Rüya Tabirleri Ansiklopedisi

A'dan Z'ye Rüya Tabirleri

Rüyada Kedi Ağlaması Duymak Görmek

Rüyada kedi ağlaması duymak, görmek hayırlı bir haber almaya ve çok sevineceği bir olay yaşamaya delalet eder. Aynı zamanda rüyada ağlayan kedi sesi duymak, güvenli ve sağlıklı kalmaya, mutluluğa ve sevince, iyi bir mevkiye geleceğine işaret etmektedir. Öte yandan rüyada kedilerin ağlamasını duymak zenginlik ve berekete, emniyet içinde yaşamaya, güzel bir birlikteliğe, yapılan planların sonuca ulaşmasına ya da ilişkilerde başarıya yorumlanır.

Rüyada ağlayan bir kedi görmek ise, olumlu yorumları kadar olumsuz da yorumları vardır. Aynı zamanda üzüntüye, fakirliğe, hasımlığını sizden saklayan bir düşmana, rüyayı gören kişinin sağlığının bozulacağına yorumlanır.

Rüyada Kedi Ağlaması Duymak İslami Anlamı

Rüyada kedi ağlaması duymak, başka türlü düşünmekte olan bazı rüya yorumcuları şu şekilde de tabir etmektedirler. Rüyada kedilerin ağladığını duymak, çekilen zorlukla ile beraber rüyayı gören kişinin düşlediği mal ve berekete, sürekli hasret duyduğu refaha, sıkıntılarla mücadele vererek sonunda elde edeceği rahata, yaşadığı sıkıntıların en sonunda özlem duyduğu huzura işaret etmektedir.

Rüyada kedinin ağlamasını duyan kimse için, Cafer-i Sadık (r.a.) şöyle buyuruyor; etrafındaki bir hırsızı bulur ve yakalar. İslami yoruma göre, İmam Nablusi(r.a.) demiştir ki; rüyada görülen kedi bir hizmetçiye delalet eder. Kedi ağlaması duymak ise, hanede bulunan bir hizmetçi ya da hane bireylerinden birinin hırsızlık ettiğine işarettir.

Kedinin ağlamasını duymak hakkında, İbn-i Sirin(r.a.) ise şöyle buyurmuştur;  bir sıkıntı bir üzüntü çekecektir. Bir hastalık ya da felaketin habercisi olabilir. Kirmani(r.a.) ise; rüyada ağlayan kedi görmek hayırlı bir işe işaret ediyor olabilir.

Rüyada Yavru Kedi Ağlaması Duymak

Rüyada yavru kedi ağlaması, bir hizmetçi kimseye işaret eder. Rüyada ağlayan bir kedinin görülmesi, ev halkında bulunan kötü bir kadın kişi ya da hizmetçinin fenalık yapacağına tabir edilir.

 Rüyada Beyaz Kedi Ağlaması Duymak

Rüyada beyaz kedi ağlaması duymak, kişinin rüyasında ünlü İslam alimlerinden İmam-ı Gazali(r.a.)’ye göre; rüyayı gören kişinin bazı kimselerin maddi açıdan giderlerini karşılamadığına rivayet eder. Kişinin rüyasında beyaz yavru bir kedinin ağladığını duyması, o kimsede bazen de bir konuda pişmanlık yaşadığına işarettir.

Rüyada beyaz kedinin ağladığını görmek, bazen iyiye işaretken bazen de olumsuz bir duruma işaret edebilir. Fakat çoğu yorumcuya göre rüyada beyaz kedinin ağladığını duymak görmek olumlu yorumlanır.

Rüyada Sarı Kedi Ağlaması Duymak

Rüyada sarı kedi ağlaması duymak, bir kadının üzüldüğüne yorumlanır. Kedi gayb aleminde kadını temsil eder. Bu yüzden rüyada ağlayan sarı kedi sesi duymak bir kadının ağladığına delalettir. Rüyayı gören kişinin bir kadını üzdüğünü, ağlattığını, o kadına keder verdiğini işaret etmektedir. Rüyada sarı kedi yavrusunun ağlamasını duymak erkeğin, kendisinde bir takım hallerinin düzeltmesi gerektiğine yorulur.

Rüyada Siyah Kedi Ağlaması Duymak

Rüyada siyah kedi ağlaması duymak, kadının çevresindeki kişiler hakkında gıybet ve dedikodu yaptığına işaret eder. Dinimizde gıybet ve dedikodu hoş karşılanmaz bu yüzden rüyada kara kedinin ağlamasını duymak bir ikaz olarak da yorumlanabilir.

Rüyada siyah yavru kedinin ağlamasını duymak, hırsız olan bir kimseye dikkat edilmesi gerektiğine işarettir. Bir kimsenin rüyasında siyah kedi sürüsünün ağladığını duyması, hiç beklenmedik bir anda üzüntüye düşeceğine, bir mesele yüzünden canının sıkılacağına tasvir edilir.

Rüyada Bir Kedinin Ağladığını Görmek

Rüyada bir kedinin ağladığını görmek; Diyanetin tefsirlerine göre; Rüyada bir kedinin ağladığını görmek, hırsız bir kimsenin ya da kötülük düşünen bir şahısın etrafınızda olduğunun farkına varılmasına, kötü niyetli kişinin art niyetinden emin olunmasına, hırsızın yakalanmasına, hala hırsızlığa devam eden kişi için sonunda gazaba uğramasına işarettir.

Rüyada Kedi İçin Ağlamak

Rüyada kedi için ağlamak, sevgi duyulan bir takım kimselerden güzel haberler alınmasına ve mutlu olunacağına işarettir. Rüyayı gören kişinin sonunca sıkıntılarını çözeceğine ve yakın bir zamanda sıkıntı veren ve sorun yaratan bir problemi çözeceğine rivayet edilir.