Rüya Tabirleri Ansiklopedisi

A'dan Z'ye Rüya Tabirleri

Rüyada Kayık Görmek

Kayığın rüyada görülmesi, oldukça hayırlı olarak yorumlanmaktadır. Rüyada görülen kayık rızık ve faydaya, lütuf ve ilahi merhamet olarak yorumlanmaktadır. İmamı Nablusi (r.a) diyor ki; Rüyada balıkçı kayığı görmek fayda görmeye ve bol rızık olacağına delalet eder. Câferi Sâdık (r.a) demiştir ki; rüyada kayık görmek iman sağlamlığı ve Allah’ın rızasını almaya delalet eder. Kirmani’ye göre rüyada kayık görmek; rüya sahibinin geçimi, rızkı, evi ve işi ile tabir edilmektedir. Bu ve bunun gibi olumlu yorumların yanı sıra bazı yorumlarda oldukça olumsu sonuçlara işaret eder. Buna göre rüyada kayık görülmesi;

 • Yaşanacak olan sıkıntılı bir döneme,
 • Keder ve mutsuzluğa,
 • Zor bir döneme girilerek yaşanacak olan huzursuzluklara işaret eder.

Rüyada kayık görülmesi kedere delalet ederken kayıktan karaya çıkan kişiler için hayır ve ferahlık müjdeler. Rüyasında kayık sattığını gören kişilerin geçim kaynağını elden çıkaracağına işaret eder. Satılan kayık büyük ise karlı bir iş veya geniş bir ev olarak yorumlanırken küçük ve dar bir kayık ise tam aksi olarak yorumlanmaktadır.

Rüyada Kayığın Battığının Görülmesi Ne Anlama Gelmektedir?

Rüyada kayık batması rüya sahibinin yaşadığı kederlerin, üzüntülerin ve mutsuzluk dolu günlerin biteceğine işaret eder. Rüyada kayığın ters döndüğünü gören rüya sahiplerinin geçim sıkıntısı yaşayacağına ve maddi zorluğa gireceklerine işaret eder. Rüyada alabora olduğu görülen kayıklarla ilgili yapılan yorumlar genellikle olumsuz olmakta e hayra yorulmamaktadır.

Rüyada Balıkçı Kayığı Görülmesi Ne Anlama Gelmektedir?

Rüyada görülen balıkçı kayığı yorumları daha farklı olmaktadır.  Rüyada görülen balıkçı kayığı rüya sahibi için hayırlı olarak yorumlanmaktadır. Rüyada balıkçı kayığı gören kişi eğer işsiz ise iş bulacağına, eğer çalışıyor ise çalıştığı işte terfi alacağına ve eğer esnaf ise işlerinin yoluna girerek artacağına işaret eder.

Rüyada garip bir şeye bindiğini gören kişilerin düşmanlarına galip geleceğine veya yapacakları evliliğe işaret eder. Rüyada görülen yelkenli kayık rüya sahibinin gönül ferahlığı yaşayacağına ve sıkıntı ve kederlerinin giderileceğine işaret eder.

Rüyada Kayık Küreği Görülmesi Ne Anlama Gelmektedir? 

Rüyada görülen kayık küreği rüya sahibinin yaşadığı korku ve endişeli durumlardan kurtulacağına ve kendisine uygun olan dostlardan göreceği yardımlara işaret eder. Rüyada kayık küreğini çektiğini gören kişilerin zor zamanlar yaşadığına ve bu sıkıntılı zamanlardan kurtulmak için çok çaba sarf ettiklerinin belirtisi olmaktadır.

Kayık küreği çekildiği halde kayığın ilerlemeden bir noktada durduğunu gören kişilerin tüm çabalarına karşılık sıkıntılı dönemi atlatamayacaklarına işaret eder. Hayırlı olarak yorumlanmayan rüya, rüya sahiplerinin mal ve mülklerini kaybedebileceğine ve geçirecekleri sıkıntılı v zor zamanlara işaret eder.

Rüyada Kayığa Binmek Ve Kürek Çekmek Ne Anlama Gelmektedir?

Rüyada kayığa binerek kürek çekilmesi rüya sahibinin çevresinde kendisine kin besleyen ve huzurunu kaçırmak için uğraşan insanların bulunduğuna işaret eder. Rüyanın olumlu yorumlanan tarafı ise rüya sahibinin çevresinde kurulan tuzakların boşa çıkacağına işaret etmesidir. Diğer bir yorumda ise rüya sahibinin hayatına girecek yeni bir kişi ile yeni bir aşk yaşayacağına delalet eder.

Rüyada Kayığın Su aldığının Görülmesi Ne Anlama Gelmektedir?

Rüyada kayığın su alması sıkıntılı günlerin başlaması ve hayallerin ve planların bu durumdan etkilenmemek adına askıya alınması gerektiği şeklinde yorumlanmaktadır. Bu rüyayı gören kişilerin planladıkları işleri ve hayal ettikleri durumlar için sabırlı davranması ve planlarını hayata geçirirken acele etmemesi gerektiğinde bir uyarı olmaktadır. Ayrıca rüya sahipleri önemli kararlar alırken aile büyüklerine danışarak onların fikirlerini almaları menfaatlerine yorulmaktadır.

