Rüya Tabirleri Ansiklopedisi

A'dan Z'ye Rüya Tabirleri

Rüyada Kardeşinin Öldüğünü Görmek

Ölen kardeşin rüyada görülmesi genel olarak hayra yorulmaktadır ve rüyayı gören kimsenin müjdeli haberler alacağına işaret etmektedir. Rüyada kardeşinin öldüğünü gören bir kimsenin yakın zamanda alacağı terfi edeceğine de yorulmaktadır. Rüya sahibinin akrabaları ile büyük bir alanda buluşacağına ve sazlı sözlü bir eğlence düzenleneceğine ancak bu eğlencede birtakım problemlerin olacağına yorulmaktadır. İmamı Gazali (r.a.) yorumunda; rüyada kardeşinin öldüğünü gören bir kimsenin müjdeli bir haber alacağına ancak bu haberin etkisinin kısa süreceğine delalet ettiğinden bahsetmiştir. Rüyada kardeşinin öldüğünü görmek ihya tarafından da yorumlanmıştır ve kutsal bir görevde bulunulacağına ancak rüyayı gören kimsenin dikkatli olmasına gerektiğinin işareti olduğuna değinilmiştir.

Rüyada Kardeşini Öldürmek

Rüyada kardeş öldürmek rüyayı gören kimsenin mutlu bir yaşamı olacağına ve bu hayatında kalpten istediği her şeye kavuşacağına işaret etmektedir. Rüyada kardeş öldürdüğünü görmek aynı zamanda aile içinde birtakım problemler yaşanacağına ancak kişinin bu problemleri hızlı bir şekilde çözeceğine delalettir. Rüya sahibinin alacağı güzel haberlere de yorulmaktadır ve şen kahkahalar ile eğlenilecek büyük bir aile yemeğine de işaret etmektedir.

Rüyada Kardeşinin Ölmesi

Rüyada kardeşinin öldüğünü görmek diyadinnet tarafından hayra yorulmuştur. Rüyayı gören kimsenin hayırlı işlere imza atacağına ancak öncelikli olarak sabretmesi ve fevri davranmaması gerektiğine işaret edilmektedir. Rüyada kardeşinin öldüğünü gören bir kimsenin mutlu bir hayat yaşayacağına ancak aşması gereken bazı sorunların varlığına yorulmaktadır.

Cabir ül Magribi (r.a) yorumuna göre; rüya sahibinin hane içinde maddi problem yaşamasına ancak bu problemlerin gelecek terfi haberi ile son bulacağına işaret ettiğinden bahsetmektedir. Rüyada kardeşinin ölmesi kişinin zor bir durumdan kolaylıkla kurtulacağına ve başına herhangi bir zarar gelmeyeceğine alamet etmektedir.

Rüyada Kardeşin Öldüğünü Duymak

Rüyada kardeş görmek ve kardeşin öldüğünü bir başkası tarafından duymak rüyayı gören kimsenin kötü bir haber alacağına işaret etmektedir. Ancak alınan bu haber kötü olarak nitelendirilmesine rağmen kişiye huzur verecek bir amaca hizmet ettiğine de yorulmaktadır. Rüyada kardeşin öldüğünü duymak ve şaşırmak kişinin müjdeli bir haber alacağına ve alınan bu haberin iyi bir karara bağlanması gerektiğine delalettir. Ancak kişi rüyasında kardeşinin öldüğünü duymasına rağmen tepki göstermiyor ise çevresinde birtakım problemlerin oluşacağına ancak bu problemlere ses çıkarmayacağına işaret etmektedir.

Rüyada Erkek Kardeşinin Öldüğünü Görmek

Rüyada erkek kardeşin öldüğünü görmek rüyayı gören kimsenin çok güçlü ve kuvvetli birinden yardım alacağına işret etmektedir. Rüya sahibinin muhtaç durumda kalacağına ve ummadığı birinden yardım isteyeceğine delalet etmektedir. Aynı zamanda bu yardımdan sonra ise kişinin hayatının düzeleceğine ve refah seviyesinin artacağına yorulmaktadır. Rüyada erkek kardeşin öldüğünü görmek rüyayı gören kimsenin hayatındaki problemlerin son bulacağına ve güçlü bir yaşamı olacağına da yorulmaktadır. Rüyayı gören kimse eğer bekar ise kendisinden daha güçlü biri ile evleneceğine de işaret ettiği söylenmektedir. İbn-i Sirin (r.a) tabirine göre; rüyasında erkek kardeşinin öldüğünü gören bir kimse eğer üzülüyor ise hayatındaki keder ve elemin son bulacağına işaret ettiğini söylemektedir. Ayrıca erkek kardeşinin ölmesine rağmen rüya sahibinin mutlu olduğu görülüyor ise de mutsuz bir yaşam geçirileceğine yorduğu görülmektedir.

