Rüya Tabirleri Ansiklopedisi

A'dan Z'ye Rüya Tabirleri

Rüyada Karlı Dağ Görmek

Rüyada Karlı Dağ görmek, rüya yorum ve bilginlerinin söylemiş olduğu genel bir takım görüşlerine rüyada karlı dağ görmek kişi öyle herkesin kolay ulaşıp erişemeyeceği yerleri isteyeceğine, en zorlu fakat bir o kadar da azimli bir şekilde mücadelesini vereceğine işaret etmektedir. Rüyada karlı dağ gören kimse, rüya yorumcuları bu rüyayı, rüyayı görmüş kişinin amacına ulaşıp istediği işlere gireceğine, yaptığı bu işlerde başarılar gösterip üstesinden geleceğine delalet eder. Rüyada karlı dağ görmek, bazı rüya alimleri bu rüyayı görenin büyük zaferlere ulaşıp en üst basamaklara gelerek hedeflediği mertebeye ulaşacağına göre yorumlanmaktadır.

Rüyada Karlı Dağ Görmek İslami Anlamı

İslam alimlerinin genel görüşleri doğrultusunda rüyada karlı dağ görmek çeşitli anlamlara göre yorumlanmaktadır. Cafer-i Sadık (r.a), rüyada karlı dağ görmenin hedeflemiş olduğu noktalara kişinin üstesinden gelip bunu yapacağına ve kişinin hakkıyla istediğini almasına göre yorumlamaktadır. İmam Nablusi (r.a) ise, rüyada karlı dağ görmenin değişik manalara geldiğini ve bunu; rüyada karlı dağda yürümek, rüyada karlı dağdan kaymak, rüyada karlı dağa tırmanmak vb… gibi çeşitli şekillere göre yorumlanması gerektiğini söylemiştir. Kirmani (r.a), kişinin başaramayacağını düşündüğü zorlukları başarıp üstesinden hakkı ile geleceğine göre yorumlamıştır.

Rüyada Karlı Dağda Yürümek

Rüyada karlı dağda yürümek, kişinin sıkıntılar karşısında göğüs germesine, çeşitli cefalar çekmesine fakat ayakta kalıp dayanmasına göre yorumlanmaktadır. Kişinin zorluklar karşısında çalışmasına ve rüyayı görenin güçlü olmasına işaret edip emellerine ulaşmasına ve bundan vazgeçmemesine göre yorumlanmaktadır.

Rüyada Karlı Dağdan Kaymak

Rüyada karlı dağdan kaymak, kişinin hayal ettiği bir takım emellerine uzun zaman sonra erişeceğine, hedeflemiş olduğu amaçları için başka hiçbir şey düşünmeden bunu gerçekleştireceğine delalet eder. Aynı zamanda bazı rüya bilimcileri bu rüyayı, kişinin hayatı altüst olup kendisini tanıyanlar tarafından sırtından bıçaklanacağına da işaret eder. Bu rüya hem hayra yorumlandığı gibi hem de kişiye zarar getirmesinden de bahsedilmektedir.

Rüyada Karlı Dağa Tırmanmak

Rüyada karlı dağa tırmanmak, kişinin zorluklar karşısında yeterli derecede gücü ve kudreti vardır. Gücünü ve kuvvetini kendinde bulacak; azimli, çalışkan ve cesur biri olup hayatı boyunca her şeyi kendisinin yapacağına alamet eder.

Rüyada Karlı Dağdan Düşmek

Rüyada karlı dağdan düşmek, kişinin etrafında insanlara büyük destekler sağlayıp onlara yol gösterdiğine göre yorumlanmaktadır. Başka bir rüya yorumuna göre ise kişi cesur yürekliliği ile tanınıp herkes tarafından tanınacağına işaret eder.

Rüyada Karlı Dağdan İnmek

Rüyada karlı dağdan inmek, kişi artık hedeflediği, amaçladığı ve hayal ettiği her şeyi terk edip kendi kabuğuna çekileceği anlamına gelmektedir. Rüya sahibi engeller nedeni ile korkacak ve cesaretini de kaybedeceği şekilde yorumlanmaktadır.

Rüyada Karlı Dağda Kurt Görmek

Rüyada karlı dağda kurt görmek, kişinin kalbinin kırılıp hedeflediği emellere artık ulaşmak istemeyeceğine göre yorumlanmaktadır.

Rüyada Karlı Tepe Görmek

Rüyada karlı tepe görmek, kişinin para yönünden sıkıntılarının azalacağına, zarara girdiği işten karlı bir şekilde çıkacağına ve hayırlı fırsatların karşısına çıkıp endişelendiği konulardan kurtulacağına işaret eder.