Rüyada Su Üzerinde Kayık İle Gezildiğinin Görülmesi Ne Anlama Gelmektedir?

Rüyasında suyun üzerinde kayık ile gezinti yaptığını gören kişilerin düşmanlarının artacağına ve kötü olaylar yaşayacaklarına işaret eder. Bu rüya, rüya sahiplerinin aile hayatını çekemeyen kişiler tarafından zarar görebileceğine ve kıskançlık yüzünden aile huzurunu bozmak isteyen kişilerin olduğuna ve rüya sahiplerinin bu kişilerden uzak durarak dikkatli adım atılması gerektiğine delalet eder.

Rüyada Karada Kayığa Bindiğinin Görülmesi Ne Anlama Gelmektedir?

Rüyada karada kayığa binmek; oldukça hayırlı veya hayırsız olarak yorumlanmaktadır. Karada kayığa binilmesi ile ilgili olumlu olan yorumlar şu şeklide sıralanmaktadır;

 • Rüya sahiplerinin yüklü miktarda kazanca ve işlerin büyümesine işaret eder.
 • Rüya sahiplerinin hayatlarını belli bir düzene sokarak iç huzura kavuşacaklarına işaret eder.
 • Rüya sahiplerinin başarı fırsatları yakalayarak işlerinin büyüyeceğine işaret eder.
 • Karada kayığa binilmesi ile ilgili olumsuz yorumlar şu şekilde sıralanmaktadır:
 • Rüya sahiplerinin mutsuzluk yaşayacağına ve işlerinin kaybedeceklerine işaret eder.
 • Rüya sahiplerinin hastalanacağına işaret eder.

Rüyada Karada Kayık Görülmesi Ne Anlama Gelmektedir?

Rüyasında karada kayık gören rüya sahiplerinin hayallerinin en kısa sürede gerçekleşeceğine ve büyük atılımlarda bulunacağına işaret eder. Bu rüya, rüya sahiplerine sevdiği kişilerden destek alarak yaşadıkları sorunlara en kısa sürede çözüme kavuşacağı müjdesini vermektedir. Hayırlı olarak yorumlanan rüya, rüya sahiplerinin büyük kazanç ve başarılar elde edeceğine delalet eder.

Rüyada Kayık İle Denize Açıldığının Görülmesi Ne Anlama Gelmektedir?

Rüyada kayıkla denize açılmak, rüya sahibinin uzaklardan alacağı mutlu bir habere işaret eder. Rüyasında kayık ile denize açıldığını gören kişiler endişe duydukları bazı konulardan kurtularak feraha çıkarlar. Sınava girmiş olan bir kişi bu rüyayı görür ise sınavından başarılı sonuç alacağına işaret eder. Ailevi sorun yaşayan kişiler bu rüyayı görürler ise yaşadıkları huzursuzlukları aşarak huzura ereceklerine işaret eder.

Rüyada tekne ile denize açıldığını gören kişilerin oldukça keyifli günler geçireceğine ve bol kahkahalı keyifli günler yaşayacağına işaret eder. Rüyada sandal ile denize açıldığını gören kişilerin bir sosyal etkinliğe katılacağına veya dostları ile bir araya gelerek keyifli vakit geçireceğine işaret eder.

Rüyada Gölde Sandal İle Gezildiğinin Görülmesi Ne Anlama Gelmektedir?

Rüyada gölde sandalla gezmek, rüya sahipleri için hayırlı ve büyük kazançlar elde edeceği şeklinde yorumlanmaktadır. Ayrıca;

 • Rüya sahiplerini çıkacağı bir yolculuk veya yapacağı bir işten sonra yalnız kalmak için bir yerlere gidebileceğine,
 • Banka hesaplarının artacağına,
 • Sevdikleri ile büyük heyecanlar yaşayacağına işaret eder.

Rüya ile ilgili yapılan olumsuz yorumlarda ise;

 • Dostlarından gelecek olan sıkıntılara ve dost sandığı kişiler yüzünden üzüntü yaşayacağına,
 • Uzun bir zaman borç içinde kalacağına işaret eder.

Rüyada Kayığın Kirlendiğinin Görülmesi Ne Anlama Gelmektedir?

Rüyada kayığın kirlenerek tahtalarının dağıldığını gören rüya sahiplerin işlerinin bozulacağına veya evliliklerinin sona ererek ayrılık yaşayacaklarına ve geçim sıkıntılarına işaret eder. Kayığın denizde battığını gören kişilerin evlerinde geçim sıkıntısı yaşayacaklarına ve sıkıntılı günler geçireceklerine işaret eder.

Rüyada Kayıkla Uçtuğunun Görülmesi Ne Anlama Gelmektedir?

Rüyada kayık ile uçmak ile ilgili yapılan olumlu ve olumsuz yorumlar şu şekildedir;

 • Maddi ve manevi olarak zarar görüleceğine delalet eder.
 • Büyük sıkıntılar yaşanacağına ama bu sıkıntıların ardından rahata erişeceğine delalet eder.
 • Yaşanan problemlerin en kısa sürede çözüleceğine delalet eder.
 • Makam sahibi olmaya kısmetlerde artış olmasına delalet eder.
 • Yakın dostlar ve eşler tarafından görülecek desteklere delalet eder.