Rüyada Kız Kardeşin Öldüğünü Görmek

Rüyada kız kardeşinin ölmesi rüyayı gören kimsenin hayırlı bir kısmet bulacağına yorulmaktadır. Rüyada kız kardeşinin öldüğünü göre ve bu duruma üzülen rüya sahibinin hayatının daha mutlu bir biçimde devam edeceğine işaret etmektedir. Aynı zamanda rüyayı gören bir kimse bekar ise hayırlı bir kısmete; işsiz ise iş bulmaya ve terfii belirteci olduğuna dair de yorumlar mevcuttur. Rüyada kız kardeş görmenin birçok anlamı bulunmaktadır ve genel olarak hayırlı anlamlara sahip bir rüyadır. Bu sebep ile de rüyada kız kardeşin öldüğünü gören kimselerin kedere kapılmamaları, hayatlarının yoluna gireceğine işaret ettiği söylenmektedir.

Rüyada Kardeşinin Ölmesi ve Ağlamak

Rüyada kardeşin öldüğünü görmek ve ağlamak rüyayı gören kimsenin kötü bir haber alarak kedere bürüneceğine yorulmaktadır. Ancak bu kederin çok uzun sürmeyeceğine ve rüya sahibinin mutlu bazı gelişmeler yaşayacağından da bahsedilmektedir. Rüyada kardeşinin öldüğünü gören bir kimse eğer rüyasında olayın üzerine ağlıyor ise bu durum rüyayı gören kimsenin sevinçli bir haber alacağına da işaret etmektedir. Rüyada kardeşin ölmesi genel olarak hayırlı anlamlara sahiptir ve rüyasında kardeş ölümüne ağladığını gören bir kimsenin ise şans kapısının açılacağına dair yorumlar da bulunmaktadır. Bu sebep ile de rüyada kardeş ölümü görmek ve ağlamak talihe işaret etmektedir.

Rüyada Kardeşin Ölüm Haberini Almak

Rüyada yaşayan kardeşinin öldüğünü görmek rüyayı gören kimsenin ani bir haber alacağına ancak bu haberin birtakım problemlere yol açacağına yorulmaktadır. Bu problemlerin çözülmesi kolay olup kişinin ailesine ve sevdiklerine verdiği değere de işaret eden bir rüyadır. Rüyada kardeşin ölüm haberini alan bir kimsenin yakın zamanda mutluluk gözyaşları dökeceğine de delalet etmektedir. Caferi Sadık (r.a) demiştir ki; rüyasında gerçek ve hayatta olan kardeşinin öldüğünü gören rüya sahibinin zor zamanlarının yakın zamanda biteceğine ve ölümün bir diriliş müjdesi olduğuna değinmiştir. Rüyada kardeşin ölüm haberini alan bir kimsenin hanesinde genişleme görüleceğine dair yorumlar bulunmaktadır.

Rüyada İkiz Kardeşin Öldüğü Görmek

Rüyasında ikiz kardeşinin öldüğünü gören bir kimsenin kötü bir haber alacağına ve işlerinin yolunda gitmeyeceğine işaret etmektedir. Ancak rüyada kardeşinin ölümünün ardından kan görüyor ise bu rüyanın gerçekleşmeyeceğine ve anlamının olumlu bir hale gelmesine delalet etmektedir. Eğer rüyada kan görülmüyor ve ikiz kardeş ölüyor ise de rüyanın diğer etkenlerine de bağlı olarak anlamı şerre işaret ettiğini belirtmektedir. Rüyasında ikiz kardeşinin öldüğünü gören bir kimsenin yakın zamanda alacağı kötü haberlere ancak bu haberler karşısında çok güçlü davranacağına yorulmaktadır.

Rüyada Kardeşinin Boğularak Ölmesi

Rüyada kardeşinin boğularak öldüğünü görmek rüyayı göre kimsenin kötü zamanlardan geçeceğine ve bu süreçte kimseden yardım bulamayacağına yorulmaktadır. Rüyasında kardeşinin boğularak öldüğünü gören birinin kederli bir süreçten geçeceğine ve uzun bir yolculuğa çıkacağına dair anlamlar da bulunmaktadır. Rüyasında kardeşinin boğularak öldüğüne şahit olan bir kimse eğer yardım etmeye çalışmıyor ise hayatının daha zor bir hale geleceğine ve maddi sıkıntılarının artacağına delalet edilmektedir.

Rüyada Kardeşin Cenazesine Gitmek

Rüyada ölen kardeşin cenazesine gittiğini görmek özlem duygusunu yansıtmaktadır. Hane içinde değer verilen ve özlenen kişilerin varlığına dikkat çeken bir rüya olan kardeş cenazesi rüyası hüzne işaret etmektedir. Kişinin küs olduğu kişiler ile barışacağına ve dostları ile arasını daha iyi tutacağına yorulmaktadır. Rüyada kardeşin cenazesine gitmek rüyayı gören bir kimse için hem hayırlı işlere vesile olmak anlamındadır hem de bu işlerin sonucunda şerre işaret etmektedir. Bu sebep ile nötr bir rüya olarak kabul edilmektedir.

Rüyada Yaşayan Birinin Ölmesi

Rüyada yaşayan birinin öldüğünü görmek rüyayı gören kimsenin iyi haberler alacağına ve hayatının düzene gireceğine işarettir. Rüyada ölü görmek müjdeli haberlere ve mutlu bir hayata yorulmakta olup kısmetin açılmasına da delalet etmektedir.