Rüya Tabirleri Ansiklopedisi

A'dan Z'ye Rüya Tabirleri

Rüyada Kedi Atmak Görmek

Rüyada kedi attığını görmek genel olarak hayra yorulmaktadır. Öyle ki kedi nankör bir hayvan olarak ifade edildiği için daha çok rüyada atılması ya da kovalanması hayra yorulur. Örnek verecek olursak rüya sahibinin duasını ettiği konularda yardım alacağı, başarılı olacağı şeklinde yorumlanır. Rüya sahibinin atılımlar neticesinde maddi olarak refaha kavuşacağını da bildirir. Özellikle de mal ya da mülk sahibi olunacağına yönelik müjdeli rüyalardan bir tanesidir.

Rüyada Kedi Attığını Görmek İslami Yorumu

Rüyada kedi görmek diyanet üzerinden de farklı şekillerden anlam kazanmakta. Örneğin kedi attığını görmek, Câferi Sâdık (r.a) tarafından; hayırlı bir hayatın geleceğine işaret etmektedir. Evin içerisinde bulunan kediyi atmanız halinde yine evde ki sıkıntıların da atılması şeklinde yorumlanmaktadır. Aynı zamanda hem erkeklere hem de kadınlara yönelik ayrı ayrı yorumları mevcut. Bunlardan söz etmek gerekirse;

  • Erkekler için hayırsız bir durumun ortadan kalkacağı şeklinde anlam kazanıyor.
  • Kadınlar için de dini açıdan gücün ve kuvvetin işaretidir.

Rüyada Balkondan Kedi Atmak Ne Demek?

Kedinin atıldığı yer dahi farklı yorumların sunulmasına etki etmektedir. Rüyada kedi kovalamak eylemi balkondan gerçekleşti ise, yine yorumlar değişiklik gösterir. Bundan kaynaklı olarak balkondan kedi attığınızı görmek olumlu anlama sahip rüyalar arasında gösterilir. Özellikle de uzun süredir hanede baş gösteren sorunların birden son bulacağına yönelik anlam kazanmaktadır. Hane içerisinde ki huzursuz günlerin geride kalacağını müjdeleyen hayırlı rüyalardan bir tanesidir. Devamında ise;

  • Rüyada evden kedi atmak henüz ortaya çıkmayan bir sorunun son bulacağı anlamına geliyor.
  • Pencereden kedi atılması ise çevreden gelecek olan dedikoduların habercisi niteliğindedir.
  • Camdan kedi atılması ise dost görünümlü düşmanlara sahip olduğunuz şeklinde bildirilir.
Sık Görülen rüyalardan, Rüyada Kedi Görmek neye işarettir? İslami kaynaklardan anlamını okuyabilirsiniz.

Rüyada Yavru Kedi Atmak Ne Anlama Geliyor?

Rüyada kedi yavrusu görmek genel olarak hayra yorulur. Yine kedi yavrusunun evden atılması da hayırlı rüyalardan bir tanesidir. Şöyle ki hem mal hem de mülk sahibi olacağınızı müjdelemektedir. Devamında helal kazanca işaret eder. Rüya sahibinin bolluk, bereket içerisinde bir hayat süreceğini ifade etmektedr. Aynı zamanda hakkında çıkan dedikoduların zaman içerisinde olumlu yönde değişiklik göstereceği şeklinde de anlam kazanmaktadır.

Rüyada Kediyi Yüksekten Atmak Ne Demek?

Kediyi atmak rüyanın hayırlı olduğunu göstermekte. Rüyada evde kedi görmek çoğu zaman düşmanı işaret eder. Ancak evden atılması tüm kötülüklerin son bulacağı şeklinde yorumlanır. Yine kedinin yüksek bir yerden atıldığını görmeniz de olumlu yönde anlamlandırılır. Nitekim rüya sahibinin mirasa konacağına işaret eder. Bu yolda mal ile mülk sahibi olacağınız şeklinde yorumlanır.

Rüyada Kedi Görmenin Çeşitli Yorumları

Rüyada bir sürü kedi görmek çevrenizde de düşmanların fazla olduğu şeklinde anlam kazanıyor. Aynı zamanda kedinin cinsiyeti de göz önünde bulundurularak yorumlara yer verilir. Örnek verecek olursak dişi kedinin koruyucu bir güce işaret ettiği bildirilir. Bunun yanı sıra erkek kedi görmekte kazanca ve başarıya yorumlanır. Evin içerisinde sürüyle kedi görmek, haneye yönelik dedikoduların fazla olduğuna yorumlanır. Yine hanede görülen kedilerin düşman sayısını da göstermesi söz konusudur. Rüyada çok kedi görmek sıkıntıların da işaretçisidir.

Kara Kedi görmenin tabiri için, Rüyada Kara Kedi Görmek neye işarettir? Dini Kaynaklardan Alimlerin yorumunu okuyabilirsiniz.

Rüyada Kedi Görmenin İslami Yorumu Nedir?

İmamı Nablusi (r.a) diyor ki; rüyada kedi gören kimsenin evlat sahibi olacağı bildirilir. Ancak bu evladın zina yoluyla dünyaya geleceğine yönelik yorumları da mevcut durumdadır. Beraberinde ise kendisini sevdirmeye çalışan bir adama da işaret etmektedir. Yani yakın zamanda hayatınıza eğlenceli birinin gireceğine yönelik yorumlanmaktadır.

Rüyada Kedi Sevdiğini Görmek Ne Anlama Geliyor?

Rüyada kedi sevmek, zamanında düşman olduğunuz biri ile yakınlaşacağınıza delalet etmektedir. Şöyle ki eskiden kavgalı olduğunuz ya da nefret ettiğiniz biri ile samimi ilişkiler kuracağına yönelik yorumlanır. Rüya sahibinin çevresindekilere karşı daha hoşgörülü bir tavır içerisinde olduğunu bildirir. Nitekim birine karşı sevginizin de artış göstermesi hatta bundan kaynaklı olarak yeni bir ilişkinin başlayacağı şeklinde yorumlanmaktadır. Devamında gelen yorumlar ise;

  • Bir kadın ile yakınlaşmak anlamına gelmektedir.
  • Sevdiğiniz bir kişiden kötülük göreceğiniz şeklinde de yorumlanır.
  • Altından herhangi bir eşyaya sahip olacağınıza da işaret etmektedir.
  • Büyük bir kazancın habercisi olduğu da açıktır.