalalet eder. Beraber etraftaki kötü niyetli kişilerin çoğalacağı anlamı içermektedir.

Rüyada Kedi Öpmek

Rüyada kedi öpmek, yaşanılan kötü olayları kuruntu haline dönüştürmeyecek olmaya, kendine ait iş ortamı kurarak yeni girişimler yaşanacağına yorumlanır. Karlı işlerle uğraşılacağına tabir edilirken aynı zamanda bazı konularda sıkıntıların baş göstereceği, borçların ve dertlerin çoğalacağı ifade edilmektedir.