Rüya Tabirleri Ansiklopedisi

A'dan Z'ye Rüya Tabirleri

Rüyada Kasap görmek

Genel Bilinen: Mal taksimi yapan kimseye yahut Azrail aleyhisselama, üzüntü ve kederden kurtulmaya, mahkumun kurtulmasına; Kasabın bıçağını almak kuvvet ve kudrete, Kasap bazen kan dökücü kimseye, hastalıktan so a sıhhate, Kasabı öldürdüğünü görmek hastalıktan kurtulmmaya delalet eder. ( Kasabın kullandığı kütük için Bakınız; Kütük.)


Ruyalarda.net: Rüyada kasap görülmesi Azrail (a.s.) ile yorumlanır. Rüyanızda bir kasaptan bir bıçak aldığınızı görmeniz; hasta olacağınıza v çabucak iyileşeceğinize ve bütün hayatınız boyunca kuvvetli olarak yaşayacağınıza işaret eder. Rüyanızda herhangi bir kasabın et kestiğini görmeniz, eğer gurbette iseniz evinize döneceğinize, rüyanızda bir kasabın bir koyunu kesip parçaladığını görmeniz; dini yönden işlerinizin karışık olduğuna, rüyanızda gezici bir kasap görmeniz; sizin şiddete ve zarara maruz kalacağınıza delalet eder. Tutuklu ve kederli bir kimsenin rüyasında kasap görmesi; hayra ve dertlerinden kurtulacaklarına, kişinin rüyasında bir kasabı öldürdüğünü görmesi; o kimsenin bütün dertlerinden kurtulacağına, eğer hasta ise şifa bulup iyileşeceğine yorumlanır.


Nablusi: Rüyada kasap görmek, Azrail (A.S.)'e delalet eder. Bir kimse rüyada kasap görse ve ondan bir bıçak alsa, o kimse hastalanır ve hastalığından kurtulur. Hayatında kuvvet ve kudrete nall olur.
Rüyada babasını kestiğini gören kimse — babası reddetmemişse — babasına kavuşmasına ve ona iyilik etmesine delalet eder.
Bir kimse rüyasında kendisini, eti veya arzu ettiği yemeği yahut bir ihtiyacı olmadan boşuna bir hayvan boğazladığını görmesi, kendisi ile Allah (C.C.) arasındaki işinin karışık olduğuna delalet eder.
Seyyar kasapları görmek, şiddet ve zarara delalet eder. Bu rüya hastalar hakkında, onların yakında öleceklerine; zenginler hakkında ise, onlara isabet edecek zarar ve şiddete, feryad eden kimseler hakkında da feryatlarının artmasına, borçlu ve bağlı kimseler hakkında da onların borçlarını ödemesine ve bağlarının çözülmesine delalet eder.
Bazı tabirciler, kasap görmek, kan dökücüye, bazıları da, kılıçlı bir kimsedir, dediler.
Üzüntülü, kederli ve hapis bir kimsenin kasap görmesi, hayra ve kederinden kurtulmasına delalet eder. Çünkü kasap azaları birbirinden ayırır.
Rüyada bir kasabı öldürdüğünü„ gören kimse, hastalığından kurtulur.
Kasap gemi sahibine, verese ve yetimler arasında mal taksim eden bir kimseye delalet eder.


Seyyid Süleyman: Bu rüya Azrail (A.S.) ile tabir olunur